Фізична терапія при компресійних переломах поперекового відділу хребта
Ескіз недоступний
Дата
2023
Автори
Науковий керівник
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
КПІ ім. Ігоря Сікорського
Анотація
Актуальність теми. Переломи хребта вважаються однією з найтяжчих травм, які можуть статися в житті абсолютно здорової людини. Ці травми представляють серйозне пошкодження опорно-рухового апарату. Зусилля у реабілітації спрямовані на покращення працездатності та попередження післяопераційних ускладнень. Понад половина переломів хребта супроводжується ураженням спинного мозку, що становить близько 20%. За даними, смертність при переломах шийного відділу хребта складає 33,3%, грудного - 8,3%, поперекового - 6,2%. Збереження структури хребта є важливим для забезпечення нормальної функції складних нервових зв'язків, контрольованих спинним мозком та його елементами в організмі людини. Часті порушення цих функцій відзначаються при переломах хребта.
Згідно літературних даних, переломи хребта відзначаються частотою від 1,7% до 17,7%. Мета реабілітації полягає в максимальному відновленні втрачених можливостей організму. У випадках, коли це не досягається, ставиться завдання часткового відновлення або компенсації порушених чи втрачених функцій.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Магістерська дисертація виконана відповідно до наукової тематики кафедри біобезпеки і здоров’я людини НТУУ «КПІ ім. Сікорського».
Мета роботи: розробка реабілітаційної програми фізичної реабілітації для пацієнтів з компресійним переломом поперекового відділу хребта .
Завдання:
- розглянути анатомо-фізіологічну характеристику хребтового стовпа, механізми його ушкодження та наслідки травмування хребта;
- дослідити та визначити ефективні методи фізичної реабілітації при компресійному переломі хребта;
- розробити програму реабілітації при компресійному переломі хребта;
Об’єкт дослідження - фізична терапія після компресійного перелому поперекового відділу хребта.
Предмет дослідження – розробка програми реабілітації при компресійному переломі хребта.
Методи дослідження: аналіз спеціальної науково-методичної літератури та інформаційних джерел; клінічні методи дослідження (контент- аналіз історій хвороби, огляд); візуально-аналогова шкала болю (VAS); інструментальні методи дослідження та методи математичної статистики.
Наукова новизна одержаних результатів полягає у розроблені авторської програми фізіотерапевтичних засобів після компресійного перелому поперекового відділу хребта, що базується на поєднанні методів та засобів фізичної терапії.
Практичне значення одержаних результатів полягає у застосуванні розробленої авторської програми на санаторно-курортному етапі при терапії пацієнтів після компресійного перелому поперекового відділу хребта.
Опис
Ключові слова
Бібліографічний опис
Мазур, Б. О. Фізична терапія при компресійних переломах поперекового відділу хребта : магістерська дис. : 227 Фізична терапія, ерготерапія / Мазур Богдан Олександрович. - Київ, 2023. - 93 с.