Модифікований метод класифікації графіків електричних навантажень
Вантажиться...
Дата
2022
Автори
Науковий керівник
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
КПІ ім. Ігоря Сікорського
Анотація
Актуальність теми: Сучасний стан електроенергетики України свідчить про те, що кількість споживачів електроенергії постійно збільшується. Це призводить до значного збільшення навантаження на елементи мережі, а в деяких випадках певною мірою погіршує умови нормальної роботи системи електропостачання, а в деяких випадках унеможливлює роботу окремих з них. .
В даний час вейвлет-перетворення широко використовується для аналізу нестаціонарних сигналів даних. Його застосування в електроенергетиці визначається тим, що графіки електричного навантаження (ГЕН) мають періодичний і нелінійний характер. Вейвлет-аналіз є особливим типом лінійного перетворення інформаційних сигналів, і ці сигнали показують фізичні дані про природне середовище, процеси об'єкта та фізичні властивості, тому цей метод можна успішно використовувати для математичної обробки необхідних сигналів. З його допомогою можна не тільки виявити характерні частоти сигналу, але й отримати інформацію про конкретні локальні координати, де ці частоти з'являються.
У даній роботі розглядається метод кластеризації для GEN на основі адаптивних коефіцієнтів відхилення на основі значень загальної вибірки. Впорядкована послідовність середньої потужності вейвлету розглядається як вектор ознак для кластеризації
- коефіцієнти піддіапазону.
Мета і завдання дослідження. Основною метою роботи є використання методу прогнозування даних у системі моніторингу та управління розподільчою електромережею з використанням сучасних інформаційних технологій. Відповідно до цілей пропонуються наступні цілі:
• Зформувати вектору режимних параметрів системи постачання/споживання електричної енергії;
• Аналізування та оцінювання поточного стану електропостачання;
• Вибір оптимального способу прогнозування режимних параметрів.
Об’єктом дослідження є попередній розрахунок графіка електричного навантаження на різні господарські об'єкти.
Предмет дослідження - створити структуру системи керування інформаційними потоками з урахуванням прогнозних знань.
Методи дoслiдження. Для вирішення поставленої задачі в роботі використовуються методи аналізу, синтезу, системного аналізу, порівняння та логічного узагальнення результатів..
Наукова новизна одержаних результатів.
Пропонується використовувати нейронні мережі в розподільних мережах для короткострокового прогнозування графіків навантаження електроенергії.
Магістрант самостійно засвоїв наукові положення, вміщені в магістерській роботі.
Практичне значення отриманих результатів. Підвищення ефективності контролю та управління електромережею.
Апробація результатів роботи. Результати досліджень, що вміщені в дисертації, висвітлені на 2-й науково-технічній конференції аспірантів ІІ (за результатами дослідження магістерської роботи).
Опис
Ключові слова
короткострокове прогнозування, вейвлет-перетворення, кластеризація, розподільні мережі, графіки електричних навантажень, short-term forecasting, wavelet-transform, clusterization, distribution networks, graphs of electrical loads
Бібліографічний опис
Беспалько, А. О. Модифікований метод класифікації графіків електричних навантажень : магістерська дис. : 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» / Беспалько Анатолій Олегович. – Київ, 2022. – 73 с.