Бакалаврські роботи

Постійне посилання зібрання

Переглянути

Нові надходження

Зараз показуємо 1 - 20 з 10960
  • ДокументВідкритий доступ
    Вебзастосунок для моніторингу стану сервісів у кубернетис кластері
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Наконечна, Ірина Олександрівна; Сирота, Олена Петрівна
    Пояснювальна записка дипломного проєкту складається з п’яти розділів, містить 44 таблиці, 36 рисунків та 21 джерело – загалом 101 сторінка. Дипломний проєкт присвячений розробці вебзастосунку для моніторингу стану сервісів у кубернетис кластері. Метою дипломної роботи є забезпечення спрощеного налаштування базових засобів моніторингу сервісів у кубернетис кластері з мінімальними витратами часу та ресурсів. Об'єкт дослідження: програмне забезпечення для моніторингу стану сервісів кубернетис кластера. Предмет дослідження: розробка вебзастосунку для моніторингу стану сервісів у кубернетис кластері зі спрощеним налаштуванням. У першому розділі здійснено передпроєктне обстеження предметної області, проведено аналіз поточного стану та існуючих рішень, описано бізнес процеси та сформульовано функціональні задачі проекту. У другому розділі розроблено вимоги до програмного забезпечення, включаючи аналіз варіантів використання, системні вимоги, а також функціональні та нефункціональні вимоги. У третьому розділі розглянуто архітектурні аспекти програмного забезпечення, обґрунтовано вибір технологій та засобів розробки, розроблено конструкцію програмного забезпечення та проведено аналіз безпеки даних. У четвертому розділі детально описано методи та засоби аналізу якості програмного забезпечення. У п’ятому розділі описано процес розгортання програмного забезпечення та його супроводу, включаючи заходи для забезпечення безперервної роботи та підтримки.
  • ДокументВідкритий доступ
    Вебзастосунок для управління роботою мережі кінотеатрів
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Котенко, Дмитро Олександрович; Головченко, Максим Миколайович
    Пояснювальна записка дипломного проєкту складається з п’яти розділів, містить 65 таблиць, 38 рисунків та 24 джерела – загалом 106 сторінок. Дипломний проєкт присвячений розробці вебзастосунку для управління роботою мережі кінотеатрів. Мета дипломної роботи: підвищення ефективності функціонування робочих процесів мережі офлайн кінотеатрів за рахунок автоматизації і як наслідок полегшення роботи працівників шляхом інтегрування всіх бізнес процесів в один вебзастосунок. У першому розділі здійснено детальне передпроєктне обстеження предметної області, проведено аналіз поточного стану та існуючих рішень, описано бізнес-процеси та сформульовано основні задачі проєкту. У другому розділі розроблено вимоги до програмного забезпечення, включаючи аналіз варіантів його використання, системні вимоги, а також функціональні та нефункціональні вимоги. У третьому розділі розглянуто архітектурні аспекти програмного забезпечення, обґрунтовано вибір технологій та засобів розробки, розроблено конструкцію програмного забезпечення та проведено аналіз безпеки даних. У четвертому розділі проаналізовано якість програмного забезпечення, детально описано процеси тестування та наведено приклади контрольних сценаріїв. У п’ятому розділі описано процес розгортання програмного забезпечення та його супроводу, включаючи заходи для забезпечення безперервної роботи та підтримки.
