Аналіз та практичне застосування енергоактивних віконних конструкцій
Вантажиться...
Дата
2023
Науковий керівник
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
КПІ ім. Ігоря Сікорського
Анотація
Актуальність теми дослідження. Однією з проблем енергозбереження є тепловтрати через світлопрозорі огороджувальні конструкції. Вони зазвичай більш ніж в 2 рази перевищують тепловтрати через стіни, дах чи підвал. Але ми не можемо просто прибрати вікна, тому що буде відсутній необхідний рівень освітленності, неможливість повітрювання та інші чинники пов’язані зі здоров’ям людей
Тому для вирішення проблеми втрат через світлопросозі конструкції пропонується підхід з використанням піідігріву. Чере зміну різниці температур в площинах вікон тепловий потік зменшується. Але на даний підігрів витрачається електрична енергія, тому доцільність технічна та економічна цього методу потребує додаткового дослідження.
Мета і задачі дослідження. Метою дослідження є аналіз застосування енергоактивних віконних конструкцій.
Для досягнення мети було виконано наступні завдання:
1) Аналіз сучасних віконних конструкцій;
2) Аналіз енергоактивних віконних конструкцій;
3) Порівняння використання енергоактивних віконних конструкцій з іншими способами енергозбереження;
4) Розрахунок енергорезультативності впровадження енергоактивних віконних конструкцій та порівняння з накращими металопластиковими вікнами.
Об’єкт дослідження. енергоактивні віконні конструкції.
Предмет дослідження. Теплофізичні характеристики енергоактивних віконних конструкцій
Методи дослідження. Методика розрахунку теловтрат згідно з СП 50.13330.2012 СНиП 23-02-2003 «Тепловий захист будівель».
Наукова новизна одержаних результатів: полягає в тому, що енергоактивні віконні конструкції можуть виявитися ефективнішими за звичайні метало-пластикові вікна та економічно доцільнішими.
Практичне значення результатів полягає в тому, що результати роботи будуть використані при проектуванні нових енергоефективинх будівель.
Опис
Ключові слова
тепловтрати, тепловий потік, вікно, світлопрозора конструкція, енергоактивна віконна конструкція, опір теплопередачі, різниця температур, heat loss, heat flow, window, light window construction, energy active window construction, heat transfer resistance, temperature difference
Бібліографічний опис
Криворучко, С. В. Аналіз та практичне застосування енергоактивних віконних конструкцій : магістерська дис. : 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» / Криворучко Станіслав Володимирович. – Київ, 2023. – 86 с.