Вебзастосунок «Онлайн-ринок електронної комерції для цифрових продуктів»

Вантажиться...
Ескіз

Дата

2024

Науковий керівник

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

КПІ ім. Ігоря Сікорського

Анотація

Пояснювальна записка дипломного проєкту складається з п’яти розділів, містить 30 таблиць, 42 рисунки та 21 джерело – загалом 77 сторінок. Мета дипломного проєкту: вивчити особливості та специфіку створення вебзастосунків для купівлі та продажу цифрових продуктів. Об’єкт дослідження: програмні інструменти здійснення електронної комерції. Предмет дослідження: процеси розроблення, впровадження, супроводження і забезпечення якості програмного забезпечення на прикладі вебзастосунку для здійснення електронної комерції. У першому розділі представлено загальні положення про стан ринку електронної комерції в Україні та світі. Наведено визначення цифрових продуктів, переваги їх продажу на онлайн-ринках, такі як: однакові можливості для торгівлі для великих та невеликих фірм, цілодобова доступність, гнучкість. Як приклад представлено такі платформи, як Amazon, GooglePlay, Rozetka. Проведено порівняння монолітної та мікросервісної архітектур. На основі зробленого порівняння та наявних для розробки ресурсів було прийнято рішення використовувати монолітну архітектуру. Представлено опис бізнес-процесів розробки у вигляді BPMN схем, покрокову послідовність кожного процесу. У другому розділі визначено основні функції додатку у вигляді діаграми варіантів використання. Загальною функцією було визначено забезпечення здійснення публікації своїх товарів для продавців та купівлі даних продуктів для споживачів. Також функціонал вебзастосунку передбачає пошук, сортування та додавання товарів до списку обраних. Представлено перелік функціональних вимог до вебзастосунку. Для візуалізації покриття розробки тестами була використана матриця трасування вимог. Також наведено список нефункціональних вимог, серед яких: безпека, кросбраузерність, простота у використанні. У третьому розділі описано архітектуру розробки, наведено її наочне зображення на діаграмі компонентів. Розглянуто існуючі засоби розробки, які можуть бути використані для створення вебдодатків, серед яких було обрано JavaScript, Next.js і MongoDB. Описано основні моменти розробки клієнтської та серверної частин додатку. У вигляді ER-моделі зображено структуру БД. Описано основні утиліти, бібліотеки та ресурси, що використовуються у розробці веб-додатку. Проведено аналіз безпеки даних. Передбачено перевірку аутентифікації користувача, безпечне зберігання пароля у вигляді шифру. Реалізовано основний функціонал веб-забезпечення. У четвертому розділі виконано тестування програмного забезпечення з метою перевірки правильності роботи додатку та виправлення помилок. Було описано покрокове використання розробленого вебдодатку. У п’ятому розділі описані стратегії та практики розгортання програм Next.js. Були також наведені основні практики для оптимізації процесу розгортання та підвищення продуктивності та надійності програми Next.js, такі як використання змінних середовища та Git. Після цього було наведено опис покрокового розгортання розробленого програмного забезпечення.

Опис

Ключові слова

цифровий товар, маркетплейс, вебзастосування, електронна комерція, Digital product, marketplace, Web application, e-commerce

Бібліографічний опис

Іваницька, О. В. Вебзастосунок «Онлайн-ринок електронної комерції для цифрових продуктів» : дипломний проєкт ... бакалавра : 121 Інженерія програмного забезпечення / Іваницька Оксана Вадимівна. - Київ, 2024. - 169 с.

DOI