  • ДокументВідкритий доступ
    Вебзастосунок для підбору освітніх закладів для дітей
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Ковальчук, Наталія Юріївна; Фіногенов, Олексій Дмитрович
    Пояснювальна записка дипломного проєкту складається з чотирьох розділів, містить 80 таблиць, 35 рисунків та 23 джерела – загалом 92 сторінки. Дипломний проєкт присвячений розробці вебзастосунку для пошуку шкільних закладів для дітей. Метою проєкту є покращення представлення інформації за рахунок розширення даних, що можуть вплинути на вибір школи. У розділі «Передпроєктне обстеження предметної області» було проаналізовано предметну область, досліджено існуючі технічні рішення та програмні продукти, також описано бізнес-процеси. У розділі «Розроблення вимог до програмного забезпечення» визначено функціональні та нефункціональні вимоги до розробленого продукту, а також зазначено та детально описано варіанти використання програмного забезпечення для різних ролей користувачів, таких як: батьки дитини, представники школи та адміністратори. Розділ «Конструювання та розроблення програмного забезпечення» присвячений аналізу та моделюванню програмного забезпечення, опису архітектури, конструюванню програмного забезпечення та аналізу безпеки даних. У розділі «Аналіз якості та тестування програмного забезпечення» проведений аналіз якості ПЗ, описані процеси тестування та контрольний приклад. Розділ «Розгортання та супровід програмного забезпечення» містить опис розгортання та підтримки програмного забезпечення.
  • ДокументВідкритий доступ
    Вебзастосунок для менеджменту RSS-підписок
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Богданов, Максим Анатолійович; Ліщук, Катерина Ігорівна
    Пояснювальна записка дипломного проєкту складається з п’яти розділів, містить 47 таблиць, 27 рисунків та 16 джерел – загалом 77 сторінок. Дипломний проєкт присвячений розробці вебзастосунку для менеджменту RSS-підписок під назвою «FeedReader». Метою розробки є спрощення споживання інформації, отриманої з різних джерел, за рахунок надання можливості перегляду стрічок новин в реальному часі. Об'єкт дослідження: програмне забезпечення для менеджменту RSS-підписок. Предмет дослідження: процеси розроблення та модифікації функціоналу, аналіз ефективності споживання великої кількості інформації. У першому розділі проведено передпроєктне обстеження предметної області, включаючи аналіз існуючих рішень та опис бізнес-процесів, пов'язаних з менеджментом новинних підписок. У розділі розроблення вимог до програмного забезпечення було розглянуто варіанти використання, аналіз системних вимог та визначення функціональних і нефункціональних вимог. Розділ конструювання та розроблення програмного забезпечення описує процес конструювання та розробки програмного забезпечення, включаючи архітектуру, вибір засобів розробки та детальний опис реалізації основних компонентів. У розділі аналіз якості та тестування програмного забезпечення описано процеси тестування, контрольні приклади та надано результати тестування. Останній розділ, розгортання та тестування програмного забезпечення, охоплює розгортання та супровід програмного забезпечення, включаючи інструкції з розгортання та рекомендації щодо подальшого супроводу і оновлення системи.
  • ДокументВідкритий доступ
    Вебзастосунок для проведення консультацій з психологом
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Антолик, Данило Ігорович; Марченко, Олена Іванівна
    Пояснювальна записка дипломного проєкту складається з п’яти розділів, містить 51 таблицю, 46 рисунків та 27 джерел – загалом 97 сторінок. Дипломний проєкт присвячений розробці вебзастосунку для проведення консультацій з психологом. Метою даної розробки є діджиталізація робочих процесів та надання рішення для взаємодії клієнтів та психологів шляхом створення вебзастосунку для проведення консультацій з психологом. Об'єкт дослідження: Веб застосування для проведення консультацій. Предмет дослідження: Модифікація веб застосування в порівнянні з аналогами шляхом додавання нового функціоналу. У розділі передпроєктного обстеження предметної області розглянуто та проаналізовано обрану предметну область. Визначено ключові концепції, методології, алгоритмічні рішення, архітектуру та допоміжні засоби, а також оптимізовано бізнес-процеси за допомогою BPMN моделей. У кінці сформовано мету розробки та завдання для її досягнення. Розділ розроблення вимог до програмного забезпечення присвячений аналізу потреб користувачів та формуванню вимог. Описано бізнес-процеси, створено діаграму варіантів використання, виділено функціональні та нефункціональні вимоги. Як результат, сформовано технічне завдання на розробку програмного забезпечення. У розділі конструювання та розроблення програмного забезпечення проведено моделювання та конструювання. Розглянуто архітектуру програмного забезпечення, вибір засобів розробки, аналіз структури бази даних та питання захисту даних. Розділ аналіз якості та тестування програмного забезпечення розглядає методи аналізу якості коду. Проведено мануальне тестування, розроблено тест-кейси та контрольний приклад, що підтвердили успішне функціонування програмного забезпечення. У розділі розгортання та супровід програмного забезпечення описано процес впровадження. Розгорнуто проєкт та базу даних в Azure Web Service. Визначено вимоги до підтримки, що забезпечують цілодобову доступність.
