Автоматизована система адаптивної рухової реабілітації

Вантажиться...
Ескіз

Дата

2021

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

КПІ ім. Ігоря Сікорського

Анотація

Актуальність теми Проблеми збереження рівноваги, орієнтації, координації рухів в вертикальній стійці, ходьбі та інших діях в існуючих умовах технічного прогресу займають все більш значне місце. При цьому різні види патології системи підтримки рівноваги можуть мати вкрай несприятливі наслідки, наприклад, призвести до тяжких виробничих травм. Останніми роками також зріс інтерес лікарів і дослідників до різних вестибулярних розладів. Причиною цього можуть служити велика поширеність даного виду патологій, неспецифичность клінічних проявів, складність в діагностиці та лікуванні. Розробка віртуального оточення для використання в багатопараметричної системі оцінки функціонального стану системи підтримки рівноваги людини дозволить в подальшому застосовувати даний метод в умовах неврологічного стаціонару для діагностики постуральних порушень на ранній стадії, в спортивній медицині, для обстеження льотчиків, космонавтів, проведення передрейсових оглядів і т.д. Мета і завдання дослідження Мета дослідження – Розробка системи та керованого віртуального оточення для використання в багатопараметричному комплексі та проведення досліджень і оцінки функціонального стану системи підтримки рівноваги людини. Завдання дослідження: 1. Літературний огляд становлення методів реабілітації хворих з вестибулярними розладами. 2. Аналіз методів адаптивного біокерування з використанням біологічного зворотного зв'язку.. 3. Підбір обладнання та програмного забезпечення для реалізації ситеми та середовища віртуальної реальності 4. Проведення досліджень в умовах розробленого середовища віртуальної реальності. Об’єкт дослідження Механізми збереження і підтримання рівноваги. Предмет дослідження Система для діагностики та реабілітації порушеннь рівноваги і координації рухів людини. Методи дослідження Інженерні методи проектування і створення медичних систем, методи математичного та об'єктно-орієнтованого комп'ютерного програмування, статистичні методи аналізу і обробки результатів досліджень. Наукова новизна одержаних результатів 1. В ході дослідження була виявлена ефективність побудови математично-алгоритмічного забезпечення визначення концентрації глюкози в крові неінвазивним методом на основі поглинання випромінювання різними компонентами, включаючи глюкозу, на значній кількості довжин хвиль. 2. Визначено залежність освітленості фотометричних зображень, отриманих фотометром при різних характеристиках епідермісу та різних діаметрах лазерного пучка. Практична цінність Розроблений метод та прототип системи дозволить діагностувати та реабілітувати порушення рівноваги і координації рухів людини.

Опис

Ключові слова

рухова реабілітація, віртуальна реальність, неврологія, ортопедія, motor rehabilitation, orthopedics, virtual reality, neurology

Бібліографічний опис

Шнідковський, Р. В. Автоматизована система адаптивної рухової реабілітації : магістерська дис. : 151 Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології / Шнідковський Руслан Валерійович. – Київ, 2021. – 99 с.

DOI