Дослідження методів підвищення перепускної здатності оптичних транспортних мереж
Вантажиться...
Дата
2022
Науковий керівник
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
КПІ ім. Ігоря Сікорського
Анотація
Мета роботи: Дослідження методів підвищення перепускної здатності оптичних транспортних мереж та пошук найкращої комбінації параметрів різних методів (підсилювачі, модуляція, кодування) для досягнення максимальної перепускної здатності секцій оптичної транспортної мережі.
Актуальність: Відомо, що OTN-мережі базуються на принципах DWDM, і чим більше світлових хвиль використовується, тим більше потенційно може бути перепускна здатність транспортної мережі. Але можлива кількість світлових хвиль обмежується тим, що зі зростанням їх кількості збільшується пік-фактор сумарного світлового потоку, а це може призвести до виникнення комбінаційних складових по причині виходу за межі лінійності амплітудної характеристики оптичних підсилювачів в секціях транспортної мережі. Для уникнення цього необхідно використовувати підсилювачі з великим динамічним діапазоном, або/та зменшувати потужність оптичного сигналу на кожній хвилі. Це, в свою чергу, призводить до зниження співвідношення сигнал/шум в світлових каналах. Для компенсації виникаючих при цьому втрат завадостійкості потрібно використовувати завадостійке кодування. Таким чином, на перепускну спроможність секцій OTN впливають динамічний діапазон підсилювачів, параметри завадостійкого кодування, а також вид модуляції світлового сигналу. Комплексний пошук оптимальних параметрів підсилювачів, параметрів кодування та модуляції представляє собою актуальну задачу, спрямовану на підвищення перепускної здатності секцій OTN і в цілому транспортної мережі.
Об'єкт досліджень: Транспортна мережа OTN/OTH.
Предмет досліджень: комплекс технічних методів, що впливають на перепускну здатність оптичних транспортних мереж
Результати досліджень: В роботі визначені критерії та надані рекомендації щодо комплексу параметрів підсилювачів, модуляції та завадостійкого кодування, які забезпечують максимум перепускної здатності секцій OTN
Висновки: Використання оптичних підсилювачів типу RFA з розширеним динамічним діапазоном та з забезпеченням плоскостної амплітудно-частотної характеристики у поєднанні з багатопозиційною модуляцією та завадостійким кодуванням забезпечує збільшення перепускної здатності оптичних мультиплексорних секцій OTN.
Опис
Ключові слова
пропускна здатність, оптичні транспортні мережі, оптичний сигнал, завадостійке кодування, оптичні підсилювачі, модуляція, bandwidth, optical transport networks, optical signal, interference-resistant coding, optical amplifiers, modulation
Бібліографічний опис
Бовсуновський, Д. Р. Дослідження методів підвищення перепускної здатності оптичних транспортних мереж : магістерська дис. : 172 Телекомунікації та радіотехніка / Бовсуновський Дем’ян Романович. – Київ, 2022. – 96 с.