Моніторинг енергоспоживання навчального закладу
Вантажиться...
Дата
2024
Автори
Науковий керівник
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
КПІ ім. Ігоря Сікорського
Анотація
Актуальність теми. Важливість забезпечення сталого розвитку навчальних закладів обумовлена кількома факторами. По-перше, навчальні заклади є важливими соціальними інститутами, які відповідають за підготовку майбутніх поколінь. По-друге, навчальні заклади є значними споживачами енергоресурсів, тому їхня енергоефективність має важливе значення для сталого розвитку суспільства.
Метою магістерської дисертації є удосконалення існуючих моделей та засобів моніторингу енергоспоживання в закладах освіти, що дозволяє систематизувати та оцінювати пріоритетні проекти з енергоефективності.
Для досягнення поставленої мети у роботі розв'язуються такі основні завдання:
Проаналізувати існуючі методи та стратегії моніторингу витрат енергоносіїв у навчальних закладах;
Провести енергетичне обстеження стану типового навчального закладу, щоб визначити показники огороджувальних конструкцій;
Аналіз енергетичних систем будівлі та оцінка можливостей енергоефективності навчального закладу разом із розробкою заходів для покращення енергоефективності;
Розробка стартап-проекту на основі результатів досліджень.
Об’єктом дослідження є процес енергетичного моніторингу та аналізу впроваджених заходів у навчальних закладах.
Предметом дослідження є методи та способи моніторингу енергоспоживання.
Методи дослідження. У досліджені використано теоретичні методи та дослідження, для моніторингу енергоспоживання у закладах освіти. В дисертації використані таке програмне забезпечення: MS Word, MS Excel (внутрiшнi програмнi функцiї , пакет «аналiз даниx»).
Науково-практична новизна одержаних результатів полягає у вдосконаленні системи енергетичного монiторингу, яка не лише виконує контрольно-наглядові функції, але й дозволяє систематизувати та оцінювати проекти з енергоефективності.
Практичне значення одержаних результатів. Побудова ефективної системи моніторингу енергоресурсів дозволяє виявити перевитрати енергоресурсів, аварії та недотримання стандартів мікроклімату в установах. Це досягається шляхом збору інформації про параметри будівлі, побудови базового рівня енергоспоживання та виявлення факторів, які найбільше впливають на систему.
Опис
Ключові слова
енергоефективність, енергомоніторинг, енергетичний аудит, базовий рівень, довірчий інтервал, ет-крива навчальний заклад, energy efficiency, energy monitoring, energy audit, baseline, confidence interval, e-curve educational institution
Бібліографічний опис
Єгоров, В. С. Моніторинг енергоспоживання навчального закладу : магістерська дис. : 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка / Єгоров Владислав Сергійович. – Київ, 2024. – 83 с.