  • ДокументВідкритий доступ
    Програмний застосунок для виявлення логотипів брендів на фото на основі штучного інтелекту
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Терешпольський, Антон Ігорович; Новінський, Валерій Петрович
    Пояснювальна записка дипломного проєкту складається з п’яти розділів, містить 31 таблицю, 19 рисунків та 5 джерел – загалом 44 сторінки. Дипломний проєкт присвячений розробці застосунку для знаходження логотипів на фото на основі штучного інтелекту. Мета дипломного проєкту полягає в автоматизації виявлення та розмиття логотипів 5 різних брендів на фото, за допомогою застосунку з простим інтерфейсом, для уникнення проблем з авторським правом. Об'єкт дослідження: застосунок «Logo Detector» для виявлення логотипів брендів на фото на основі штучного інтелекту. Предмет дослідження: технологія машинного навчання як засіб для автоматизації задач обробки фото. У першому розділі проведено аналіз предметної області та вимог до програмного забезпечення. Сформульовано функціональні та нефункціональні вимоги. Другий розділ присвячений огляду інструментів розробки. Розглянуто особливості розробки застосунків, що використовують штучний інтелект. У третьому розділі описано моделювання та конструювання програмного забезпечення. Розроблено архітектуру. Спроектовано інтерфейс і навчено модель для розпізнавання логотипів. Реалізовано накладання ефекту розмиття. У четвертому розділі було проведено аналіз якості і тестування програмного забезпечення. П’ятий розділ присвячено впровадженню та супроводу створеного програмного застосунку. Результатом роботи є застосунок, що надає можливість користувачу в автоматичному режимі накладати ефект розмиття на логотипи, на фотографіях.
  • ДокументВідкритий доступ
    Вебзастосунок збору та аналізу наукометричних даних
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Яремчук, Денис Валентинович; Ковтунець, Олесь Володимирович
    Пояснювальна записка дипломного проєкту складається з п’ятьох розділів, містить 107 таблиць, 41 рисунок та 8 джерел – загалом 131 сторінка. Дипломний проєкт присвячений розробці програмного забезпечення для збору та аналізу наукометричних даних. Метою роботи є покращення якості персональних профілів науковців за рахунок моніторингу науково-метричних систем та підготовки пропозицій для корегування та розвитку профілів. Об'єктом дослідження визначено програмне забезпечення для збору та аналізу наукометричних даних. Предметом дослідження виступають процеси розроблення, аналізу, забезпечення якості, впровадження і супроводження програмного забезпечення. У першому розділі наведено змістовний опис предметної області, описано вибраний шлях її покращення. Також побудовано діаграми бізнес-процесів та сформульовано постановку задачі дипломної роботи. У другому розділі розроблена діаграма варіантів використання. Після цього були створені функціональні та нефункціональні вимоги до програмного забезпечення. У третьому розділі спроєктована архітектура програмного забезпечення, наведено причини використання певних технічних засобів, а також розроблена схема бази даних. У четвертому розділі висвітлено мету тестування, описані методи та способи тестування, розроблений контрольний приклад для тестування. У п’ятому розділі детально розписано кроки впровадження та супроводу програмного забезпечення.
