Магістерська дисертація на тему «Підприємство з виготовлення картонного паковання з тактильними елементами з дослідженням оздоблювальних процесів» складається з 106 сторінок, що містять в собі 4 розділи. Загальна кількість ілюстрацій становить 35, таблиць – 44, плакатів формату А1 – 8, кількість джерел згідно з переліком посилань – 31. Актуальність теми: картонне паковання залишається стабільно популярним видом друкованої продукції зі значними обсягами річного виробництва та зростом прибутку для друкарень. Споживче паковання характеризується сьогодні оригінальною конструкцією, застосуванням цікавих дизайнерських рішень,різних видів оздоблення та їх поєднанням зі спеціальними задруковуваними матеріалами. Однак, обмежена кількість споживчого паковання містить елементи нанесені шрифтом Брайля чи елементи з тактильним ефектом, якими могла б скористатися аудиторія з обмеженими можливостями і отримати таким чином інформацію про вміст паковання. Відтак, напрям формування тактильних елементів на споживчому пакованні задля надання йому додаткової цінності, привабливості, можливості отримання додаткової інформації для слабозрячої аудиторії є актуальним завданням. Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами: 0119U103565 – «Розроблення і дослідження технологій репродукування високолініатурними системами. Об’єкт дослідження – технологічний процес виготовлення картонного паковання з тактильними елементами. Предмет дослідження – способи, режими та параметри нанесення тактильних елементів на картонне паковання. Мета роботи – дослідження технологій нанесення тактильних зображень на картонне паковання, з вимірюванням їх характеристик, визначенням ступеню тактильності та можливості ідентифікації аудиторією з обмеженими можливостями. Методи дослідження – проведення аналітичного дослідження обраної теми з візуально графічним представленням результатів, прикладне дослідження, застосування теорії графів, аналітичного моделювання. Результат: виконано аналітичний огляд інформації та проаналізовано патенти за обраною темою, систематизовано інформацію, визначено технології, що можуть забезпечити тактильність на картонному пакованні та бути корисними для нанесення інформації для аудиторії з обмеженими можливостями, проведено дослідження з вимірювання характеристик тестових елементів та їх відтворення на паковальній продукції. Практичне значення одержаних результатів: на підставі отриманих результатів проведеного дослідження розроблено рекомендації щодо застосування цифрових технологій друкування та оздоблення паковання з подальшим отриманням тактильних елементів, які водночас є привабливими і корисними для слабозрячих людей. Апробація результатів дисертації: результати апробовано на міжнародних науково-практичних конференціях з публікацією тез доповідей: 1. Ігнатенко Є.В. Золотухіна К. І. Світлостійкість цифрових відбитків. —VІI Міжнародна науково-технічна конференція «Поліграфічні, мультимедійні та Web-технології»: Харківський національний університет радіоелектроніки (Україна): тези доповідей. 17-21 травня 2022 року. С. 48-49. 2. Ігнатенко Є. Аналітичний огляд факторів впливу на світлостійкість цифрових відбитків. "Друкарство молоде": тези доповідей. 2022. № 22. 3. Ігнатенко Є. Класифікація способів формування тактильних елементів у поліграфії. "Друкарство молоде": тези доповідей. 2023. № 23. 4. Диплом ІІІ ступеня. Конкурс студентських наукових робіт «Молодь і поліграфія». «Проєктування ТП виготовлення фотоальбому з розробкою дизайну» (Львів, 2023).

споживче пакування, тактильність, цифровий друк, фольгування, лакування, QR-коди

Ігнатенко, Є. В. Підприємство з виготовлення картонного паковання з тактильними елементами з дослідженням оздоблювальних процесів : магістерська дис. : 186 Видавництво та поліграфія / Ігнатенко Євгенія Володимирівна. – Київ, 2024. – 106 с.