Модуль розрахунку параметрів крокуючого робота з генератором аеродинамічної піднімальної сили

Вантажиться...
Ескіз

Дата

2021-12

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

КПІ ім. Ігоря Сікорського

Анотація

Пояснювальна записка дипломного проекту складається з п'яти розділів, містить 23 таблиці, 8 додатків, 37 рисунків та 25 джерел – загалом 100 сторінок. Об`єкт дослідження: розробка та створення алгоритмічного та програмного забезпечення модуля розрахунку параметрів крокуючого робота з генератором аеродинамічної піднімальної сили. Мета дипломного проекту: розроблення програмного забезпечення модуля розрахунку параметрів крокуючого робота з генератором аеродинамічної піднімальної сили. У сучасному світі динамічного розвитку технологій індустрії робототехніка стає незамінним та унікальним засобом вирішення різноманітних завдань не тільки на виробництві й у торгівлі, а й у таких сферах, як транспорт, охорона здоров’я, рятувальні операції, освіта, сільське господарство та військова сфера. Поєднуючи наукові досягнення в електроніці, механіці, кібернетиці, телемеханіці, мехатроніці, інформатики, а також радіотехніки і електротехніки, робототехніка стала закономірним інструментом сучасної виробничої ланки. Робототехніка (поряд з іншими проривними технологіями – штучним інтелектом, адитивними технологіями, біоенергетикою) є одним із найбільш зростаючих ринків. Якщо у 2017 р. ринок роботів у світі складав 39,3 млрд дол. (за іншими оцінками, 48 млрд дол), у 2018 р. він вже досяг показника 103 млрд дол., то до 2022 р. за прогнозами він сягне 210 млрд дол. (за більш радикально-оптимістичними прогнозами передбачається зростання до 498 млрд дол до 2025 р.). Ці дані підтверджує і стабільно висока динаміка зростання кількості проданих індустріальних роботів: якщо в 2012 р. було продано 159 тис. роботів, то у 2017 р. – 387 тис. одиниць. Магістерська дисертація присвячена розробці модуля генератора реактивної тяги для мобільного робота, а саме алгоритмічне та програмне забезпечення для обрахунку параметрів роботи мобільного робота з генератором реактивної тяги. Основними завданнями, що вирішувалися в процесі написання магістерської дисертації були: дослідження сучасного стану розвитку мобільних роботів довільної орієнтації, огляд аналогів та існуючих роботів, розробка САЕ системи, за допомогою якої будуть здійснюватися обчислення параметрів генератора реактивної тяги. Спроектовано програмне забезпечення для автоматизації обрахунку параметрів генератора аеродинамічної піднімальної сили. Інтерфейс даного застосунку зрозумілий та докладний, володіє додатковими функціями, такою як попередження про помилкові дані, можливість перегляду схеми. За результатами досліджень теми магістерської дисертації опубліковано статтю у міжнародному науковому журналі.

Опис

Ключові слова

мобільний робот, крокуючі механізми, робот-альпініст, генератор реактивної тяги, роботи вертикального переміщення, роботи довільної орієнтації

Бібліографічний опис

Дичко, С. Т. Модуль розрахунку параметрів крокуючого робота з генератором аеродинамічної піднімальної сили: магістерська дис. : 126 Інформаційні системи та технології / Дичко Софія Тарасівна. – Київ, 2021. – 100 с.

DOI