Біометрична ідентифікація для автоматизованої системи аналізу крові
Вантажиться...
Дата
2019-12
Автори
Науковий керівник
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
КПІ ім. Ігоря Сікорського
Анотація
Актуальність теми дослідження. На сьогоднішній день з розвитком цифрових та комп’ютерних технологій біометричні інформаційні системи здатні розпізнавати людей за їх статичними анатомічними особливостями (відбитку пальців, райдужної оболонки, форми обличчя, долонь та інших частин тіла) та за динамічними показниками поведінки та реакцій організму (за голосом, швидкістю клавіатурного почерку, мікровібрацією пальців та інше). Дані біометричні методи є досить простими у реалізації але не забезпечують належного захисту.
Актуальність роботи обумовлена активною інформатизацією суспільства та необхідністю захисту баз даних від сторонніх осіб полягає у розробці модулю біометричної ідентифікації для автоматизованої системи аналізу крові, що дозволить забезпечити високий захист від навмисної підміни результатів дослідження та виключення появи помилок від людського фактору.
Метою роботи підвищення якості біометричної ідентифікації людини для використання в автоматизованій системі забору крові шляхом створення алгоритму обробки сигналу роботи серця знятого датчиками електрокардіограми та фотоплетизмограми.
Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити такі задачі:
1. Здійснити порівняльний аналіз основних методів та засобів проведення проколу шкіри пальця для забору капілярною крові.
2. Провести аналіз основних методів та засобів для реєстрації сигналу електрокардіограми та фотоплетизмограми.
3. Виконати аналіз основних алгоритмів для обробки сигналу та виділення вагомих характеристик для подальшої біометричної ідентифікації.
4. Обґрунтувати необхідність та переваги розробки модулю біометричної ідентифікації для автоматизованої системи аналізу крові.
5. Розробити структурно-функціональну схему роботи автоматизованої системи для забору крові з біометричною ідентифікацією пацієнта.
6. Обґрунтувати вибір елементної бази
для реєстрації сигналу роботи серця.
7. Провести обробку сигналу та розробити алгоритм відділення ознак для створення шаблону.
8. Розробити блок-схему алгоритму роботи модулю біометричної ідентифікації для автоматизованої системи аналізу крові
Об’єкт дослідження – процеси автоматизованої біометричної ідентифікації людини.
Предмет дослідження – модуль біометричної ідентифікації людини для автоматизованої системи аналізу крові.
Методи дослідження – методи ідентифікації, методи фільтрації та обробки біологічного сигналу, методи програмування та схемотехніки.
Наукова новизна – розроблено алгоритм роботи біометричної ідентифікації людини за сигналом роботи серця та запропонована структурно-функціональна схема роботи модуля біометричної ідентифікації для автоматизованої системи аналізу крові із застосуванням нових алгоритмів виділення характерних ознак та нових технологічних рішень, а саме з використанням динамічного сигналу роботи серця, що є унікальним та повність виключає момент його підміни.
Практична цінність – розробка алгоритму роботи модулю біометричної ідентифікації для автоматизованої системи аналізу крові, що дозволяє використовувати її в якості альтернативи існуючих засобів для автентифікації особистості. Результати роботи були впроваджені в навчальний процес кафедри виробництва приладів «КПІ ім. Ігоря Сікорського» у вигляді лабораторних робіт з дисципліни «Прилади контролю фізіологічних параметрів людини» та «Мікропроцесорна техніка».
Опис
Ключові слова
біометрична ідентифікація, робота серця, електрокардіограма, фотоплетизмограма, аналіз крові, алгоритм ідентифікації, цифрова фільтрація, автоматизована система аналізу крові, дослідження зразка, biochemical analysis of blood, capillary blood, skin perforation, automated skin perforation system, sample research
Бібліографічний опис
Турчина, М. О. Біометрична ідентифікація для автоматизованої системи аналізу крові : магістерська дис. : 151 Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології / Турчина Марія Олегівна. – Київ, 2019. – 107 с.