Розмір пояснювальної записки – 131 аркушів, містить 10 ілюстрацій, 66 таблиць, 4 додатки, 16 посилання на джерела. Актуальність теми. Використання голосового управління операційною системою значно розширює можливості користувачів до зручного використання персональних комп’ютерів, але потребує подальших досліджень для підвищення ефективності підходів їх реалізації. У роботі розглянуто проблему необхідності розробки та вдосконалення програмного забезпечення з метою підвищення варіативності його використання. Мета дослідження. Основною метою є підвищення варіативності використання програмного забезпечення для виконання голосових команд в операційній системі Windows з можливістю гнучкого налаштування користувацьких команд. Об’єкт дослідження: програмні рішення для налаштування та виконання голосових команд в операційній системі Windows. Предмет дослідження: методи, моделі, інструменти для представлення і перетворення знань щодо програмного забезпечення для налаштування та виконання голосових команд в операційній системі Windows. Для реалізації поставленої мети сформульовані наступні завдання: − аналіз існуючих рішень; − визначення недоліків аналогів та можливостей для покращення; − визначення архітектурного дизайну; − реалізація та прототипування програмного рішення; − тестування запропонованого програмного рішення. Наукова новизна: результатом роботи є вдосконалення існуючих підходів до створення голосових асистентів та розробка відповідного програмного забезпечення, що надасть можливість гнучкого налаштування голосових команд та може бути використано на практиці. Практичним значенням цієї роботи є програмне забезпечення для налаштування та виконання голосових команд в операційній системі Windows на основі розпізнавання мовлення, яке може бути використане пересічними користувачами операційних систем для зручної експлуатації під час роботи з персональним комп’ютером. Зв’язок з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась на кафедрі інформатики та програмної інженерії Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського". Апробація. Наукові положення дисертації пройшли апробацію на V науково-практичній конференції «SoftTech-2023» та опубліковані у матеріалах конференції.

операційна система, голосове керування, платформа, Apple Siri, Microsoft Cortana, Amazon Alexa, Samsung Bixby, .NET, C#, Python, NumPy, TensorFlow, WPF, розпізнавання мови, користувач, голосовий помічник, Rider, PyCharm, архітектура, нейронна мережа, operating system, voice control, platform, speech recognition, user, voice assistant, architecture, neural network

Соболевський, В. О. Програмне забезпечення для налаштування та виконання голосових команд в операційній системі Windows : магістерська дис. : 121 Інженерія програмного забезпечення / Соболевський Владислав Олександрович. – Київ, 2024. – 134 с.