Бакалаврські роботи (ТМ)

Постійне посилання зібрання

Переглянути

Нові надходження

Зараз показуємо 1 - 20 з 139
  • ДокументВідкритий доступ
    Конструкторське-технологічне забезпечення виготовлення деталі оптичний-дефлектор
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Шатохін, Ярослав Володимирович; Охріменко, Олександр Анатолійович
    У дипломному проєкті виконана розробка, розмірне моделювання аналіз технологічного процесу виготовлення деталі «оптичний дефлектор» та вигото-влення 3х зразків деталі «дефлектор оптичний». Мета – розробка та виготовлення деталі «оптичний дефлектор» та аналіз різниці між теоретичними розрахунками та остаточним варіантом процессу ви-готовлення деталі для бажаного результату. У ході виконання проєкту виконано: розробка креслень та тривимірної моделі деталі ««оптичний дефлектор», розробка технологічного процесу виго-товлення цієї деталі з листами ЧПК і режимами різання, а також виготовлено деталь «оптичний дефлектор» у трьох екземплярах , на яких за допомогою зміни режимів різання було досягнуто потрібного результату.
  • ДокументВідкритий доступ
    Конструкторське-технологічне забезпечення виготовлення деталі "Фланець шпинделя"
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Шваб, Ілля Андрійович; Субін, Анатолій Анатолійович
    Пояснювальна записка по дипломному проекту на тему: «Конструкторське-технологічне забезпечення виготовлення деталі “Фланець шпинделя”».Вона включає в себе 77 аркушів А4.Присутні додатки.Було використано 19 джерел. Графічна частина складається з 7 аркушів А1: - Креслення заготовки та деталі(1 шт) - Пристосування для операції(2 шт) - Науковий розділ(1 шт) - Графічне зображення операції(2 шт) - Лист з графічним зображення коду(1 шт) В самому дипломному проекті розглянуто: - Призначення та функції фланцю; - Розроблено креслення та 3д-моделі деталі та заготованки - Було вибрано технологічні бази для деталей; - Був розроблений технологічний процес для деталі та обрані верстати для виконання вимог процесу - Було розраховано припуски,режими різання,норми часу як аналоговим та аналітичними методами - Спроектований пристрій для операції - Розрахована похибка та сила зажиму - Було розроблено коди для Фрезерно – вертикального верстата які було візуалізовано
  • ДокументВідкритий доступ
    Технологічне підготовлення виробництва деталі "Насадка бокова"
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Подкідишева, Дар`я Сергіївна; Лашина, Юлія Вікторівна
    Пояснювальна записка до дипломного проекту освітнього ступеня бакалавра на тему Технологічне підготовлення виробництва деталі "Насадка бокова" складається з 79 аркушів формату А4, містить в собі 58 ілюстрацій, 23 таблиці, а також, маршрутні, операційні карти та карти ескізів. При написанні дипломного проекту було використано 20 літературних джерела, серед яких методичні вказівки та технічна література. Графічна частина складається з 8 аркушів А1: кресленник деталі, заготовка, карта наладки на операції 005,010, верстатні пристрої для багатоцільової та горизонтально-фрезерної операцій, плакати. У дипломному проєкті виконано: - Аналіз впливу режиму різання на силові характеристики при торцевому фрезеруванні - Проаналізовано конструкцію деталі на технологічність. - Обґрунтовано та вибрано схеми базування по ЗТБ і ТБ. - Розроблено операційні маршрутні та ескізні карти . - Визначені припуски на механічну обробку. - Розраховані режими різання для кожного переходу. - Розрахований штучний, штучно-калькуляційний часу на оброблення деталі. - Розроблені верстатні пристрої для оброблення деталі на операції 010,015. - Розраховані похибки установки заготовки в пристроях. - Розраховані необхідні сили затиску. - Розроблено лист ЧПК.
