Електронний архів наукових та освітніх матеріалів КПІ ім. Ігоря Сікорського

ELAKPI – інституційний репозитарій, що накопичує, зберігає, розповсюджує та забезпечує довготривалий, постійний та надійний доступ через Інтернет до наукових та освітніх матеріалів професорсько-викладацького складу, співробітників, студентів, аспірантів та докторантів КПІ ім. Ігоря Сікорського. За посиланням можна ознайомитися з положенням про ELAKPI.

Доступ до матеріалів ELAKPI

Доступ до повних текстів матеріалів ELAKPI вільний в мережі Інтернет, крім:

  • частини матеріалів з зібрань факультетів/кафедр, завантажених до 2016 року, доступ до яких надається в локальній мережі університету, що вказано в описі матеріалу;
  • звітів про НДР – доступ з комп’ютерів у залі № 6.6 НТБ;
  • дисертацій та авторефератів, завантажених до 2016 року, які доступні тільки для перегляду з комп’ютерів у залі № 6.6 НТБ.

Щоб отримати права на перегляд/скачування повних текстів ресурсів, доступних тільки в локальній мережі університету, зареєстровані користувачі Бібліотеки КПІ ім. Ігоря Сікорського можуть скористатися послугою Віддалений доступ до "локальних" ресурсів.

Розміщення матеріалів в ELAKPI
Контакти

Бібліотека КПІ ім. Ігоря Сікорського, зал № 4.4, тел. +38 (044) 204-96-72, elakpi@library.kpi.ua, elakpi.ntb@gmail.com

 

Фонди

Виберіть фонд, щоб переглянути його зібрання.

