Визначення теплопровідності біологічних матеріалів
Вантажиться...
Дата
2018
Науковий керівник
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
Анотація
Тема магістерської дисертації: «Визначення теплопровідності біологічних матеріалів», затверджена наказом по університету від «23» березня 2018р. № 1006-С.
Актуальність: необхідність дослідження ТФВ (теплофізичних властивостей) в медицині зумовлена потребами кріомедицини при вивченні властивостей біотканин, що надає можливість здійснювати оцінку моделей теплопередачі в тканинах при термографії, збереженні органів при трансплантації, оцінки стану тканин при гіпотермії та гіпертермії, при опікових травмах, в кріохірургії та дослідженні обморожень.
Об’єкт дослідження: вимірювання теплофізичних характеристик біологічних матеріалів.
Предмет дослідження: градієнт параметрів терморезистора опору.
Мета і завдання: обґрунтування методу вимірювання теплофізичних характеристик біологічних матеріалів з застосуванням терморезистора опору та розробка апарату для його реалізації.
Методи дослідження: проведені в роботі теоретичні та практичні дослідження ґрунтуються на використанні методу імпульсного нагріву терморезистора опору для вимірювання теплофізичних характеристик біологічних матеріалів в обмеженому діапазоні значень ТФХ.
Матеріал досліджень: огляд та аналіз періодичної література з тематики досліджень, патентний пошук у вітчизняних та зарубіжних виданнях.
Наукова новизна: встановлення та обґрунтовання залежностей ТФВ біологічних матеріалів з використанням імпульсного нагріву терморезистора опору.
Постановка задачі:
1) Здійснити аналіз існуючих методик та апаратів для вимірювання теплофізичних характеристик біологічних матеріалів; 2) Обгрунтувати вибраний метод та вдосконалити необхідну математичну модель;
3) У відповідності з вимогами для вимірювання теплофізичних властивостей біологічних матеріалів розробити мобільний апарат для реалізації поставленого методу;
4) Розробити програмне забезпечення та методику роботи з апаратом;
5) Проведені необхідні дослідження з використанням представленого апарату для підтвердження правильності вибраного методу.
Практичне значення: розроблено мобільний апарат з застосуванням терморезистора опору з використання його імпульсного нагріву при дослідженні ТФХ біологічних матеріалів. Створене необхідне програмне забезпечення та запопронована методика роботи з апаратом, що надає можливість вимірювати ТФХ біологічних матеріалів в діагностичних цілях.
Апробація: Результати магістерської дисертації апробовано на науково-технічних конференціях: 9–й Международной научно-технической конференции молодых ученых и студентов «Новые направления развития приборостроения», Республика Беларусь, г. Минск (2016); 9-та науково-практична конференція студентів та аспірантів «Погляд у майбутнє приладобудування», м. Київ, Україна (2016); Х Международной научно-технической конференции "Приборостроение – 2017", г. Минск, Республика Беларусь (2017); 17-та Міжнародна науково-технічна конференція "Приладобудування: стан і перспективи", НТТУ «КПІ імені І. Сікорського», Приладобудівний факультет, Київ (2018).
Публікації: Результати магістерської дисертації представлено в 1-й науковій статті зі списку журналів ВАК, 2-х закордонних публікаціях та 3-х тезах доповідей. Отримано 1 патент на корисну модель.
Ключові слова: медицина, терморезистор опору, ТФХ біологічних матеріалів.
Структура та обсяг роботи: Магістерська дисертація викладена на 107 сторінках. Робота містить 35 ілюстрацій, 29 таблиць, 3 додаток та 83 літературних джерела.
Опис
Ключові слова
медицина, терморезистор опору, ТФХ біологічних матеріалів, medicine, thermistor resistance, TPC of biological material
Бібліографічний опис
Матвієнко, А. М. Визначення теплопровідності біологічних матеріалів : магістерська дис.: 152 Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка / Матвієнко Андрій Миколайович. – Київ, 2018. – 108 с.