  • ДокументВідкритий доступ
    Технологічно-конструкторське забезпечення виготовлення деталі «Вал-шестерня»
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Василевський, Дмитро Ігорович; Мельник, Олена Олексіївна
    Пояснювальна записка до дипломного проєкту наукового ступеня бакалавра на тему: Конструкторсько-технологічне забезпечення виготовлення деталі «Вал-шестерня» складається з 101 аркушів формату А4, містить в собі 46 ілюстрацій, 17 таблиць, а також, маршрутні, операційні карти та карти ескізів. При написанні дипломного проекту було використано 17 літературних джерел, серед яких методичні вказівки та технічна література. Графічна частина складається з 6 аркушів А1: кресленник деталі і ізаготовка, графічне зображення технологічного процесу на операції 010 та 035, складальні кресленики верстатних пристроїв, проектування управляючої програми для верстата з ЧПК. У дипломному проєкті: - Проаналізовано конструкцію деталі на технологічність. - Обґрунтовано та вибрано схеми базування по ЗТБ і ТБ. - Розроблений операційний маршрутний процес. - Визначені припуски на механічну обробку. - Розраховані режими різання для кожного переходу. - Розраховані похибки установки заготовки в пристроях. - Розраховані необхідні сили затиску. - Розроблено лист ЧПК.
  • ДокументВідкритий доступ
    Технологічно-конструкторське забезпечення виготовлення деталі «Корпус змішувача рідин»
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Королюк, Михайло Вікторович; Фролов, Володимир Костянтинович
    Пояснювальна записка до бакалаврського дипломного проєкту студента IV курсу групи МТ-01 Королюка М. В. на тему «Технологічно-конструкторське забезпечення виготовлення деталі «Корпус змішувача рідин» містить 4 розділи, а саме технологічний розділ, конструкторський розділ з проектуванням верстатних пристроїв, економінчний розділ, дослідницький розділ; складається з 95 сторінки формату А4, містить в собі 32 рисунки, 15 таблицю, додатки, що включають в себе маршрутні, операційні карти та карти ескізів, специфікації до розроблених верстатних пристроїв. Наявний список посилань, використаних під час написання дипломного проєкту, з 11 джерел, серед яких методичні вказівки, технічна література, стандарти тощо. У дослідницькому розділі дипломного проєкту було проаналізовано лиття деталі в кокіль в програмному середовищі ESI PROCast та зміна деталі Графічна частина дипломного проєкту складається з 6 аркушів формату А1 та 2 аркушів формату А3: - Корпус змішувача рідин (кресленик деталі); - Корпус змішувача рідин (виливок) (кресленик заготовки); - Схеми виконання технологічних переходів для операції 005 - Програмування оброблення деталі для операції 005 для верстатів з ЧПК; - Пристрій верстатний для операції 005 Установ А; - Пристрій верстатний для операцій 005 Установ Б; - Аналіз лиття в програмному середовищі ESI PROCast - Конструкція кокіля
  • ДокументВідкритий доступ
    Конструкторсько-технологічне забезпечення виготовлення деталі "Корпус підшипника"
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Роман, Олександр Сергійович; Гладський, Максим Миколайович
    Даний дипломний проєкт бакалавра на тему: Конструкторсько-технологічне забезпечення виготовлення деталі «Корпус підшипника», а також розглядаються загальні питання машинобудування До складу дипломного проекту входить пояснювальна записка обсягом __ сторінок формату А4 та графічна частина представлена 9 аркушами формату А1. Графічна частина дипломного проекту представлена у вигляді 7 детально промальованих аркушів формату А1: - Аркуш 1: Кресленик деталі та заготовки. - Аркуш 2: 3D-модель ливарної системи та візуалізація результатів лиття, отримана за допомогою програмного комплексу «Novaflow & Solid». - Аркуш 3: Схема, що описує сучасні технології виготовлення і проєктування виливків. - Аркуші 4-6: Послідовність креслень, які наочно демонструють кожен етап технологічного процесу. - Аркуші 7-8: Креслення верстатних пристроїв з технічними характеристиками та специфікаціями. Також був спроектований технологічний процес виготовлення деталі «Корпус підшипника» із застосуванням верстатів з ЧПУ. Виконанні типові технологічні розрахунки припусків, режимів різання, норм часу. Спроектовані конструкції двох верстатних пристроїв та виконані необхідні розрахунки. Представлено графічне зображення технологічного процесу.