Зараз показуємо 1 - 40 з 40

Нові надходження

ДокументВідкритий доступ
Алгоритми траєкторної обробки інформації за даними мережі відеодатчиків
(КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Кот, Максим Геннадійович; Жук, Сергій Якович
Магістерська дисертація «Алгоритми траєкторної обробки інформації за даними мережі відеодатчиків» займає 74 сторінок, 89 формул, 42 рисунки та 6 таблиць. Дана дисертація присвячена розробці алгоритмів виявлення і оцінювання параметрів руху БПЛА за даними мережі відеодатчиків. Мета дослідження: розробити алгоритми виявлення і оцінювання параметрів руху БПЛА за даними мережі відеодатчиків. Об’єкт дослідження: процеси виявлення і оцінювання параметрів руху об’єктів за даними мережі відеодатчиків. Предмет дослідження: методи виявлення і оцінювання параметрів руху об’єктів за даними мережі відеодатчиків. Обґрунтовано актуальність задач виявлення і оцінювання параметрів руху БПЛА за допомогою мережі відеодатчиків. Проведено порівняння алгоритмів виявлення об’єктів, які рухаються, на зображеннях: метод оптичного потоку, Camshift, Meanshift та метод міжкадрової різниці. Розроблено алгоритм виявлення рухомого об’єкту на відео з використанням міжкадрових різниць і проведено його аналіз на модельному і реальному відеозображеннях. З використанням тріангуляційного методу розроблено алгоритм визначення координат рухомого об’єкту за даними двох відеокамер у прямокутній системі координат та проведено аналіз його точносних характеристик. На основі методу калманівської фільтрації розроблено алгоритм оцінювання параметрів руху об’єкту за даними двох відеокамер у прямокутній системі координат та виконано аналіз його ефективності шляхом статистичного моделювання. Розглянуто можливості практичної реалізації розробленого алгоритму траєкторної обробки інформації на сучасній цифровій базі.
ДокументВідкритий доступ
Алгоритм оцінювання імпульсної характеристики каналу в OFDM системах зв’язку
(КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Шпилька, Максим Вячеславович; Мирончук, Олександ Юрійович
Пояснювальна записка дипломної роботи має обсяг 67 сторінок, містить 28 рисунків та ілюстрацій та 8 найменувань в списку посилань. В даній роботі виконане моделювання і теоретичне обґрунтування Алгоритм оцінювання імпульсної характеристики каналу в OFDM системах зв’язку, запропонований метод MLS+Filter. Мета дослідження: Розробка та теоретичне обґрунтування алгоритму оцінювання імпульсної характеристики каналу в системах зв’язку з ортогональним частотним мультиплексуванням (OFDM). Об’єкт дослідження: Передача інформації через багатопроменевий канал зв'язку. Предмет дослідження: Методи статистичного моделювання імпульсної характеристики каналу. Методи дослідження: Використані методи статистичного моделювання та алгоритмічні підходи до оцінювання імпульсної характеристики каналу, зокрема алгоритм MLS (Maximum Length Sequence) у поєднанні з фільтрацією. Основні завдання: - Розглянути принципи формування OFDM символів. - Дослідити аспекти розповсюдження радіохвиль у вільному просторі та вплив міжсимвольної інтерференції (ISI) на якість передачі інформації. - Розглянути методи оцінки імпульсної характеристики багатопроменевого каналу зв’язку з використанням технології OFDM. - Провести дослідження впливу максимальної затримки променю в багатопроменевому каналі на імпульсну та частотні характеристики. - Вивчити вплив частоти Доплера на імпульсну та частотні характеристики. - Удосконалити метод дослідження імпульсної характеристики на базі алгоритму MLS. - Провести статистичне моделювання та порівняння інформаційних характеристик розглянутих методів. Наукова новизна: Запропонований вдосконалений алгоритм оцінювання імпульсної характеристики каналу на базі методу MLS дозволяє підвищити точність оцінки характеристик каналу в умовах багатопроменевого розповсюдження сигналів. Практичне значення: Результати дослідження можуть бути використані для покращення якості передачі інформації в бездротових системах зв’язку з технологією OFDM, що забезпечить підвищену надійність та ефективність використання частотного спектра.
ДокументВідкритий доступ
Система визначення місцеположення джерела радіовипромінювання
(КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Бруско, Андрій Вадимович; Мирончук, Олександр Юрійович
Визначення місцезнаходження радіоджерела є важливим завданням у багатьох сферах, таких як бездротовий зв’язок, радари і астрономія. Однак точність локалізації та роздільна здатність часто обмежуються шумом і перешкодами в навколишньому середовищі. Щоб подолати ці проблеми, для оцінки напрямку надходження (DOA) радіосигналів існують та застосовані передові методи обробки сигналів, такі як класифікація множинних сигналів (MUSIC) і метод найбільшої правдоподібності (MVDR, також метод Кейпона). Метою даної роботи є розробка та реалізація системи визначення місця розташування джерела радіовипромінювання за допомогою методів MUSIC та MVDR та порівняння їх ефективності за різних сценаріїв. Об'єктом дослідження є проблема локалізації радіоджерела. Предметом дослідження є система оцінки DOA з використанням алгоритмів MUSIC та MVDR з антенною решіткою. Сфера застосування - радіотехніка. У даній роботі розроблено та протестовано систему локалізації радіоджерела, з обробкою сигналів у середовищі MATLAB. Методами обчислення DOA є алгоритми MUSIC і MVDR, джерелом даних є семпли сигналів з SDR приймачів. Система реалізована за допомогою Phased Array System Toolbox і Signal Processing Toolbox в MATLAB. Концепція оцінки DOA за допомогою згаданих раніше алгоритмів є загальноприйнятою. Ці алгоритми використовують власну структуру коваріаційної матриці для розділення підпросторів сигналу та шуму, а потім шукають піки просторового спектру для оцінки DOA. Ця робота має на меті розробити систему локалізації радіоджерела за допомогою методів MUSIC і MVDR, а також проаналізувати їх переваги та недоліки з точки зору точності, роздільної здатності та обчислювальної складності.
ДокументВідкритий доступ
Алгоритм фільтрації завади на РСА зображеннях
(КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Запорожець, Дмитро Андрійович; Вишневий, Сергій Валерійович
Об'єктом дослідження є РСА зображення, а предметом - методи фільтрації завад у РСА зображеннях. Робота зосереджена на розробці алгоритмів фільтрації завад для підвищення якості цих зображень, інтегруючи сучасні методи обробки сигналів та штучного інтелекту. Основні завдання дослідження включають аналіз існуючих методів фільтрації, визначення сильних і слабких сторін різних алгоритмів, огляд потенційних сфер застосування РСА зображень, а також розробка нового алгоритму фільтрації завад. Результати цієї роботи мають важливе практичне значення, оскільки вони сприяють підвищенню точності та надійності РСА зображень, що має значне застосування в таких областях як екологічний моніторинг, аграрні дослідження та багато інших. Методи дослідження включають теоретичний аналіз, математичне моделювання, експериментальні дослідження та порівняння алгоритмів.
ДокументВідкритий доступ
Алгоритм захисту сучасних радіолокаційних систем від активних завад
(КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Іванченко, Юлія Василівна; Чмельов, Вячеслав Орійович
Наразі радіолокаційні системи широко використовуються. Зокрема вони стали поширеними у військовій галузі. Оскільки в той же час засоби радіоелектронної боротьби теж не стоять на місці, то необхідно забезпечувати стійкість та безпеку РЛС. Активні завади можуть ускладнювати функціонування РЛС. Захист від активних завад гарантує надійну роботу радіолокаційних станцій в складних завадо-цільових умовах. Метою роботи є забезпечення ефективної роботи РЛС в складних завадо-цільових умовах. Об’єктом дослідження є функціонування РЛС в складних завадо-цільових умовах. Предметом дослідження виступають методи захисту РЛС від активних завад. Наразі існують методи боротьби з активними завадами до 20 Дб. В роботі розглянутий метод боротьби з активними завадами за допомогою використання ЛЧМ сигналу. Також розглянуті такі методи захисту, як використання автокомпенсатора, схеми ШОВ та тимчасового автоматичного регулювання підсилювача. Може бути забезпечене ефективне подавлення активних завад при таких умовах. Поки що найбільшою проблемою залишається захист від імітуючих завад. Цей тип завад є найскладнішим серед активних. Вони використовуються для спотворення даних та створення хибних цілей. В роботі пропонується алгоритм для захисту РЛС від імітуючих активних завад з використанням складного сигналу М-послідовність. Цей алгоритм дозволяє забезпечити роботу РЛС під час дії активних імітуючих завад. Алгоритм використовує кореляційні властивості М-послідовностей для точного визначення джерела сигналу, виявлення реальних цілей та імітуючих завад.