Електронний архів наукових та освітніх матеріалів КПІ ім. Ігоря Сікорського

ELAKPI – інституційний репозитарій, що накопичує, зберігає, розповсюджує та забезпечує довготривалий, постійний та надійний доступ через Інтернет до наукових та освітніх матеріалів професорсько-викладацького складу, співробітників, студентів, аспірантів та докторантів КПІ ім. Ігоря Сікорського. За посиланням можна ознайомитися з положенням про ELAKPI.

Доступ до матеріалів ELAKPI

Доступ до повних текстів матеріалів ELAKPI вільний в мережі Інтернет, крім:

  • частини матеріалів з зібрань факультетів/кафедр, завантажених до 2016 року, доступ до яких надається в локальній мережі університету, що вказано в описі матеріалу;
  • звітів про НДР – доступ з комп’ютерів у залі № 6.6 НТБ;
  • дисертацій та авторефератів, завантажених до 2016 року, які доступні тільки для перегляду з комп’ютерів у залі № 6.6 НТБ.

Щоб отримати права на перегляд/скачування повних текстів ресурсів, доступних тільки в локальній мережі університету, зареєстровані користувачі Бібліотеки КПІ ім. Ігоря Сікорського можуть скористатися послугою Віддалений доступ до "локальних" ресурсів.

Розміщення матеріалів в ELAKPI
Контакти

Бібліотека КПІ ім. Ігоря Сікорського, зал № 4.4, тел. +38 (044) 204-96-72, elakpi@library.kpi.ua, elakpi.ntb@gmail.com

 

Фонди

Виберіть фонд, щоб переглянути його зібрання.

