Фізико-хімічні властивості Mn-SnO2 та Mo-SnO2 синтезованого різними методами
Вантажиться...
Дата
2022-06
Автори
Науковий керівник
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
КПІ ім. Ігоря Сікорського
Анотація
Об’єкт дослідження – нанокристалічний стануму (IV) оксид отриманий золь-гель методом та методом осадження з газової фази, немодифікований і модифікований оксидами Mo і Mn.
Предмет дослідження – фізико-хімічні властивості нанокристалічних SnO2, Mn-SnO2 та Mo-SnO2.
Мета роботи полягає у синтезі нанокристалічного SnO2 осадженням з газової фази (CVD) та золь-гель методом, їх модифікація оксидами молібдену та мангану, дослідження фізико-хімічних властивостей та вивчення електричних характеристик.
Проведено синтез нанокристалічного SnO2 методами CVD і золь-гель. Синтезовані зразки стануму (IV) оксиду модифіковано методом просочення. Одержані зразки досліджено ІЧ-спектроскопією та за адсорбцією-десорбцією азоту. Отримано вольт-амперні характеристики зразків на основі SnO2 у середовищі повітря і суміші повітря і карбону (ІІ) оксиду та порівняно їх властивості. Представлено стартап проєкт «Датчики карбону (ІІ) оксиду на основі нанокристалічного SnO2». Досліджено основні загрози та можливості зовнішнього та зовнішнього оперативного середовища, розраховано собівартість виробництва сенсорів.
Результати досліджень можуть бути застосовані під час розробки хеморезистивних сенсорів на основі SnO2.
Опис
Ключові слова
стануму (IV) оксид, tin (IV) oxide, мангану (IV) оксид, manganese (IV) oxide, молібдену (IV) оксид, molybdenum (VI) oxide, металоксидні сенсори, metaloxide sensors, золь-гель метод, sol-gel method, метод парогазового транспорту, chemical vapor deposition method
Бібліографічний опис
Каськова, А. В. Фізико-хімічні властивості Mn-SnO2 та Mo-SnO2 синтезованого різними методами : магістерська дис. : 161 Хімічні технології та інженерія / Каськова Анна Володимирівна. - Київ, 2022. - 90 с.