Ескіз недоступний

Ковальова О.В. Закриття гірничого підприємства: екологічний аспект сталого завершення користування надрами. - Магістерська дисертація на правах рукопису. Магістерська дисертація на здобуття ступеня вищої освіти другого (магістерського) рівня в галузі знань «Екологічна безпека», спеціальності 101 «Екологія», Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут». Зміст анотації. Магістерська дисертація складається з чотирьох розділів на 86 сторінок та 37 джерел в переліку посилань. Об'єктом дослідження магістерської дисертації є застосування принципів сталого розвитку у видобувній галузі. Предметом дослідження є екологічні аспекти закриття кар’єрів та їх врахування в управлінні видобутком протягом всього життєвого циклу родовища. Метою магістерської дисертації є необхідність формування комплексного підходу до управління родовищами корисних копалин протягом всього життєвого циклу за ESG-принципами (екологічного, соціального і корпоративного управління). У першому розділі розглянуті принципи та ідеї сталого розвитку при закритті видобувної діяльності. У другому розділі подана методологія досліджень. У третьому розділі досліджені екологічні аспекти при завершенні видобутку родовища та підготовки території до збалансованого існування. Використаний описаний в роботі підхід для аналізу запланованих та розробки додаткових заходів для закриття Жовтокам’янського кар’єру. У четвертому розділі розроблений старт-ап проєкт для створення автоматизованої системи обробки та зберіганні інформації під час видобутку кар’єру з метою формування бази даних для звітності, прийняття управлінських рішень та підготовки до розробки заходів для закриття кар’єру.

видобувна діяльність, видобувна діяльність, життєвий цикл кар’єра, екологічні аспекти, рекультивація, адаптація до змін клімату, відновлення, біорізноманіття, mining activity, sustainable development, quarry lifecycle, environmental aspects, reclamation, adaptation to climate change, restoration, biodiversity

Ковальова, О. В. Закриття гірничого підприємства: екологічний аспект сталого завершення користування надрами : магістерська дис. : 101 Екологія / Ковальова Олена Валеріївна. - Київ, 2024. - 85 с.