  • ДокументВідкритий доступ
    Вебзастосунок для агрегації та автоматичного перекладу новин
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Чабан, Антон Євгенович; Сирота, Олена Петрівна
    Пояснювальна записка дипломного проєкту складається з п’яти розділів, містить 53 таблиці, 25 рисунків та 40 джерел – загалом 77 сторінок. Дипломний проєкт присвячений вебзастосунку для агрегації та автоматичного перекладу новин. Мета розробки це забезпечення зручного перегляду та написання статей для користувачів що володіють різними мовами, з функціоналом для пошуку за категоріями, датою, ключовими словами та джерелами, а також автоматичною агрегацією та перекладом новин зі сторонніх джерел. Об'єкт дослідження: сфера медіа та новин, а також їх редактори та користувачі. Предмет дослідження: розробка архітектури та програмної реалізації вебзастосунку для агрегації та автоматичного перекладу новин, що складається з аналізу архітектурних рішень та підходів і їх застосуванні. У першому розділі було здійснено аналіз предметної області та існуючих рішень, описано бізнес процеси та сформульовано задачу. Другий розділ присвячений аналізу вимог до програмного забезпечення, формулюванню функціональних та нефункціональних вимог до системи. В третьому розділі розглянуто підходи до конструювання програмного забезпечення, проаналізовано різні підходи та описано деталі вибору архітектури та реалізації системи. Четвертий розділ присвячений аналізу якості розробленого програмного продукту та здійсненню його тестування. В останньому, п’ятому розділі, здійснюється опис процесу розгортання та супроводу програмного забезпечення.
  • ДокументВідкритий доступ
    Вебзастосунок для взаємодії фанатів аніме та манги з авторами та студіями
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Шевчук, Данило Денисович; Марченко, Олена Іванівна
    Пояснювальна записка дипломного проєкту складається з п’яти розділів, містить 46 таблиць, 45 рисунків та 15 джерел – загалом 84 сторінки. Дипломний проєкт присвячений розробці вебзастосунку для взаємодії фанатів аніме та манги з авторами та студіями. Метою розробки даного вебзастосунку є оптимізація взаємодії між фанатами аніме та манги, авторами та студіями. Об'єкт дослідження: процес розробки вебзастосунку для взаємодії та комунікаціями між фанатами аніме та манги, авторами та студіями. Предмет дослідження: вебзастосунок для взаємодії фанатів аніме та манги з авторами та студіями. У розділі «Передпроєктне обстеження предметної області» було проведено аналіз предметної області, існуючих рішень, відомих програмних продуктів, алгоритмічних та технічних рішень. У цьому розділі також описані бізнес-процеси та сформульовано постановку задачі. Розділ «Розроблення вимог до програмного забезпечення» присвячений визначенню варіантів використання програмного забезпечення, аналізу системних вимог, розробці функціональних вимог та нефункціональних вимог. Наступний розділ «Конструювання та розроблення програмного забезпечення» охоплює розробку архітектури програмного забезпечення, обґрунтування вибору засобів розробки, конструювання програмного забезпечення та аналіз безпеки даних. У четвертому розділі «аналіз якості та тестування програмного забезпечення» викладено аналіз якості програмного забезпечення, описано процеси тестування та наведено контрольний приклад. Останній розділ «Розгортання та супровід програмного забезпечення» присвячений детальному опису процесів розгортання програмного забезпечення та його супроводу.
  • ДокументВідкритий доступ
    Вебзастосунок для навчальних курсів з можливістю онлайн-трансляції медіаконтенту
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Чорній, Владислав Ігорович; Ковтунець, Олесь Володимирович
    Пояснювальна записка дипломного проєкту складається з чотирьох розділів, містить 104 таблиці, 78 рисунків та 11 джерел – загалом 102 сторінки. Дипломний проєкт присвячений розробці вебзастосунку для навчальних курсів з можливістю онлайн-трансляцій медіа-контенту. Мета: Підвищити якість навчання на онлайн курсах, що надаються для великої кількості осіб. Об'єкт дослідження: програмне забезпечення для створення курсів з можливістю трансляцій в режимі реального часу, їх пошуку та проходження. Предмет дослідження: процеси розроблення, забезпечення якості, впровадження і супроводження платформи. Забезпечення безперервної і стабільної роботи трансляцій. У розділі аналізу вимог було розглянуті вимоги до системи, порівняння цих вимог з існуючими функціями інших схожих застосунків та технології, які можуть допомогти у реалізації поставлених вимог. У розділі моделювання програмного забезпечення було описано архітектуру програмного забезпечення та алгоритми вирішення прикладних задач. У розділі аналіз якості були описані основні тест кейси та стани системи після проведення тестування. У розділі впровадження та супровід було описано процеси автоматизованого розгортання програмного забезпечення у Docker контейнері.
