Алгоритм визначення місцеположення RFID-міток на основі RSS-вимірювань
Вантажиться...
Дата
2019
Автори
Науковий керівник
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
КПІ ім. Ігоря Сікорського
Анотація
Обсяг пояснювальної записки магістерської дисертації становить 83 сторінки, які включають в себе 6 розділів, 22 ілюстрації, 15 таблиць, 19 бібліографічних найменувань за переліком джерел посилань.
Актуальність теми дослідження. Автоматизовані системи моніторингу відіграють важливу роль в житті людей. Їх використовують для визначення об’єктів та спостереження за ними в приміщеннях чи на певній території. Для розпізнавання предметів застосовують радіочастотну ідентифікацію з використанням RFID-міток та бездротової сенсорної мережі. Для визначення місцеположення RFID-міток використовують потужність прийнятого сигналу (RSS-вимірювання). Обчислення координат, на основі RSS-вимірювань, відбувається за допомогою методу найменших квадратів після отримання усіх даних від датчиків, при цьому точність визначення місцеположення предметів не досягає потенційної нижньої границі Рао-Крамара, а також це призводить до збільшення обчислювальних затрат.
Мета та завдання. Підвищення точності визначення місцеположення RFID-міток шляхом розробки алгоритму, який буде уточнювати координати міток по мірі надходження RSS-вимірювань від датчиків сенсорної мережі.
Об’єкт дослідження. Процес визначення місцеположення RFID-міток.
Предмет дослідження. Методи визначення місцеположення RFID-міток.
Методи дослідження. В роботі використовувалися методи теорії ймовірностей, лінійної і нелінійної фільтрації в дискретному часі, статистичної теорії прийняття рішень і статистичного моделювання на ЕОМ.
Наукова новизна одержаних результатів: Розроблено рекурентний алгоритм оцінювання місцеположення RFID-міток, в якому, на відміну від існуючих, враховується дисперсія помилок вимірювання потужності датчиками мережі і реалізована послідовна обробка RSS-вимірювань від датчиків сенсорної мережі, що дозволяє уникнути обертання матриць великих розмірностей.
Практичне значення одержаних результатів:
1. Розроблений алгоритм на основі RSS-вимірювань дозволяє зменшити СКВ помилки визначення місцеположення RFID-мітки в порівнянні з відомими методами на 32-36%.
2. Конфігурація з восьми датчиків забезпечує найбільш рівномірний вид ізоліній кругового СКВ помилки визначення місцеположення в горизонтальній площині.
3. Розроблений алгоритм визначення місцеположення на основі RSS-вимірювання не вимагає значних обчислювальних затрат і може бути реалізований на сучасних мікропроцесорах в масштабі реального часу.
Апробація результатів дисертації. Матеріали дисертації та основні положення, отримані в роботі, представлялися на: міжнародній науково-технічній конференції «Радіотехнічні поля, сигнали та системи» (м. Київ, 2019; XІІ науково-технічній конференції студентів, аспірантів та молодих вчених «Радіоелектроніка в XXI столітті» (м. Київ, 2018);
Публікації. За результатами дисертаційної роботи опубліковано 2 тез доповідей.
Опис
Ключові слова
RFID-мітки, визначення місцеположення, фільтр Калмана, RSS-вимірювання, RFID tags, RSS measurements, Kalman filtering, locaton
Бібліографічний опис
Притолюк, П. Г. Алгоритм визначення місцеположення RFID-міток на основі RSS-вимірювань : магістерська дис. : 172 Телекомунікації та радіотехніка / Притолюк Петро Григорович. – Київ, 2019. – 83 с.