Тренінги з ESP для розвитку soft skills у студентів

Видавничий дім «Гельветика»

У нашому дослідженні мова піде про те, чим відрізняється тренінг від традиційного заняття з вивчення іноземної мови у вищих навчальних закладах та чи можна повністю замінити пари з англійської для спеціальних цілей (English for specific purposes – далі ESP) на тренінги. Ми маємо розібратись, чи потрібні тренінги в стандартному навчальному процесі, чи можливо їх краще винести на позаудиторну практику. Якими навичками має володіти викладач, щоб підготувати тренінг з ESP, щоб він відрізнявся від традиційного заняття. Поняття «тренінгу» ми будемо розглядати як альтернативу практичному заняттю в аудиторії або як доповнення до основної програми навчального плану ESP. Актуальність нашої роботи розкривається через акцент на важливості удосконалення курсів з вивчення іноземної мови в університетах шляхом інтеграції практичних занять, де буде приділятись достатня увага розвитку soft skills або гнучких навичок у майбутніх спеціалістів. Такі параметри як інноваційність, ігрові методи, емоційність та творчість підчас навчання допоможуть зрозуміти як максимально ефективно вплинути на процедуру проведення заняття для найкращого засвоєння матеріалу студентами. Але головним параметром, що ми маємо розглянути, буде саме удосконалення практичних знань викладачів ESP для подальшого їх застосування з метою покращення soft skills у студентів вищих навчальних закладів. Об’єктом нашого дослідження є поняття «тренінгу» як альтернативи або доповнення до традиційних занять з ESP в університетах. Предметом нашого доробку є удосконалення практичних знань викладачів для подальшого їх застосування на заняттях з англійської мови для спеціальних цілей. За мету ми визначаємо дослідження актуальності та ефективності тренінгів з ESP як доцільного та продуктивного методу розвитку soft skills у студентів вищих навчальних закладів.

англійська мова для спеціальних цілей, soft skills, тренінг, практичні заняття

Колосова, Г. А. Тренінги з ESP для розвитку soft skills у студентів / Колосова Г. А. // Актуальні питання гуманітарних наук. – Дрогобич : Видавничий дім «Гельветика», 2023. - Вип. 60. - Том 2. - С. 278-283.