dc.contributor.advisorЄнін, Максим Наімович
dc.date.accessioned2024-08-21T09:44:35Z
dc.date.available2024-08-21T09:44:35Z
dc.date.issued2024
dc.description.abstractБулінг – серйозна проблема, яка негативно впливає на якість життя учасників освітнього процесу. Було проаналізовано поняття булінгу та його основні ознаки – наявність кривдника та жертви, асиметричний розподіл влади, шкільний контекст. Проведено емпіричне дослідження проблеми булінгу в українських школах і з’ясовано, що більшість учнів хоча б раз були жертвою булінгу. Найбільш поширеними є вербальний та психологічний булінг. Розроблено рекомендації щодо подолання проблеми булінгу в Україні.
dc.description.abstractotherBullying is a serious problem that negatively affects the quality of life of participants in the educational process. The concept of bullying and its main features have been analyzed - the presence of an offender and a victim, asymmetric distribution of power, and school context. An empirical study of the problem of bullying in Ukrainian schools was conducted and it was found that most students were victims of bullying at least once. The most common are verbal and psychological bullying. Recommendations for overcoming the problem of bullying in Ukraine have been developed.
dc.format.extent65 с.
dc.identifier.citationПадун, Д. М. Булінг в освітньому середовищі: стратегії врегулювання конфліктів та соціально-психологічні наслідки в контексті української освіти : дипломна робота … бакалавра : 054 Соціологія / Падун Даша Миколаївна. – Київ, 2024. – 65 с.
dc.identifier.urihttps://ela.kpi.ua/handle/123456789/68430
dc.language.isouk
dc.publisherКПІ ім. Ігоря Сікорського
dc.publisher.placeКиїв