  • ДокументВідкритий доступ
    Бібліотека для визначення контурів рельєфу з супутникових фотографій
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Філянін, Нікіта Сергійович; Стельмах, Олександр Петрович
    Пояснювальна записка дипломного проєкту складається з п’яти розділів, містить 34 таблиці, 28 рисунки та 24 джерела – загалом 65 сторінок. Дипломний проєкт присвячений розробці бібліотеки для визначення контурів рельєфу з супутникових фотографій. Метою розробки є підвищення зручності виконання процесу визначення контурів рельєфу з супутникових фотографій за рахунок об’єднання методів обробки та інструментів для автоматизованого аналізу зображень в одну Python бібліотеку. Об'єкт дослідження: розробка бібліотеки для визначення контурів рельєфу з супутникових фотографій. Предмет дослідження: бібліотека для визначення контурів рельєфу з супутникових фотографій, інструменти та методи для автоматизації процесу обробки зображень. У першому розділі було проведено аналіз предметної області та існуючих рішень, описано бізнес-процеси та сформульовано задачу. Другий розділ присвячений розробленню вимог до програмного забезпечення, визначенню варіантів використання, формулюванню функціональних та нефункціональних вимог. У третьому розділі було розглянуто підходи до конструювання та розроблення програмного забезпечення, описано архітектуру, обґрунтовано вибір засобів розробки, проведено аналіз безпеки даних. Четвертий розділ присвячений аналізу якості розробленого програмного забезпечення, опису процесів його тестування та контрольного прикладу. У п’ятому розділі було здійснено опис способу розгортання програмного забезпечення та його супроводу.
  • ДокументВідкритий доступ
    Пристрій для тестування антен
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Івлєв, Антон Володимирович; Бондаренко, Наталія Олександрівна
    Роботу викладено на 114 сторінках, вона містить 6 розділів, 65 ілюстрацій, 4 таблиці, три додатки та 23 джерела в переліку посилань. Об’єкт розробки – пристрій, який забезпечує генерацію високочастотного сигналу, та застосовується для діагностування компонентів, включаючи високочастотні модулі та фільтри. Мета розробки – полягає в розробці пристрою для тестування антен (приймачів), основним блоком якого є генератор синусоїдальних коливань високої частоти до 8ГГц та пригніченням сигналу до -31,5 дБм. Пристрій повинен вирізнятися високою надійністю для використання у польових умовах. З варіантом живлення від ноутбуку або портативного зарядного пристрою. У зв’язку з теперішньою ситуацією в державі, актуальним стає питання наявності пристроїв для тестування приймачів. Загалом приймачі працюють на високих частотах до 8 ГГц, тому тестування відбуватиметься із застосуванням генератора синусоїдальних сигналів, який має генерувати частоту від 62,5 Мгц до 8 ГГц. Аналіз ринку показав що робота є актуальною, оскільки подібні пристрої в основному працюють в лабораторних умовах, доволі дорогі та громіздкі [1]. Дана робота присвячена розробці компактного пристрою підвищеної якості, призначеного для генерації сигналів високої частоти, працюючого в польових умовах і дешевшого за аналогічні пристрої. Найкращім рішенням для генерування сигналів високої частоти є компактний генератор, керований напругою (ГКН), реалізований на готових мікросхемах. ГКН працює за принципом коливального контуру LC, в якому можна задавати частоту, змінюючи ємність конденсатора або індуктивність котушки. Паралельно до конденсатора підключають варикап – конденсатор змінної ємності, який керується напругою. ГКН не досить стабільні та можуть змінювати частоту в залежності від різних факторів, наприклад: температури, тиску, вологості. Тому до генератора підключають систему фазового автопідлаштування частоти (ФАПЧ) [2], в якості якої обрано мікросхему з вбудованим ФАПЧ. Такі мікросхеми програмуються зазвичай за послідовним протоколом SPI. Різні приймачі, які тестуватимуться створеним пристроєм, мають різну чутливість, тому перед високочастотним виходом додається атенюатор, який має бути змінним та пригнічувати сигнал від 0 до 31,5 дБм. Для керування ФАПЧ та атенюатором обрано надійний та достатньо розповсюджений мікроконтролер STM32, який має необхідний функціонал. Проведено моделювання мікрополоскової лінії у програмному середовищі CST Studio для заданої частоти. В подальшому передбачається удосконалення пристрою в частині керування генеруванням високочастотних імпульсів із застосуванням перемикачів та вдосконалення програмного забезпечення для керування саме генератором.
