Методологія побудови індивідуальних програм фізичної терапії хворих анкілозивним спондилітом 2 стадії
Ескіз недоступний
Дата
2020-12
Автори
Науковий керівник
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
КПІ ім. Ігоря Сікорського
Анотація
Магістерська дисертація викладена на 95 сторінках, літературних джерел 48, серед них 13 іноземних; рис.28, табл.7, додатків 2.
Актуальність теми. В нашій країні, як і в усьому світі, спостерігається тенденція до збільшення захворюваності людей на анкілозуючий спондиліт, особливо серед чоловіків працездатного віку (18 – 35 років), що сприяє розвитку не тільки медичних проблем, але і соціально-економічних. Згідно спостережень у чоловіків частота захворювань на анкілозивний спондиліт у 5 – 7 разів більша, ніж у жінок. Виділяють різні підходи при лікуванні анкілозивного спондиліту, але найчастіше застосовують фізичну терапію на ранніх стадіях хвороби, щоб не допустити її прогресування. Для ефективного відновлення функції опорно-рухового апарату людини використовуються засоби та методи фізичної терапії: лікувальної фізичної культури, масажу, фізіотерапії, які в не повному обсязі забезпечують покращення функцій та їх відновлення.
З урахуванням вище наведених факторів, актуальним і доцільним є розробка та побудова індивідуальних програм фізичної терапії для людей хворих на анкілозивний спондиліт із застосуванням дихальної гімнастики, лікувальної гімнастики, кінезіотерапії, лікувального масажу, постізометричної релаксації м’язів, ерготерапії та кінезіотейпування для забезпечення та збільшення ефективності лікувального процесу.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Магістерська робота виконана відповідно до плану НДР «Розробка технологій фізичної терапії та технічних засобів їх здійснення» №0117 U 002938 кафедри біобезпеки і здоров’я людини «КПІ ім. Сікорського».
Мета роботи: розробити та визначити ефективність програми фізичної терапії для хворих на анкілозивний спондиліт на 2 стадії захворювання.
Завдання: За даними літератури вивчити ефективність застосування фізичної терапії для хворих на анкілозний спондиліт; розробити та побудувати комплексну індивідуальну програму фізичної терапії для людей хворих на анкілозний спондиліт та довести її ефективність.
Об’єкт дослідження: функціональний стан хребта у осіб з анкілозивним спондилітом.
Предмет дослідження: зміст та структура програми фізичної терапії для хворих на анкілозний спондиліт на 2 стадії захворювання.
Методи дослідження: аналіз спеціальної науково-методичної літератури та інформаційних джерел; клінічні методи дослідження (контент-аналіз історій хвороби та її перебіг, огляд); візуально-аналогова шкала болю (VAS); шкала мімічної оцінки болі Wong-Baker; інструментальні методи дослідження (гоніометрія, динамометрія) та методи математичної статистики.
Наукова новизна одержаних результатів: вивчені функціональні особливості пацієнтів хворих на анкілозивний спондиліт після фізичної терапії; удосконалено та розширено існуючі програми фізичної терапії для хворих на анкілозивний спондиліт лікувальною гімнастикою, кінезіотерапією, лікувальним масажем, постізометричною релаксацією м’язів, кінезіотейпуванням, що спрямовані на оптимальне відновлення та покращення функціональних показників хворих на анкілозивний спондиліт; підтверджено та зафіксовано дані про позитивний вплив запропонованих методів і засобів фізичної терапії на функціональний стан пацієнтів із даним захворюванням.
Практичне значення одержаних результатів. Можливість застосування програми фізичної терапії для хворих на анкілозивний спондиліт в умовах спеціалізованих реабілітаційних та медичних центрах ортопедо-травматологічного профілю для підвищення ефективності та скорочення часу відновного лікування.
За результатами дослідження була опублікована 1 стаття.
Опис
Ключові слова
фізична терапія, анкілозний спондиліт, лікувальна гімнастика, лікувальний масаж, кінезіотерапія, постізометрична релаксація, кінезіотейпування, keyself, physical therapy, ankylosis spondylitis, therapeutic gymnastics, therapeutic massage, kinesiotherapy, postisometric relaxation
Бібліографічний опис
Хоменко, Ю. В. Методологія побудови індивідуальних програм фізичної терапії хворих анкілозивним спондилітом 2 стадії : магістерська дис. : 227 Фізична терапія, ерготерапія / Хоменко Юрій Васильович. – Київ, 2020. – 100 с.