Електронна та Акустична Інженерія: науково-технічний журнал, Т. 3, № 4

Постійне посилання зібрання

Переглянути

Нові надходження

Зараз показуємо 1 - 12 з 12
  • ДокументВідкритий доступ
    Електронна система контролю бадьорості
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020) Саган, Р. П.; Бевза, О. М.
    Робота присвячена розробці пристрою для контролю бадьорості. Виходячи з переваг та недоліків існуючих систем та методик була розроблена структурна схема системи контролю бадьорості та обґрунтовано вибір компонентів системи. Недостатня людська увага на робочому місці може стати джерелом помилок або навіть катастрофи. У деяких професіях сон під час виконання службових обов’язків є злісним проступком і може призвести до дисциплінарних стягнень, включаючи звільнення. Сон на роботі є важливою проблемою, і про нього часто говорять у правилах компанії. Контроль за працівниками проводиться з метою запобігання погіршенню роботи, погіршенню зовнішнього вигляду працівників та можливості небезпечної ситуації. Для вирішення деяких перелічених вище проблем була створена електронна система, яка контролює фізіологічний стан людини за допомогою датчиків Метою роботи є розробка системи управління енергією людини. Система повинна бути мобільною та зручною для користувача, не втручаючись в обов'язки працівника. Один з найефективніших методів контролю виникнення емоційної активності у людини заснований на вимірюванні електродермальної активності (ЕДА). Цей метод визначає електричну активність шкіри на долонях або пальцях. Ці частини тіла багаті на особливий тип потових залоз, які називаються екринними. Головна перевага - точність вимірювання. На основі особливостей методів контролю бадьорості для розробленої електронної системи контролю пильності були обрані наступні методи контролю енергії: Фотоплетизмографія; Вимірювання електродермальної активності, вимірювання температури.
  • ДокументВідкритий доступ
    Моделювання вихідного сигналу рентгенотелевізійної системи на основі КМОН-матриць
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020) Богапов, Ф. Г.
    Розроблено фізико-топологічну модель перетворення рентгенівських зображень у рентгенотелевізійних системах типу «рентгенівський екран — оптика — КМОН-матриця». Модель дозволяє розраховувати характеристики рентгенівського випромінювання на виході рентгенівської трубки та за досліджуваним об’єктом, інтенсивність світіння екрана, інтенсивність світла на поверхні КМОН-матриці після проходження оптики, розраховувати зарядовий пакет в певному пікселі та вихідний сигнал з нього, відношення сигнал/шум на виході системи.
  • ДокументВідкритий доступ
    Технології дистанційного та автоматизованого керування кінокамерою
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020) Гузенко, К. О.
    Досліджено основні підходи до віддаленого контролю кінокамери, в тому числі системи motion control. Проаналізовано технічні переваги використання таких технологій під час рекламного та художнього кіновиробництва, особливості і складності у роботі команди на знімальному майданчику. Залучення систем контролю руху дозволяє суттєво змінити хід знімального процесу, проте потребує особливого планування для кожного кадру. Було проаналізовано вклад розробок Motorized Precision у процес програмування і використання систем контролю руху, переваги спрощеного програмного забезпечення, пряме залучення оператора постановника у програмування сцени та наочність цього процесу. Показано перспективні напрями розвитку для таких технологій в умовах українського кіновиробництва.
  • ДокументВідкритий доступ
    Тестування контролера знаходження точки максимальної потужності сонячної батареї
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020) Ігнатушенко, О. Я.
    Розглядається проектування та побудова контролера знаходження точки максимальної потужності (ТМП) сонячної батареї та його тестування для різних значень освітленості. Виходячи з можливих схемотехнічних рішень та існуючих програмних алгоритмів роботи контролера знаходження ТМП, була вибрана схема two-switch buck-boost перетворювача та алгоритм «збурення та спостереження». Побудовано друковану плату системи, розрахованої на потужність сонячної батареї до 60 Вт з підключеним акумулятором та споживачем напругою до 30 В. Було перевірено працездатність системи та проемульовано різні варіанти роботи системи для різних умов освітленості.
  • ДокументВідкритий доступ
    Логічний аналізатор сигналів на ПЛІС
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020) Алдохін, М. Д.
    В роботі вирішується задача створення функціонального і універсального логічного аналізатора, який має можливість одночасного захвату і аналізу 24 цифрових і 8 аналогових сигналів. Для забезпечення мобільності та універсальності пристрою та реалізації як локального так і дистанційного доступу в архітектурі передбачено три інтерфейси (USB, Wi-Fi, , Ethernet). Реалізовано захист цифрової і аналогової частини від перепадів напруги та імпульсного збільшення струму. Показана можливість реалізації прототипу пристрою на базі плати DE10- Nano Kit від компанії Terasic.
  • ДокументВідкритий доступ
    Energy Management and Event Detection in Heater System for Safety Application
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020) Okhmak, V. M.