  • ДокументВідкритий доступ
    Вебзастосунок для автоматизованої системи табелювання співробітників
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Філоненко, Владислав Павлович; Очеретяний, Олександр Костянтинович
    Пояснювальна записка дипломного проєкту складається з п’ятьох розділів, містить 43 таблиці, 23 рисунки та 33 джерела – загалом 62 сторінки. Дипломний проєкт присвячений розробці вебзастосунку для автоматизованої системи табелювання співробітників. Мета дипломного проєкту є підвищення точності та мінімізація підробки табелювання співробітників за рахунок розробки автоматизованої системи відслідковування працівників із використанням обробки відеокамер відеоспостереження. Об'єкт дослідження: розробка вебзастосунку для автоматизованої системи табелювання співробітників. Предмет дослідження: вебзастосунок для автоматизованої системи табелювання співробітників, його функціональні можливості, технології та алгоритми розробки. У розділі предпроєктне обстеження предметної області розглянуто предметну область, існуючих рішень програмних продуктів та було описані бізнес-процеси. У розділі розроблення вимог до програмного забезпечення розглянуто варіанти використання програмного забезпечення, аналіз системних вимог та описані функціональні та нефункціональні вимоги. У розділі конструювання та розроблення програмного забезпечення розглянуто розроблення архітектури програмного забезпечення та структура бази даних, а також проведений аналіз безпеки даних продукту. У розділі аналіз якості та тестування програмного забезпечення було проведено оцінку якості кодової бази та здійснено комплексне тестування всього програмного забезпечення. У розділі розгортання та супровід програмного забезпечення було проведено ефективне впровадження та підтримку вебзастосунку, використовуючи Docker Hub.
  • ДокументВідкритий доступ
    Мобільний застосунок для керування Arduino через Wi-Fi
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Куркін, Олексій Олександрович; Храмченко, Микола Сергійович
    Пояснювальна записка дипломного проєкту складається з п’яти розділів, містить 37 таблиць, 29 рисунків та 9 джерел – загалом 60 сторінок. Дипломний проєкт присвячений розробці мобільного додатку для керування платою на базі платформи Arduino через Wi-Fi. Мета дипломного проєкту полягає у наданні можливості керувати платою на базі платформи Arduino з мобільного додатку через Wi-Fi без написання додаткового коду. Об'єкт дослідження: мобільний застосунок «ArduRemote» керування платою на базі платформи Arduino з мобільного застосунку через Wi-Fi. Предмет дослідження: технологія Wi-Fi як засіб взаємодії з пристроями на платформі Arduino через смартфон. У першому розділі проведено аналіз предметної області та вимог до програмного забезпечення, сформульовано функціональні та нефункціональні вимоги. Другий розділ присвячений огляду інструментів розробки. Розглянуто особливості розробки мобільних застосунків для операційних систем iOS та iPadOS. У третьому розділі описано моделювання та конструювання програмного забезпечення. Розроблено протокол взаємодії. Описано та спроєктовано базу даних. У четвертому розділі було проведено аналіз якості і тестування програмного забезпечення. П’ятий розділ присвячено впровадженню та супроводу створеного мобільного застосунку. Результатом роботи є мобільний застосунок, який надає можливість користувачу створювати і налаштовувати власний інтерфейс для взаємодії з пристроями на платформі Arduino по Wi-Fi.