  • ДокументВідкритий доступ
    Конструкторсько-технологічне забезпечення виготовлення деталі "Вилка коробки передач фрезерного верстату"
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Малько, Ярослав Юрійович; Медведєв, Вадим Вячеславович
    Пояснювальна записка до дипломного проекту наукового ступеню бакалавра на тему Конструкторсько-технологічне забезпечення виготовлення деталі “Вилка коробки передач фрезерного верстату” містить в собі 97 аркушів пояснювальної записки формату А4, 25 рисунків та 9 таблиць, де вказані конструктивні властивості, технічні характеристики, графічні зображення технологічного процесу, розрахункові схеми для визначення сил затиску верстатних пристроїв, статистичні дані публікацій на тему САПР ТП. Для написання диплому було використано 31 джерело. Графічна частина складається з 6-ти аркушів формату А1 та одного листа формату А2, а саме:креслення деталі, графічне зображення технологічного процесу Операція005 та 010, верстатні пристрої для операції 010 та 020, алгоритм роботи САПР ТП.
  • ДокументВідкритий доступ
    Конструкторсько-технологічне забезпечення виготовлення деталі "Кулак поворотний"
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Савенко, Ярослав Вікторович; Шуплєцов, Данило Костянтинович
    Дана робота містить 9 аркушів графічної частини формату А1, 112 аркушів пояснювальної записки формату А4, 15 таблиць та 16 літературних джерела, 2 спецефікацій А4. У тексті надано всі потрібні роз'яснення, таблиці та ілюстрації. Для розробки проекту використано різноманітні джерела літератури, включаючи методичні посібники, довідники, каталоги та інші документи. У роботі були вирішені наступні завдання: - розраховано нормування технологічної операції для базування з допомогою щупа і технологічної оснастки - Було обрано метод виготовлення заготовки, розроблено креслення заготовки і визначено припуски та допуски для основних поверхонь; - Розроблено тривимірні моделі деталі та заготовки; - Вирішено технологічні виклики, проведено розрахунки припусків та режимів різання за аналітичним методом для циліндричної внутрішньої поверхні, і визначено часові норми для фрезерних операцій. - Розроблено пристрої для універсальних верстатів та спроектовано деталі, які використовуються в цих пристроях, а також створено тривимірні моделі пристроїв. Графічні матеріали містять дані про розрахоунок нормування технологічної операції для базування з допомогою щупа і технологічної оснастки.
  • ДокументВідкритий доступ
    Конструкторсько-технологічне забезпечення виготовлення деталі "Сухар"
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Умар Умар Мухаммад; Данилова, Людмила Миколаївна
    Дипломний проект бакалавра містить в собі пояснювальну записку об’ємом 73 аркушів формату А4, 29 рисунки, 15 таблиця. При виконанні дипломного проекту було оброблено та використано 20 джерел, серед яких переважають методичні матеріали, підручники та інтернет джерела. Також цей дипломний проект містить в собі графічну частину, яка складається з 8 листів А1: В дипломному проекті розглянуто: - Особливості токарної обробки та вибір схеми точіння. - Розроблено кресленик деталі. - Спроектовано конструкцію заготовки. - Проаналізовано та обрано схеми базування по ЗТБ і ТБ. - Розроблено маршрутно-операційних технологічний процес. - Розраховано припуски. - Обрано режими різання. - Розроблено керуючу програму для операції 005. - Спроектовано оснастку для операцій 005 та 010. - Пораховані похибки на операціях 005 та 010. - Розраховані сили закріплення.
