Технологія виробництва антибіотика тейкопланін. Дільниця біосинтезу

Вантажиться...
Ескіз

Дата

2020

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

КПІ ім. Ігоря Сікорського

Анотація

Дипломний проект містить: 102 ст., 12 рис., 9 табл., 3 кресл., 95 посилань. Робота присвячена виробництву глікопептидного антибіотику тейкопланіну як субстанції для фармацевтичної промисловості, що випускається у формі порошку. В якості продуцента антибіотику тейкопланіна було обрано штам Actinopanes teichomyceticus BNG 2315, отриманий в результаті індукованого мутагенезу з використанням ультрафіолетового випромінювання в якості фізичного мутагена. На основі фізіолого-біохімічних характеристик продуцента було обрано ферментер із механічним перемішуючим пристроєм та барботером, які забезпечують надходження кисню до культури та ефективний масообмін в ході виробничого біосинтезу. Для виділення та очистки продукту було запропоновано абсорбційний спосіб із використанням іонообмінної смоли Diaion HP-2MG, з подальшою ультрафільтрацією розчину для відділення домішок. Висушування продукту відбувається ліофільно з метою уникнення руйнування та втрати активності антибіотика. Розроблено технологічну та апаратурну схему виробництва антибіотику тейкопланіна у відповідності до вимог до готової форми та якості продукту.

Опис

Ключові слова

актиноміцети, тейкопланін, біосинтез, активний фармацевтичний інгредієнт, адсорбція, actinomycetes, actinoplanes teichomyceticus BNG 2315, teycoplanin, biosynthesis, active pharmaceutical ingredient, adsorption

Бібліографічний опис

Михальчук, В. В. Технологія виробництва антибіотика тейкопланін. Дільниця біосинтезу : дипломний проєкт … бакалавра : 162 Біотехнології та біоінженерія / Михальчук Валентина Володимирівна. – Київ, 2020. – 93 с.

ORCID

DOI