Дискримінаційний контент сучасних розважальних телевізійних шоу: кейс про переселенку зі Скадовська

Вантажиться...
Ескіз

Дата

2024

Науковий керівник

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

НН ВПІ КПІ ім. Ігоря Сікорського

Анотація

Війна накладає особливий відбиток на сприйняття такого медійного продук-ту, як гумористичні шоу, які, з одного боку, можуть служити важливим засобом відволікання та розради в умовах перманентного стресу, а з другого — викли-кати суперечки та обурення через використання неприйнятного дискриміна-ційного контенту. Цю наукову статтю присвячено вивченню природи та впливу дискримінаційного контенту в гумористичних шоу під час російсько-української війни. Висвітлено випадок, коли артисти «Кварталу 95» у номері «Я сіСькадовсь-ка» намагались пожартувати про дівчину з тимчасово окупованого Скадовська, яка старається перейти на українську мову. Жарт викликав обурення суспіль-ства й активне обговорення в соцмережах. У результаті на телеканал «1+1», який транслював шоу, подали скаргу до Комісії з журналістської етики. Розгля-нуто вплив подібних інцидентів на імідж учасників гумористичних шоу. Узагаль-нено етичні аспекти використання гумору під час воєнних дій. Для дослідження використано метод аналізу реакції на інцидент у соціальній мережі «Фейсбук». Оцінка емоційного тону обговорень допомогла зрозуміти, як аудиторія реагує на дискримінаційний гумор в умовах воєнного конфлікту. Проведений аналіз дав змогу зробити висновки щодо того, як уникати використання дискримінаційного контенту, узагальнень, які можуть створити стереотипи та сприяти дискримінації. Гумористи повинні бути чутливими до соціокультурного контексту та дбати, щоб їхні висловлювання не розколювали суспільство й не завдавали болю особам, які особливо потерпіли внаслідок воєнних дій, зокрема перебували (перебувають) в окупації. Висновки дослідження вказують на важливість соціальної відповідаль-ності медійників під час створення гумористичного контенту в чутливих соціаль-них умовах.

Опис

Ключові слова

журналістська етика, дискримінація, війна, розважальні шоу, гумор, переселенці, стереотипи, journalistic ethics, discrimination, war, entertainment shows, humor, relocation, stereotypes

Бібліографічний опис

Фіялка, С. Б. Дискримінаційний контент сучасних розважальних телевізійних шоу: кейс про переселенку зі Скадовська / Фіялка С. Б. // Обрії друкарства : науковий журнал. – 2024. – №2 (16). – С. 97–108. – Бібліогр.: 14 назв.