  • ДокументВідкритий доступ
    Технологічно-конструкторське забезпечення виготовлення деталі «Середня частина корпусу»
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Шаповалов, Гліб Юрійович; Фролов, Володимир Костянтинович
    Пояснювальна записка до бакалаврського дипломного проєкту студента IV курсу групи МТ-02 Шаповалова Г.Ю. на тему «Технологічно-конструкторське забезпечення виготовлення деталі «Середня частина корпусу» містить 4 розділи, а саме технологічний розділ, проектування верстатних пристроїв, економінчний розділ, дослідницький розділ; складається з 133 сторінки формату А4, містить в собі 53 рисунки, 21 таблицю, додатки, що включають в себе маршрутні, операційні карти та карти ескізів, специфікації до розроблених верстатних пристроїв. Наявний список посилань, використаних під час написання дипломного проєкту, з 29 джерел, серед яких методичні вказівки, технічна література, стандарти тощо. У дослідницькому розділі дипломного проєкту було проаналізовано проблему багатокоординатного оброблення на верстатах з ЧПК та запропоновано декілька технічних рішень стосовно цього. Графічна частина дипломного проєкту складається з 10 аркушів формату А1: - Середня частина корпусу (кресленик деталі); - Середня частина корпусу (виливок) (кресленик заготовки); - Схеми виконання технологічних переходів для операцій 010 та 025; - Схеми виконання технологічних переходів для операції 035; - Програмування оброблення деталі для операції 030 для верстатів з ЧПК; - Пристрій верстатний для операції 010; - Пристрій верстатний для операцій 015, 020, 030, 035; - Розширення технологічних можливостей триосьових верстатів з числовим програмним керуванням (3 аркуші); Під час роботи над дипломним проєктом було подано 3 заявки на патенти України на корисні моделі та 1 на винахід; опубліковано матеріали доповідей для XV Міжнародної науково-технічної конференції молодих вчених та студентів «Інновації молоді в машинобудуванні 2024».
  • ДокументВідкритий доступ
    Конструкторсько-технологічне забезпечення виготовлення деталі "Ручка"
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Зозуля, Роман Сергійович; Кореньков, Володимир Миколайович
    Дипломний проєкт бакалавра включає в себе пояснювальну записку, об’ємом в 92 аркушів формату А4, 31 рисунку, 11 таблиць. При виконанні дипломного проєкту було використано 12 джерел, які містять методичні та лекційні матеріали, відкриті каталоги продукції. Графічна частина проєкту складається з 8 листів формату А1. На листах містяться: кресленик деталі, кресленик заготовки, вигляд деталі, загальна послідовність виготовлення деталі, аналіз деформацій деталі в ПЗ “Autodesk Fusion 360”, графічне зображення технологічної операції 003 на верстаті з ЧПК з зображенням готових деталей після окремих переходів, лист програмування обробки на ВЧПК, верстатні пристрої. В дипломному проєкті розглянуто: 1) Конструктивні особливості та класифікації деталі «Ручка». 2) Проектування заготовки. 3) Аналіз вибору технологічних баз деталі. 4) Розробка маршрутно-операційного процесу. 5) Проведення розрахунків припусків та режимів різання. 6) Нормування технологічних операцій. 7) Вибір технологічного оснащення для виконання операції 003. 8) Аналіз пружних деформацій заготовки. 9) Проектування калібру-пробки. 10) Економічний розрахунок виготовлення деталі.
  • ДокументВідкритий доступ
    Конструкторсько-технологічне забезпечення виготовлення деталі "Корпус циліндричного горизонтального редуктора"
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Дехтярук, Денис Володимирович; Данилова, Людмила Миколаївна
    Дипломний проект бакалавра містить у собі пояснювальну записку об’ємом 63 аркуши формату А4, 28 рисунків, 11 таблиць. При виконанні дипломного проєкту було оброблено та використано 11 джерел, серед яких переважають методичні матеріали, підручники, лекційні матеріали та інтернет ресурси. Даний диплом проєкт містить у собі графічну частину яка містить у собі 8 листів формату А1. В дипломному проєкті розглянуто: - Розроблення креслення деталі; - Визначення типу виробництва деталі; - Визначення виду та типу отримання заготовки; - Вибір та обґрунтування вибору загальних технологічних та ; - Проектування операційного технологічного процесу виготовлення деталі; - Вибір верстатного обладнання; - Призначення припусків на механічну обробку традиційними та альтернативними методами; - Розрахунок режимів різання для оброки поверхонь деталі; - Проектування верстатних пристроїв для виконання операцій 005, 010 та 020; - Розрахунок затискних систем верстатних пристроїв
  • ДокументВідкритий доступ
    Конструкторсько-технологічне забезпечення виготовлення деталі «Корпус супорта»
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Самков, Костянтин Ігорович; Шуплєцов, Данило Костянтинович
    Виконана пояснювальна записка до бакалаврського дипломного проєкту студента IV курсу групи МТ-01 Самкова К. І. у якій містить розрахунок виготовлення деталі «Корпус супорта», із відповідними технологічними особливостями, розробкою креслеників деталі та заготовки, проектуванням маршрутного та операційного процесів виготовлення деталі, конструювання технологічної оснастки, наукової частини та оформлення графічного матеріалу із технологічною документацією. Наявний список посилань, використаних під час написання дипломного проєкту, серед яких методичні вказівки, технічна література, стандарти тощо. У дослідницькому розділі дипломного проєкту було проаналізовано переваги та недоліки високошвидкісної обробки алюмінієвих сплавів з використанням сучасного металообробного обладнання у порівнянні з стандартними методами обробки, безпосередньо було розглянуто методи високошвидкісного точіння та його вплив на період стійкості інструменту, якість оброблюваної поверхні, точність отримуваних розмірів та надано відповідні розрахунки, таблиці та висновки.
