Булінг – серйозна проблема, яка негативно впливає на якість життя учасників освітнього процесу. Було проаналізовано поняття булінгу та його основні ознаки – наявність кривдника та жертви, асиметричний розподіл влади, шкільний контекст. Проведено емпіричне дослідження проблеми булінгу в українських школах і з’ясовано, що більшість учнів хоча б раз були жертвою булінгу. Найбільш поширеними є вербальний та психологічний булінг. Розроблено рекомендації щодо подолання проблеми булінгу в Україні.

булінг, кібербулінг, причини булінгу, протидія булінгу, bullying, cyberbullying, causes of bullying, prevention of bullying

Падун, Д. М. Булінг в освітньому середовищі: стратегії врегулювання конфліктів та соціально-психологічні наслідки в контексті української освіти : дипломна робота … бакалавра : 054 Соціологія / Падун Даша Миколаївна. – Київ, 2024. – 65 с.