  • ДокументВідкритий доступ
    Онлайн-сховище файлів
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Куксюк, Владислав Ігорович; Фіногенов, Олексій Дмитрович
    Пояснювальна записка дипломного проєкту складається з п’яти розділів, містить 46 таблиць, 30 рисунків та 63 джерела – загалом 83 сторінки. Дипломний проєкт присвячений розробці веб-застосунку для збереження файлів онлайн. Метою розробки є заощадження місця на віддаленому сервері онлайн сховища даних за рахунок архівації. У першому розділі було проведено аналіз предметної області та існуючих рішень, описано бізнес-процеси та сформульовано задачу. Другий розділ присвячений розробленню вимог до програмного забезпечення, визначенню варіантів використання, формулюванню функціональних та нефункціональних вимог. У третьому розділі було розглянуто підходи до конструювання та розроблення програмного забезпечення, описано архітектуру, обґрунтовано вибір засобів розробки, проведено аналіз безпеки даних. Четвертий розділ присвячений аналізу якості розробленого програмного забезпечення, опису процесів його тестування та контрольного прикладу. У п’ятому розділі було здійснено опис способу розгортання програмного забезпечення та його супроводу.
  • ДокументВідкритий доступ
    Вебсервіс інтелектуальної агрегації погодних даних
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Кривоносюк, Віталій Валерійович; Стеценко, Інна Вячеславівна
    Пояснювальна записка дипломного проєкту складається з чотирьох розділів, містить 51 таблицю, 31 рисунок та 57 джерел – загалом 112 сторінок. Дипломний проєкт присвячений розробці веб сервісу прогнозування погоди шляхом агрегації прогнозів вибірки гідрометцентрів. Метою розробки є підвищення точності прогнозування погоди шляхом агрегування даних вибірки гідрометцентрів за допомогою моделей машинного навчання. Об'єкт дослідження: сервіси прогнозування погоди, сервіси збору та агрегації даних. Предмет дослідження: методи агрегування даних за допомогою машинного навчання, застосування машинного навчання у прогнозування погоди, процеси збору, обробки та збереження інформації, безпека даних. У розділі передпроєктного обстеження предметної області було наведено перелік основних термінів з області, а також проведено аналіз інсуючих рішень та продуктів, на основі якого було складено опис бізнес-процесів застосунку та сформульовано задачу, яку він повинен вирішувати. Розділ розроблення вимог до програмного забезпечення присвячений варіантам використання програмного забезпечення, а також опису його функціональних та нефункціональних вимог. Архітектуру та конструювання програмного забезпечення наведено у розділі розроблення програмного забезпечення. Розділ аналізу якості містить опис контрольного прикладу та процесів тестування. Розділ розгортання та супроводу містить опис розгортання програмного забезпечення в хмарі та методики його подальшого супроводу.
  • ДокументВідкритий доступ
    Портал служби підтримки ІТ відділу
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Цуканова, Марина Сергіївна; Ліхоузова, Тетяна Анатоліївна
    Пояснювальна записка дипломного проєкту складається з п’яти розділів, містить 68 таблиць, 64 рисунків та 15 джерел – загалом 95 сторінок. Дипломний проєкт присвячений розробці програмного забезпечення для роботи служби підтримки. Мета: створення умов для підвищення ефективності роботи служби підтримки ІТ відділу. Об'єкт дослідження: програмне забезпечення для служби підтримки. Предмет дослідження: методи автоматизації процесу обробки заявок. У розділі “Передпроєктне обстеження предметної області” було наведено аналіз предметної області та аналіз існуючих програмних рішень. У розділі “Розроблення вимог до програмного забезпечення” наведено функціональні та нефункціональні вимоги до програмного забезпечення. Розділ “Конструювання та розроблення програмного забезпечення” присвячений моделюванню та аналізу архітектури та алгоритмів програмного забезпечення для вирішення поставлених задач. У розділі “Аналіз якості та тестування програмного забезпечення” наведена оцінка якості розробленого програмного забезпечення та наведено деталі тестування його фунціоналу. Розділ “Розгортання та супровід програмного забезпечення” присвячений опису процесу розгортання програмного забезпечення та наводить процес подальшої підтримки програмного забезпечення. Результати роботи пройшли апробацію на VІ Міжнародній науково практичній конференції молодих вчених та студентів «Інженерія програмного забезпечення і передові інформаційні технології» конференції та опубліковані в матеріалах конференції 20-21 травня 2024р - с. 158-162.