Зараз показуємо 1 - 40 з 40

Нові надходження

ДокументВідкритий доступ
Канали передачі інформації з низькоорбітальних космічних апаратів
(КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Захарченко, Михайло Миколайович; Шпилька, Олександр Олександрович
Робота присвячена розробці передавача даних з малих космічних апаратів в діапазоні X-band за допомогою використання CCSDS стандарту передачі даних. У рамках роботи розглянуті особливості побудови передавачів в різних частотних діапазонах, переглянуті способи розміщення супутників в малих космічних апаратах, розроблена модель передачі даних. Також прорахований енергетичний канал, розроблена структурна схема такого передавача. Для реалізації моделі передачі даних був використаний програмний застосунок MatLab та написаний код з урахуванням бітових помилок та побудована діаграма сигнального сузір’я. На основі цих даних було прийнято обрати діапазон X відповідно до цього було розроблену схему електричну принципову та зроблені креслення друкованої плати за допомогою програмного забезпечення Altium Designer. Також були зроблені висновки та надані рекомендації що до подальшого вивчення питання про передавачі в X-band діапазоні.
ДокументВідкритий доступ
Алгоритм ідентифікації сигналу радіолокаційної системи для формування активної завади
(КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Манчак, Катерина Валеріївна; Чмельов, Вячеслав Орійович
Метою даної дисертаційної роботи є розробка нового алгоритму ідентифікації сигналу радіолокаційної системи (РЛС) для формування активної завади. В розробленому проекті розглянуто актуальність заходів радіопротидії, налаштування параметрів РЛС до роботи в складних умовах та розроблено алгоритм ідентифікації сигналу РЛС та формування активної завади.
ДокументВідкритий доступ
Гібридно-інтегральний субгармонічний змішувач міліметрового діапазону довжин хвиль
(КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Покоюк, Владислав Олександрович; Омеляненко, Михайло Юрійович
Актуальність теми. Використання субгармонічних змішувачів, дозволяє ще більше знизити вимоги до генератора, оскільки буде використовувати, навідміну від звичайного змішувача, другу гармоніку сигналу опорного генератора. Метою даної роботи була розробка альтернативної топології ГІС субгармонічного змішувача, яка б дозволила уникнути зазначених недоліків. Завдання роботи: 1. Провести огляд літератури з теми роботи 2. Обґрунтувати вибір електродинамічної основи змішувача 3. Розрахувати топологію фільтрів 4. Розрахувати схеми узгодження діодів. 5. Виконати інженерно-конструкторську розробка змішувача 6. Провести експериментальні дослідження розробленого зразка змішувача Об'єкт дослідження – технології частотного змішування та принципи їх побудови.. Предмет дослідження – субгармонічний змішувач частоти для приймально - передавального тракту телекомунікаційної системи радіозв’язку. Методи дослідження: 1. Огляд літературних джерел 2. Дослідження гібридно-інтегрального субгармонічного змішувача міліметрового діапазону довжин хвиль 3. Розробка топологічної змішувача в програмі CST Studio. 4. Інженерно-конструкторська розробка змішувача.
ДокументВідкритий доступ
Передавач телеметричної інформації
(КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Прокопов, Роман Олегович; Мирончук, Олександр Юрійович
Об’єктом розробки та дослідження є передача телеметричної інформації в системах телеметрії рухомих об’єктів. Предметом дослідження є методи та способи побудови передавачів телеметричної інформації. Основною метою роботи є розробка передавача телеметрії для спеціалізованого літального об’єкту, задля моніторингу його параметрів та відстеження несправностей під час польоту. Проаналізовано актуальність систем телеметрії та сфери їх застосування. Розробка передавача телеметричної інформації є ключовим елементом системи моніторингу та вимірювань в різноманітних областях застосування, включаючи авіацію, космічні дослідження та промисловість. У роботі розглянуто основні аспекти проєктування та реалізації передавача, такі як вибір методів передачі сигналу та модуляції, розробка основних функціональних блоків, а також аспекти енергоефективності та безпеки. Розглянуті різні аспекти частотно модульованих передавачів, визначено їх переваги та недоліки, а також вивчено їх роль у забезпеченні стабільної та точної передачі телеметричної інформації. Акцент роботи зроблено на важливості вибору оптимального типу передавача залежно від конкретного застосування та вимог системи. Реалізовано розрахунок ФАПЧ-синтезатора, спроєктовано та змодельовано друковані плати та корпуси основних функціональних одиниць передавача за допомогою декількох програмних забезпечень.
ДокументВідкритий доступ
Приймач системи обміну телеметричної інформації
(КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Самохатній, Дмитро Олександрович; Шпилька, Олександр Олександрович
Актуальність роботи опирається на потребі отримувати достовірну інфо-рмацію зі складно-доступних місць, об’єктів із великою швидкістю руху, об’єктів що знаходяться на великій відстані. Мета роботи: розробити приймач телеметрії. Об’єкт дослідження: передача телеметричної інформації Предмет дослідження: методи передачі та обробки сигналів в приймачах В даній роботі проведено аналіз завдань, які необхідно вирішити при розробці системи радіотелеметрії, а саме розглянуто принципи побудови приймачів. Розглянуто різні методи модуляцій сигналів та обрано частотну маніпуляцію, а також Манчестерське кодування. Розроблено схему ділення Е1, схему функціональну Е2, схеми електричні принципові всіх необхідних вузлів Е3, проведене моделювання фільтрів. Розроблено складальні креслення на корпус пристрою, схему електричну з’єднань Е4. Проведено розрахунок та визначено ключові параметри пристрою : робоча смуга частот – 10.9 – 11.5 ГГц, чутливість приймача -103 дБм, діапазон робочої потужності – 123 дБ. Прийом даних на відстані до 40 км, зі зберіганням 99.9% корисної інформації. Проаналізовано вплив Доплерівського зсуву частоти та знайдено граничну швидкість впливу на роботу приймача – 3675 м/c. Робота складається зі вступу, 3 розділів, загального висновку, списку використаних джерел, списку ілюстративного матеріалу – графічні зображення результатів аналізу, схем ділення, функціональних, електричних принципових, електричних з’єднання, містить 1 додаток що включає в себе складальні креслення на корпус пристрою. Загальний обсяг дисертації – 58 сторінок. Основний зміст викладено на 6 сторінці.