  • ДокументВідкритий доступ
    Конструкторсько-технологічне забезпечення виготовлення деталі "Корпус стійки опори"
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Нечай, Іван Вікторович; Приходько, Василь Петрович
    Пояснювальна записка до дипломного проєкту наукового ступеня бакалавра на тему "Конструкторсько-технологічне забезпечення виготовлення деталі "Корпус основи опори" включає в себе 82 аркуші формату А4, містить в собі 35 ілюстрацій, 22 таблиць, додатки, у яких показані технічні характеристики верстатів. При написанні дипломного проєкту було використано 18 літературних джерел, такі як: технічна література, навчальні посібники, методичні вказівки до розрахунків, державні стандарти, наукові статті та публікації. Графічна частина складається з 7 аркушів ф.А1. На аркушах представлені: кресленик деталі та заготовки, ескізи технологічних операцій 005 та 010, кресленики верстатних пристроїв для операцій 005 та 010, схеми та розмірні схеми оброблення головних отворів і шпонкового пазу. У дипломному проєкті надано: - Аналіз та оцінка способів оброблення головних отворів корпусних деталей - Розраховано собівартість виготовлення деталі - Розглянуто конструктивне призначення деталі - Оформлено кресленики деталі та заготовки - Запроновано схеми базування для обробки - Розроблено технологічний процес з ескізами - Розраховано припуски на обробку аналітичним та табличним методом - Розраховано режими різання для всіх операційних переходів - Проведено нормування всіх операцій та допоміжного часу - Розроблено верстатні пристрої для оброблення деталі - Розраховано силу затиску в верстному пристрої - Розраховано похибки базування у верстатних пристроях
  • ДокументВідкритий доступ
    Конструкторсько-технологічне забезпечення виготовлення деталі "Фланець"
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Ковбаса, Віталій Ігорович; Приходько, Василь Петрович
    Пояснювальна записка до дипломного проекту ступеня бакалавра на тему «Конструкторсько-технологічне забезпечення виготовлення деталі “Фланець”» складається з 73 аркушів формату А4, містить в собі 59 ілюстрацій, 23 таблиці, а також, маршрутні, операційні карти та карти ескізів. При написанні дипломного проекту було використано 18 літературних джерела, серед яких методичні вказівки та технічна література. Графічна частина складається з 7 аркушів А1: кресленник деталі, заготовка, карти схем оброблення на операціях 005,010, складальні кресленики верстатних пристроїв для багатоцільових операцій, плакати. У дипломному проєкті виконано: - Аналіз та оцінку забезпечення посадки у з’єднані «труба-отвір» - Проаналізовано конструкцію деталі на технологічність. - Обґрунтовано та вибрано схеми базування по ЗТБ і ТБ. - Розроблений операційний технологічний процес. - Визначені припуски на механічну обробку поверхонь заготовки. - Розраховані режими різання для різних переходів. - Розрахований штучно-калькуляційний час на оброблення деталі. - Розроблені верстатні пристрої для оброблення деталі на 2-х операціях (005,010) . - Розраховані похибки установки заготовки в пристроях. - Виконано розрахунки необхідних сил затиску заготовки та затискних систем верстатних пристроїв, на основі яких, прийнято відповідні рішення щодо конструктивних елементів пристроїв.