  • ДокументВідкритий доступ
    Пошук підозрілих акаунтів з метою виявлення зловмисних спільнот в соціальній мережі Twitter
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2023) Шахова, Катерина Євгеніївна; Стьопочкіна, Ірина Валеріївна
    Дипломна робота має обсяг 65 сторінок, містить 20 рисунків, 1 додаток, 3 таблиці, 6 формул та 16 джерел посилань. Завдяки своїй популярності соціальні мережі стали потужним інструментом, щоб спілкуватися та ділитися інформацією з іншими людьми з усього світу. Також, вони стали популярним способом для віртуальних спільнот, об’єднаних спільними інтересами чи цілями. Однак поширеність соціальних медіа також збільшила кіберзалякування та кількість оманливого та шкідливого контенту, який поширюється через ці мережі. Це створює значні проблеми для забезпечення безпеки та захисту користувачів від загроз. Зокрема, зловмисники можуть використовувати соціальні мережі для створення шкідливих спільнот і поширення будь-якої інформації.
  • ДокументВідкритий доступ
    Методика оцінки ризиків безпеки в процесі розробки програмного забезпечення
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2023) Сернова, Анастасія Русланівна; Стьопочкіна, Ірина Валеріївна
    Обсяг роботи: 57 сторінок, 7 ілюстрацій, 5 таблиць, 1 додаток, 10 джерел літератури. Метою даної роботи є докладне дослідження популярних ризиків життєвого циклу розробки програмного забезпечення та запропонування нової методики їхньої оцінки. Об’єктом дослідження є безпека CI/CD конвеєру. Предметом дослідження є загрози CI/CD конвеєру з позиції їхньої детектовності при застосуванні різних технологій.
  • ДокументВідкритий доступ
    Програмне забезпечення для підтримки діяльності спортивного комплексу
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Колесник, Роман Романович; Халус, Олена Андріївна
    Пояснювальна записка дипломного проєкту складається з п’яти розділів, містить 52 таблиць, 33 рисунків та 49 джерел – загалом 73 сторінки. Дипломний проєкт присвячений створенню програмного забезпечення для підтримки діяльності спортивного комплексу. Метою розробки є покращення інструментів для обслуговування клієнтів та створення їм дієти, створення звітів, ведення занять в спортивному комплексі, запису та перегляду програми тренувань. Об'єкт дослідження: програмне забезпечення для підтримки діяльності спортивного комплексу. Предмет дослідження: використання мікросервісної архітектури для вирішення задачі впровадження і супроводження програмного забезпечення для підтримки діяльності спортивного комплексу. У розділі першому було проаналізовано предметну область, знайдені наявні продуктові та алгоритмічні рішення. Проведено порівняльний аналіз аналогів. Описано бізнес-процеси програмного забезпечення аналізу ігрових даних та поставлено задачу. Другий розділ присвячений опису варіантів використання та розробленню вимог до програмного забезпечення. Третій розділ описує розробку архітектури програмного забезпечення, обґрунтування засобів розробки та конструювання програмного забезпечення з подальшим аналізом безпеки даних. У четвертому розділі було проведено аналіз якості програмного забезпечення. Були описані процеси тестування та контрольний приклад. П’ятий розділ присвячений опису розгортання та супроводу програмного забезпечення. Програмне забезпечення розгорнуто в інфраструктурі AWS VPC.