    In this article a method of analyzing and notification about an event in water heater is seen. Temperature, water flow and power consumption are main parameters for indication of alert data. For analyzing and the event detection data from the real-time measurement system is compared to the statistics from Influxdb, the temperature data was analyzed. The statistics in Influxdb is changing through the time by Moving Window function. The comparison of data from the realtime measurement system and Influxdb is performed with Gaussian distribution and applying of 3-sigma rule. Data which is indicated as not common and dangerous detects as the event. Information about the event detection is sent to the customer by email using Gmail service. As a result, the Gaussian distribution was built and the algorithm for the sending the message was written.
  • ДокументВідкритий доступ
    Автоматична система освітлення території підприємства
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020) Тоценко, В. О.; Сарибога, Г. В.; Бевза, О. М.
    Робота присвячена розробці автоматичної системи освітлення території. В роботі розглянуто способи та методи управління вуличним освітленням. Проаналізовано сучасні системи управління, протоколи їх роботи. Як приклад наведено сучасні системи, їхні переваги та недоліки. Була розроблена структурна схема системи керування освітленням прилеглих територій підприємства. Базуючись на розробленій структурній схемі та виходячи з вимог до системи, що розробляється, було обрано компоненти системи.
  • ДокументВідкритий доступ
    Застосування 3D-графіки в мережних технологіях для вирішення практичних завдань
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020) Проценко, І. Ю.; Оникієнко, Ю. О.
    У роботі розглянуто застосування 3D-моделей для вирішення практичних завдань у мережних технологіях. Розглянуто основні сучасні інструменти, які дозволяють впроваджувати 3D-графіку на веб-сторінках. Виконано аналіз та порівняння інструментів з точки зору зручності, зрозумілості для користувачів, які мають деякий досвід у програмуванні, але ніколи не впроваджували 3D-графіку у браузері. Вказано переваги та недоліки кожного з інструментів. Обґрунтовано вибір інструменту на основі практичного завдання.
  • ДокументВідкритий доступ
    Підвищення ефективності використання електромагнітної індукції
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020) Пелих, А. О.; Гаврилюк, В. В.
    У роботі описано результати проведеного експерименту щодо підтвердження підвищення ефективності роботи приладів при використанні струму високої частоти. Результати свідчать про доцільність проведення подальших експериментів з використанням оновленої установки, у порівнянні з установкою, яка була використана в описаних етапах експерименту нижче. Така установка та використання високочастотного струму підвищує ефективність використання електротехнічних пристроїв, адже при роботі на частоті 50-60 Гц присутні втрати.
  • ДокументВідкритий доступ
    Моделювання в програмних середовищах для дослідження фізичних властивостей феромагнетиків
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020) Штикало, О. В.; Шмирьова, Л. М.; Сіднєв, О. Б.; Семікіна, Т. В.
    Робота присвячена дослідженню властивостей феромагнетиків з застосуванням моделювання в програмних середовищах Proteus Professional Demonstration та MULTISIMTM for EDUCATION. В роботі пропонується схема з трансформатором, яка дозволяє визначити магнітні характеристики феромагнетика через вивчення петлі гістерезису. Показано, як параметри трансформатора та компоненти схеми впливають на вид петлі гістерезису. Наведено методику вимірів та розрахунків магнітних характеристик: коерцитивної сили, залишкової індукції, магнітної проникності, намагніченості. Проаналізовано особливості моделювання в кожному програмному середовищі.
  • ДокументВідкритий доступ
    Віртуальна лабораторія екологічного моніторингу довкілля. З використанням роботизованих систем
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020) Павлова, С. О.; Сарибога, Г. В.
    Проаналізовано чинники негативного впливу на навколишнє середовище, а саме на стан повітря, розроблено модель інтелектуальної системи моніторингу стану навколишнього середовища з використанням хмарних технологій, інтернету речей, вимірювальних роботизованих систем для сбору/контролю/аналізу кліматичних параметрів, таких як температура, відносна вологість повітря, тиск а також рівень вуглекислого газу в повітрі. Розроблено програмне забезпечення та забезпечена модульність та адаптивність системи.
  • ДокументВідкритий доступ
    Вимірювання п’єзоелектричних характеристик діодних структур на векторному аналізаторі «Обзор-103»
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020) Цибульський, О. С.; Клименко, В. А.; Семікіна, Т. В.
    В роботі наведено результати дослідження напівпровідникових плівкових гетеро структур CdS-Cu2S та CdS-ZnS-Cu2S методом резонансу-антирезонансу. Виміри амплітудно-частотних характеристик було виконано за допомогою векторного аналізатору «Обзор-103». Викладена методика дослідження з використанням векторного аналізатору «Обзор-103». На основі визначених значень частот резонансу та антирезонансу зроблено розрахунки добротності досліджених гетеро структур та величини ємностей. Найбільші значення добротностей (~62) отримано для гетеро структури CdS-ZnS-Cu2S. Проведено аналіз отриманих результатів.