Ефективні властивості магнітоактивних еластомерів

Вантажиться...
Ескіз

Дата

2020-05

Автори

Юськевич, Павло Павлович

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

КПІ ім. Ігоря Сікорського

Анотація

Актуальність теми: Магнітоактивні еластомери відносяться до класу «розумних» матеріалів, що змінюють власні властивості при зміні зовнішніх умов. Своєю приналежністю до цього класу вони зобов'язані ряду цікавих особливостей поведінки в магнітному полі. Еластомери здатні виявляти магнітну пам'ять форми, магнітодеформаціонний і магнітореологічний ефекти і т.д., що робить їх вкрай цікавими матеріалами для фундаментального дослідження і практичних застосувань. Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами: тема роботи відповідає пріорітетному науковому напрямку кафедри загальної фізики та фізики твердого тіла – «Фундаментальні наукові дослідження з найбільш важливих проблем розвитку науково-технічного, соціальноекономічного, людського потенціалу для забезпечення конкурентоспроможності України у світі та сталого розвитку суспільства і держави». Робота виконана в межах держбюджетних тем та тематичних планів науководослідних робіт Міністерства освіти і науки України. Об’єкт дослідження: ефективні властивості магнітоактивних еластомерів. Предмет дослідження: теорія середнього поля та її модифікації для дослідження ефективних властивостей магнітоактивних еластомерів. Мета роботи: дослідити модифікації теорії середнього поля для опису поведінки магнітоактивних еластомерів в зовнішньому магнітному полі. Методи дослідження: основні результати роботи одержано за допомогою теоретичного дослідження та чисельних обчислень. Задачі дослідження: 1. дослідити модифікацію для описання пружних властивостей композитів; 2. дослідити модифікацію для описання термоелектричних властивостей композитів; 3. дослідити модифікацію для описання поведінки магнітоактивних еластомерів у зовнішньому магнітому полі ; Наукова новизна одержаних результатів: вперше теоретично отримано порядок магнітореологічного ефекту, який видно на експерименті, і передбачено новий ефект впливу магнітного поля на модуль Пуассона. Практичне значення одержаних результатів: модифікована теорія, що досліджена в магістерській роботі дозволяє усунути деякі недоліки старих теорій та розширює сферу використання теорії. Апробація результатів дисертації: під час роботи над дисертацією було написано чотири статті, дві з яких, на данний момент, вже опубліковано в наукових журналах. Публікації: стаття на тему «Effective Medium Theory for the Elastic Properties of Composite Materials with Various Percolation Thresholds» в журналі “MDPI Materials” , стаття на тему «Теорія середнього поля для термоелектричних властивостей композитних матеріалів з різними порогами протікання» в журналі “Термоэлектричество”.

Опис

Ключові слова

теорія перколяції, термоелектрика, магнетореологічний ефект, поріг перколяції, анізотропія, еффективні властивості, двофазний композит, теорія середнього поля, магнітоактивні еластомери, thermoelectricity, percolation theory, percolation threshold, magnetoactive elastomers, medium field theory, two-phase composite, anisotropy, effective properties, magnetorheological effect

Бібліографічний опис

Юськевич, П. П. Ефективні властивості магнітоактивних еластомерів : магістерська дис. : 104 Фізика та астрономія / Юськевич Павло Павлович. – Київ, 2020. – 80 с.

DOI