  • ДокументВідкритий доступ
    Конструкторсько-технологічне забезпечення виготовлення деталі "Дубль-адаптер"
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Бєлобровець, Матвій Сергійович; Кореньков, Володимир Миколайович
    У цьому дипломному проєкті було розроблено технологічний процес виготовлення деталі «Дубль-адаптер». Мета мого дипломного проєкту — створення технологічного процесу виготовлення деталі «Дубль-адаптер» та його конструкторсько-технологічне забезпечення з урахуванням використання верстатів з ЧПК та автоматизації виробництва, а також економічний розрахунок виготовлення деталі. У цій роботі будуть наведені вирішення наступних задач: - Аналіз деталі та її функцій у вузлі; - Розробка технологічного процесу виготовлення деталі «Дубль-адаптер» з врахуванням заданого плану випуску продукції; - Проєктування та технічне обгрунтування вибору заготовки; - Вибір та обгрунтування послідовності виконання операцій обробки; - Розрахунок припусків та допусків на обробку; - Вибір інструментарію та економічний підрахунок вартості виробництва; - Розробка технологічної оснастки для закріплення деталі при обробці; - Розробка калібра-пробки для контролю точного розміру деталі під час обробки; - Проведено дослідження впливу різних сил при обробці заготовки на токарному верстаті та вплив цих сил на силу закріплення заготовки.
  • ДокументВідкритий доступ
    Проєктування технологічного процесу виготовлення деталі "Адаптер"
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Опанасюк, Андрій Григорійович; Лашина, Юлія Вікторівна
    Машинобудування є ключовою галуззю промисловості, що визначає рівень науково-технічного прогресу та зростання продуктивності праці в усьому господарстві. Воно забезпечує виробництво машин, обладнання, приладів та іншої техніки. Основним конструкційним матеріалом у машинобудуванні є чорні метали, тому чорна металургія виступає головним постачальником сировини. Водночас сучасне машинобудування все частіше використовує кольорові метали, зокрема алюміній, а також композитні матеріали з металів, пластмас та кераміки, і пластмаси. Сучасне машинобудування невпинно розвивається, що виявляється у заміні обладнання на більш технологічне та точне. Замість ручних верстатів використовуються верстати з числовим програмним керуванням (ЧПК), що підвищує продуктивність і точність продукції. Це також сприяє оптимізації та вдосконаленню механізмів, машин і приладів. Технологія машинобудування як наукова галузь досліджує технологічні процеси виготовлення машинобудівних виробів, використовуючи результати досліджень для забезпечення необхідної якості та кількості продукції з найвищими техніко-економічними показниками. Розбудова матеріально-технічної бази та необхідність постійного підвищення продуктивності праці за допомогою сучасних засобів виробництва ставлять перед машинобудуванням важливі завдання. До них належать підвищення якості машин, зниження їх матеріаломісткості, трудомісткості та собівартості, нормалізація та уніфікація елементів, впровадження поточних методів виробництва, його механізація та автоматизація, а також скорочення термінів підготовки нових виробів. Вирішення цих завдань забезпечується покращенням конструкції машин, удосконаленням технології їх виготовлення, застосуванням прогресивних засобів і методів виробництва. У зв'язку з постійно зростаючими вимогами до якості продукції та швидкими змінами номенклатури виробів, обсяг технологічної підготовки виробництва за одиницю часу зростає. Виникає проблема, що технолог в сучасних умовах має виконувати не лише більший обсяг роботи, але й на більш високому рівні якості. Вирішення цієї проблеми полягає в автоматизації праці технолога, що вимагає подальшого розвитку наукових основ технології машинобудування. Це включає глибоке вивчення закономірностей технологічних процесів, підвищення рівня узагальнень, формалізацію результатів досліджень, застосування математичних методів, удосконалення методів розрахунку та розробки технологічних процесів, проектування технологічного оснащення та організації технологічної підготовки виробництва.
