Магістерська дисертація складається зі вступу, 3 розділів, висновків, списку використаних джерел та додатків. Робота виконана в обсязі 116 сторінок, містить 39 рисунків, 9 таблиць та 6 додатків. Перелік посилань нараховує 72 найменування. Сучасний світ характеризується все більшим рівнем розвитку ринкових процесів, зростання впливу глобалізації на діяльність фірм та діджиталізацією бізнесу. Аналогічною є і тенденція щодо зростання кількості людей та якості їх життя, в результаті чого, роль сфери рітейлу стає все більш вагомою, яка як виду активності що орієнтований базові потреби людини та задоволення кінцевого споживання. В даних умовах також все більшої ваги відграє маркетингова діяльність фірми, в контексті якої спеціалісти комунікують та оцінюють поведінку клієнта, впливають на його сприйняття продукції фірми та підтримують імідж кампанії, для зберігання стійкої позиції на ринку. Актуальність теми полягає в тому що маркетинг представляє собою напрям діяльності підприємства, який в умовах ринкової економіки формує основу для подальшої реалізації продукції, в той час як рітейл є однією із ключових сфер у контексті споживання в економіці. В останні роки це також є одним із інноваційних сфер діяльності в цілому. Тому, вміння управління маркетингом та оцінки взаємовпливів різних його компонентів є критичним у контексті ефективного управління та планування діяльністю підприємства. Зв’язок дослідження з науковими програмами, планами, темами. Магістерська дисертація виконувалась в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» відповідно до планів наукових досліджень кафедри економічної кібернетики за темою «Аналітика та моделювання економічного розвитку в імперативах Trans Tech» (№ ДР 0123U101760). Роль автора полягає у в дослідженні питання формулювання та побудови моделі системи управління маркетингом, на прикладі підприємства у сфері рітейл. Метою магістерської дисертації є узагальнення теоретичних положень, економіко-математичне моделювання та розроблення практичних рекомендацій щодо системи управління маркетингом підприємства у сфері рітейлу. Завдання дослідження: дослідити теоретичне підґрунтя щодо проблематики моделювання маркетингу у сфері рітейлу; проаналізувати та формалізувати поняття системи управління маркетингом, на прикладі підприємства у сфері рітейл; побудувати економіко-математичну модель даної системи та її компонентів; розробити програмне забезпечення для проведення модельного експерименту та апробувати модель на прикладі реального суб’єкту підприємництва, проаналізувати результати моделювання та надати рекомендації щодо подальшого вдосконалення системи та її використання у прикладній діяльності. Об’єкт дослідження – процес управління маркетингу підприємства у сфері рітейлу та його математичне моделювання. Предмет дослідження – це сукупність теоретичних та практичних аспектів економіко-математичного моделювання системи управління маркетингом підприємства у сфері рітейлу. Методи дослідження. Під час наукового дослідження та розробки економіко-математичної моделі системи управління маркетингом було використано методи аналізу, синтезу, порівняння, графічного аналізу, економетричного апарату, моделювання, баєсівського аналізу, синергетичного та системного підходу, комп’ютерного моделювання. Інформаційною базою дослідження стали: фінансова звітність компанії ТОВ «АРГО-РІТЕЙЛ», розміщена у відкритих джерелах, та стандартизовані дані економічної діяльності підприємства. Наукова новизна одержаних результатів, полягає у зміщенні акцентів із моделювання ізольованого впливу конкретних механік маркетингової політики, до постановки питання та розгляду проблематики практичної реалізації системного підходу до оцінки та управління маркетинговою діяльністю в цілому Практичне значення одержаних результатів. Розроблена економікоматематична модель та її результати можуть бути використані підприємствами у контексті їх прикладної діяльності із точки зору системного тактичного управління маркетингу, аналізу результатів минулої діяльності та планування подальших активностей, із метою стимулювання попиту. Однією із основних переваг даної моделі та підходу є системний розгляд питання маркетингової діяльності фірми та намагання оцінити загальний синергетичний ефект усіх її складових.

моделювання, системний підхід, маркетинг, рітейл, управління знижкою, моделювання рекламного ефекту, modeling, systematic approach, marketing, retail, discount management, modeling of the advertising effect

Мазуренко, М. С. Економіко-математичне моделювання системи управління маркетингом підприємства у сфері рітейлу : магістерська дис. : 051 Економіка / Мазуренко Микита Сергійович. – Київ, 2024. – 144 с.