Аберометрія оптичної системи ока

2022-12

Магістерська дисертація складається із 4 основних розділів, 32-45 рис., 33 табл., 3 додатків, 40 джерел. Загальний обсяг дисертації становить 130 сторінок, в тому числі 111 сторінок основного тексту. Актуальність. У дисертаційній роботі вирішувалася наукова- практична задача підвищення роздільної здатності методу рейтрейсингу шляхом ідентифікації зондуючих променів. Зв'язок роботи із науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження проводилося відповідно до наукових напрямків кафедри КЕОА, а також пріоритетного напрямку розвитку науки і техніки України ”Інформаційні та комунікаційні технології” Мета та задачі дослідження. Метою роботи є підвищення роздільної здатності методу рейтрейсингу шляхом ідентифікації зондуючих променів. Досягнення даної мети передбачає вирішення наступних задач: - аналіз методів вимірювання аберацій; - порівняння методів вимірювання аберацій; - створення та вдосконалення алгоритму ідентифікації зондуючих променів на базі нейромережевих технологій; - розробка інструменту у вигляді програмного продукту для проведення подальших експериментальних досліджень; - розробка стартап проекту. Об’єктом дослідження є аберометрія оптичної системи ока. Предметом дослідження є методи рейтрейсингової аберометрії та способи покращення його роздільної здатності. Методи досліджень. Метод Гартмана, метод рейтрейсингу ока, метод із використанням нейронних мереж, метод сегментації. Наукова новизна отриманих результатів полягає у вдосконаленні існуючого методу рейтрейсингу, що дозволяє покращити роздільну здатність, шляхом сканування не одного променя, а пучка. Практичне значення отриманих результатів Одержані в дисертаційній роботі нові результати знайшли застосування у навчальному процесі кафедри конструювання електронно-обчислювальної апаратури (КЕОА) факультету електроніки КПІ ім. Ігоря Сікорського, що підтверджується відповідним актом: - акт про використання результатів дисертаційної роботи магістранта гр. ДК-11мп кафедри КЕОА ФЕЛ КПІ ім. Ігоря Сікорського Романенка Святослава Володимировича на тему «Аберометрія оптичної системи ока» в навчальному процесі кафедри КЕОА (див. Додаток А). Особистий вклад. В даній роботі дисертанту належать: - вдосконалення існуючого методу дослідження аберацій. - розробка програмного продукту, що втілює алгоритм по вище вказаному методу. Апробація результатів дисертації. Результати дисертаційних досліджень апробовано на ХІІ Міжнародній науковій конференції «Наукові дослідження: парадигма інноваційного розвитку», що відбулася 28 вересня 2022 року в м. Прага, Чеська республіка (див. Додаток А). Публікації. За матеріалами дисертації опубліковано 1 друковану працю в збірнику матеріалів конференції(див. Додаток Б).

метод рейтрейсингу, ідентифікація, НМ Кохонена,, method of raytracing,, identification,, Kohanen neural network, self-organized map (SOM).

Романенко, С. В. Аберометрія оптичної системи ока : магістерська дис. : 172 Телекомунікації та радіотехніка / Романенко Святослав Володимирович. - Київ, 2022. - 141 с.