  • ДокументВідкритий доступ
    Конструкторсько-технологічне забезпечення виготовлення деталі "Маточина заднього колеса"
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Ігнатовський, Дмитро Миколайович; Воронцов, Борис Сергійович
    Дипломний проект бакалавра містить в собі пояснювальну записку об’ємом 101 аркуш формату А4, 42 рисунки, 40 таблиць. При виконанні дипломного проекту було оброблено та використано 32 джерела, серед яких представлено стандарти, методичні матеріали, підручники, дослідження, інтернет джерела тощо. Цей дипломний проект містить в собі графічну частину, яка складається з 8 листів А1. В дипломному проекті розглянуто: - Окремі питання комп’ютерного моделювання матеріалів; - Проектування заготовки; - Розробка кресленика деталі та заготовки; - Аналіз та вибір схем базування; - Розробка маршрутно-операційного технологічного процесу оброблення заготовки; - Призначення припусків та режимів різання; - Нормування витрати часу на виробництво; - Виріб і розрахунок токарного патрону; - Розрахунок і проектування інструмента протяжки; - Комп’ютерне моделювання процесу різання; - Економічний розрахунок виробництва деталі; - Окремі питання з охорони праці.
  • ДокументВідкритий доступ
    Конструкторсько-технологічне забезпечення виготовлення деталі "Корпус напрямний"
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Бойко, Кирило Ігорович; Малафєєв, Юрій Михайлович
    Дипломний проєкт складається з 20 ілюстрацій, 10 таблиць, 8 креслеників, 90 аркушів формату А4, 20 літературних джерел, 10 додатків з маршрутними картами, двох специфікацій до пристосування для деталі. Задачі, що виконані в проєкті: - Розглянуто основні методи отримання заготовки способом «Лиття» . Порівняння двох популярних методів отримання заготовки та обгрунтування вибраного методу для виготовлення заданої деталі; - Описано основні проблеми ливарного вирбництва та можливі варіанти вирішення цих проблем; - Зроблено аналіз службового призначення деталі; - Представлено проектування операційного технологічного процесу виготовлення деталі; - Обґрунтовано вибір пристосування для оброблення деталі. Метою проекту є отримання практичних навичок у розробці технологічного процесу виготовлення деталі "Корпус напрямний". Цей процес охоплює не лише вибір оптимального методу отримання заготовки, але й належний підбір верстату, верстатних пристосувань та інструментів для кожної операції. Додатково, важливим аспектом є розрахунок необхідних припусків та часу на виконання кожного етапу виготовлення. Ці кроки спрямовані на створення оптимального технологічного процесу, що максимально ефективно використовує ресурси та забезпечує високу якість кінцевого продукту.
  • ДокументВідкритий доступ
    Конструкторсько-технологічне забезпечення виготовлення деталі "Корпус кранового шевронного редуктора"
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Гуртієв, Микита Сергійович; Лапковський, Сергій Вікторович
    В сучасних економічних умовах машинобудівна галузь відіграє визначальну роль. Важливість цієї сфери складно переоцінити, адже саме вона забезпечує створення матеріально-технічної бази для багатьох інших галузей. В сучасній металообробці виготовлення корпусних деталей посідає пріоритетне місце. Саме від якісного оброблення цих елементів залежить цілий ряд ключових характеристик кінцевого виробу, таких як: якість, довговічність, надійність та економічність. Завдяки сучасним методам обробки металу, виробництво корпусних деталей досягло нового рівня точності та ефективності. Це дозволяє створювати вироби, які не лише відповідають найвищим стандартам якості, але й конкурують на світовому ринку. Одним із засобів підвищення продуктивності праці, забезпечення повторюваності випуску якісних виробів є автоматизація виробничих процесів на основі використання верстатів з числовим програмним керуванням (ЧПК). Головна відмінність цього обладнання в тому, що оброблювання виконується за розробленою програмою, що дозволяє забезпечувати гнучкість виробничого процесу і можливість використовувати програму багаторазово [1]. У пояснювальній записці відображено результати вирішення задач розробки та моделювання технологічного процесу виготовлення деталі «Корпус кранового шевронного редуктора» та розрахунки затискних систем верстатних пристроїв. Також увага приділена розробки керуючої програми у SolidCAM для виготовлення деталі "Корпус кранового шевронного редуктора" на фрезерному верстаті з ЧПК.