Система біометричної ідентифікації зразків крові
Вантажиться...
Дата
2018
Автори
Науковий керівник
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
Анотація
Кожного року як мінімум двічі на рік кожна людина повинна здавати аналізи крові для моніторингу власного здоров’я, окрім цього, ще є позапланові візити до лабораторії під час хвороби, планового медогляду, збору документів для страхової компанії, підбору продуктів харчування (тест на гемокод) і т.д [1]. Але окрім аналізів крові спрямованих на контроль стану здоров’я чи перевірку на схильність до тих чи інших хвороб, існують такі аналізи, як тест ДНК на батьківство чи на наявність заборонених речовин в організмі людини [2]. Результати останніх з перелічених, можуть стати об’єктом зловмисної підміни та використані в корисних цілях.
Підміна може відбуватись на різних етапах процесу, починаючи від підміни самої особистості закінчуючи підміною документів. Розглянемо етапи процесу отримання аналізу крові:
1. Реєстрація клієнта/пацієнта;
2. Забір матеріалу;
3. Передача матеріалу до лабораторії;
4. Отримання матеріалу лабораторією;
5. Аналіз матеріалу та фіксація результатів;
6. Оголошення (передача) результату [3].
За кожен з цих етапів відповідає людина. При реєстрації клієнт може видати себе за іншого, тобто це перший етап де може відбутись заміна. При заборі матеріалу в сучасних приватних центрах використовуються пробірки зі штрих-кодом закріпленим до зареєстрованого попередньо аканту клієнта в присутності самого клієнта, а також молодшого медпрацівника, тому на даному етапі заміна крові теж можлива, враховуючи людський фактор чи інші можливі чинники. При передачі матеріалу до лабораторії також можна підмінити біоматеріал, знаючи штрих-код. На етапі дослідження, якщо завідомо відомий штрих-код, можна спонукати лаборанта до фіксації завідомо направдивих даних. На етапі оголошення результату сенсу робити підміну немає адже, проведений лаборантом аналіз зафіксовано і збережено до бази даних і не піддається корекції. Звісно ж немає сумніву в компетентності та професійній етиці спеціалістів у сферах медицини, дослідів та експертиз [4], але не варто відкидати людський фактор та те, що все ж різні ситуації бувають у житті та злочинець, який бажає здійснити підміну все ж може знайти спосіб це зробити, починаючи від підкупу до шантажу.
Актуальність роботи полягає у розробці приладу для ідентифікації біоматеріалу за допомогою системи зчитування та реєстрації біометричних даних людини. Також в приладі застосовуються ємнісні сканери відбитків пальців, для зчитування даних та магнітний замок для фіксації кисті пацієнта. Виходячи з цього унеможливлюється підміна результатів дослідження біоматеріалу, а отже розробка даного приладу є актуальною задачею.
Опис
Ключові слова
біометрична ідентифікація, кров, biometric identification, blood
Бібліографічний опис
Сіверська, Т. М. Система біометричної ідентифікації зразків крові : магістерська дис. : 152 Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка / Сіверська Тетяна Михайлівна. – Київ, 2018. – 115 с.