Мехатроний магнітореологічний демпфер протезу колінного суглоба
Вантажиться...
Дата
2021-06
Науковий керівник
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
КПІ ім. Ігоря Сікорського
Анотація
Дипломний проект бакалавра на тему: «Мехатроний магнітореологічний демпфер протезу колінного суглоба» складається з 5 розділів, обсяг пояснювальної записки 86 сторінок основного тексту, включає 55 рисунків, та 4 плакатів графічного матеріалу, що оформлено на листах формату А1, 3 креслення, що оформлено на листах формату А3 та 1 креслення, що оформлено на листі формату А2.
Метою роботи є проектування максимально ефективного та ергономічного магнітореологічного демпфера за обмежених габаритних розмірів самого демпфера у складі протеза колінного суглоба людини.
Для досягнення мети поставлено наступні задачі:
1. Провести аналіз проблем, що виникають при експлуатації гідравлічних демпферних пристроїв;
2. Провести аналіз існуючих демпферів, що повністю чи частково вирішують проблему, пов’язану з характеристикою демпфера;
3. Запропонувати та обґрунтувати тип конструкції термостабільного магнітореологічного демпфера;
4. Провести розрахунок основних параметрів та навести конструкцію магнітореологічного демпфера;
5. Запропонувати алгоритм керування характеристикою обраного магнітореологічного демпфера;
6. Провести математичне моделювання в MATLAB Simscape та виділити визначальні параметри, що впливають на ефективність роботи демпфера.
Перший розділ роботи присвячено вивченню проблем при експлуатації гідравлічних демпферів, вивченню існуючих аналогів.
Другий розділ роботи присвячено кінематичному розрахунку, вибору конструктивної схеми магнітореологічного демпфера, розрахунку параметрів магнітореологічного демпфера, розрахунку на міцність та стійкість, розробці блок-схеми алгоритму керування характеристикою демпфера.
Третій розділ роботи присвячено математичному моделюванню робочих процесів в демпфері при заданих режимах роботи в MATLAB Simscape.
Четвертий розділ роботи присвячено охороні праці.
П’ятий розділ роботи присвячено технології машинобудування, а саме розробці технологічного циклу для виготовлення 500 штоків магнітореологічного демпфера.
Опис
Ключові слова
мехатроніка, магнітореологічний демпфер, характеристика демпфера, математичне моделювання, mechatronics, magnetorheological damper, damper characteristics, mathematical modeling
Бібліографічний опис
Довгополий, М. М. Мехатроний магнітореологічний демпфер протезу колінного суглоба : дипломний проект ... бакалавра / Довгополий Михайло Михайлович. - Київ, 2021. - 95 с.