Інформаційна технологія відстежування рухів людини та виділення границь тіла на відеопослідовності в реальному часі

Ескіз недоступний

Дата

2018

Науковий керівник

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

Анотація

Актуальність. Визначення об’єктів, що рухаються є важливою задачею у сфері комп’ютерного зору. Комп'ютерний зір включає в себе отримання цифрового зображення, його обробку, аналіз зображень, використовуючи статистичні методи і моделі побудовані за допомогою фізики, геометрії, статистики і теорії статистичного навчання. Поширення потужних комп’ютерів, доступність високоякісних камер за невеликою ціною та збільшення потреб для автоматизованого аналізу відео зумовило великий інтерес в області алгоритмів відстежування руху. Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась на кафедрі автоматизованих систем обробки інформації та управління Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» в рамках теми «Інформаційна технологія відстеження рухів людини та виділення границь тіла на відео послідовності в реальному часі» (№ ДР 0117U0009100). Мета дослідження – покращити точність виділення контуру людини у відео послідовності за рахунок оптимізації алгоритму силуетного відстеження через виділення контуру моделі об’єкта. Для досягнення мети необхідно виконати наступні завдання:  виконати огляд існуючих методів та засобів відстежування об`єктів;  здійснити порівняльний аналіз існуючих методів та моделей;  визначити метод виділення границь тіла за силетом;  розробити прототип накладання віртуального шару на тіло людини в реальному часі;  виконати аналіз отриманих результатів. Об’єкт дослідження – процес аналізу зображення на відео послідовності. Предмет дослідження – відстежування рухів людини та виділення границь тіла на відео послідовності в реальному часі. Методи дослідження, застосовані у даній роботі, базуються на методах визначення та відстежування об`єктів на відео послідовності. Наукова новизна одержаних результатів полягає у процесі виділення контуру із силуету об’єкта, що відстежується, його модифікація та подальше накладання віртуального шару на тіло людини. Публікації. У фаховому науковому журналі «Комп’ютерно-інтегровані технології» були опубліковані статті «Система відслідковування, реєстрації та візуалізації рухів людини у просторі»[14] та «Детектування рухів людини на відео послідовності в реальному часі»[15].

Опис

Ключові слова

комп’ютерний зір, відео послідовність, методи розпізнавання об’єктів, методи відстежування об’єктів, метод виділення границь тіла за силуетом, віртуальний шар, класифікатор найближчик нечітких сусідів, computer vision, video sequence, methods of recognition of objects, methods of observing, method of determining the bodies of the body under silute, virtual layer, fuzzy nearest neighborhood classificator

Бібліографічний опис

Лаціна, Р. О. Інформаційна технологія відстежування рухів людини та виділення границь тіла на відеопослідовності в реальному часі : магістерська дис. : 126 Інформаційні системи та технології / Лаціна Руслан Олегович. – Київ, 2018. – 88 с.

ORCID

DOI