Електронний архів наукових та освітніх матеріалів КПІ ім. Ігоря Сікорського

ELAKPI – інституційний репозитарій, що накопичує, зберігає, розповсюджує та забезпечує довготривалий, постійний та надійний доступ через Інтернет до наукових та освітніх матеріалів професорсько-викладацького складу, співробітників, студентів, аспірантів та докторантів КПІ ім. Ігоря Сікорського. За посиланням можна ознайомитися з положенням про ELAKPI.

Доступ до матеріалів ELAKPI

Доступ до повних текстів матеріалів ELAKPI вільний в мережі Інтернет, крім:

  • частини матеріалів з зібрань факультетів/кафедр, завантажених до 2016 року, доступ до яких надається в локальній мережі університету, що вказано в описі матеріалу;
  • звітів про НДР – доступ з комп’ютерів у залі № 6.6 НТБ;
  • дисертацій та авторефератів, завантажених до 2016 року, які доступні тільки для перегляду з комп’ютерів у залі № 6.6 НТБ.

Щоб отримати права на перегляд/скачування повних текстів ресурсів, доступних тільки в локальній мережі університету, зареєстровані користувачі Бібліотеки КПІ ім. Ігоря Сікорського можуть скористатися послугою Віддалений доступ до "локальних" ресурсів.

Розміщення матеріалів в ELAKPI
Контакти

Бібліотека КПІ ім. Ігоря Сікорського, зал № 4.4, тел. +38 (044) 204-96-72, elakpi@library.kpi.ua, elakpi.ntb@gmail.com

 

Фонди

Виберіть фонд, щоб переглянути його зібрання.

Зараз показуємо 1 - 39 з 39

Нові надходження

ДокументВідкритий доступ
Модель кістки з можливістю відтворення за результатами комп’ютерної томографії
(КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Старостін, Арсеній Євгенович; Вовянко, Світлана Ігорівна
Актуальність: виготовлення тривимірних моделей кісток із використанням 3D-друку на основі даних комп'ютерної томографії (КТ). Однак традиційні алгоритми слайсингу для FDM-друку стикаються з викликами, такими як значний обсяг підтримуючих структур, що ускладнює друк тонких і точних елементів, таких як кортикальний шар кістки. Це призводить до перевитрати матеріалів, збільшення тривалості друку та ризику пошкодження моделі. Розроблення нестандартного алгоритму слайсингу, який мінімізує підтримуючі структури та забезпечує друк лише кортикального шару, є актуальним рішенням. У рамках роботи створено тривимірну модель кістки за даними комп’ютерної томографії, проведено її механічний аналіз у програмному середовищі ANSYS і виготовлено фізичний прототип методом FDM-друку. Розроблений алгоритм друку дозволив мінімізувати використання підтримуючих структур, знизити витрати матеріалів та забезпечити високу точність моделі. Проведено симуляції, які підтвердили відповідність прототипу вихідним даним і механічним характеристикам. Отримані результати демонструють перспективність інтеграції цифрових технологій і 3D-друку у виготовлення індивідуалізованих імплантатів. Розроблена методологія закладає основу для вдосконалення ортопедичних пристроїв і покращення якості лікування (Додаток A). Об’єкт дослідження: анатомічна структура кісткової тканини людини та її цифрова реконструкція на основі даних комп’ютерної томографії з подальшим прототипуванням
ДокументВідкритий доступ
Розробка технічного файлу на трансдермальну терапевтичну систему для терапії гіпертиреозу
(КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Жиденко-Драч, Ольга Миколаївна; Голембіовська, Олена Ігорівна
Магістерська дисертація складається з 181 сторінки, враховуючи 19 рисунків та 29 таблиць. Кількість використаної літератури становить 122 найменувань. Актуальність: гіпертиреоз, як складне ендокринне захворювання, потребує тривалого лікування, яке можна оптимізувати за допомогою трансдермальних систем з розчинними мікроголками для доставки тіамазолу. Розробка технічного файлу для виробу є необхідною умовою для забезпечення його відповідності міжнародним стандартам і нормативним вимогам. Мета роботи: провести науково-технічне та медико-біологічне обґрунтування структури і змісту технічного файлу на трансдермальну терапевтичну систему розчинними мікроголками для доставки тіамазолу. Об’єкт дослідження: науково-практичні засади розробки технічної документації на трансдермальну терапевтичну систему доставки ліків. Предмет дослідження: медико-біологічні, фізико-хімічні, інженерні та технологічні аспекти розробки технічної документації на трансдермальну терапевтичну систему з розчинними мікроголками для доставки тіамазолу. Наукова новизна: вперше проведено науково-технічне та медико-біологічне обґрунтування використання розчинних мікроголок для доставки тіамазолу при лікуванні гіпертиреозу. Обґрунтовано вибір матеріалів для мікроголок з тіамазолом, досліджено їхні фізико-хімічні властивості та доведено безпеку й ефективність виробу. Розроблено науково обґрунтований підхід до створення технічної документації на трансдермальну терапевтичну систему для доставки тіамазолу. Практична значущість: запропоновані рішення підвищують ефективність терапії гіпертиреозу та мінімізують побічні ефекти. Розроблений технічний файл може бути використаний для оформлення документації, проходження оцінки відповідності та виходу на ринки України та ЄС.
ДокументВідкритий доступ
Розробка технічного файлу на шовний матеріал зі стовбуровими клітинами
(КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Жур, Анна Сергіївна; Луценко, Тетяна Миколаївна
Магістерську дисертацію викладено на 105 сторінках, з них 85 сторінок основного тексту, вона містить 8 таблиць і 8 рисунків, 71 посилання та 3 додатки. Актуальність роботи: Інтеграція стовбурових клітин у шовні матеріали відкриває нові перспективи для створення біоактивних виробів, які стимулюють регенерацію тканин та пришвидшують загоєння. У цій роботі пропонується технічний файл на резорбний плетений шовний матеріал на основі кополімеру полікапролактону/полігліколієвої кислоти, покритий мезенхімальними стовбуровими клітинами людини. Мета роботи: Розробити технічний файл на резорбний полімерний шовний матеріал зі стовбуровими клітинами людини, забезпечити його відповідність нормативним вимогам, безпечність та ефективність для стимуляції регенерації тканин. Об’єкт дослідження: Шовний матеріал з покриттям із мезенхімальних стовбурових клітин людини, призначений для використання в хірургічній практиці для покращеної регенерації тканин. Предмет дослідження: Технічні, регуляторні та наукові аспекти, пов'язані з розробкою шовного матеріалу, покритого мезенхімальними стовбуровими клітинами людини. Новизна роботи: Вперше запропоновано та описано процеси виготовлення шовних ниток і їх подальшого покриття МСК, а не використання готових, комерційно-доступних хірургічних ниток. Практичне значення результатів: Можлива інтеграція технологій регенеративної медицини в рутинну хірургічну практику, підґрунтя для майбутніх інновацій шовних матеріалів.
ДокументВідкритий доступ
Використання сервісів на основі штучного інтелекту для розвитку рекламної індустрії
(КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Сочинська, Альона Анатоліївна; Фіялка, Світлана Борисівна
Магістерська дисертація Сочинсокї Альони Анатоліївни на тему «Використання сервісів на основі штучного інтелекту для розвитку рекламної індустрії» зі спеціальності 061 «Журналістика» освітньо-професійної програми «Реклама і зв’язки з громадськістю», КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024, Київ. Магістерська дисертація складається зі вступу, 3 розділів, висновків, списку використаної літератури та додатків. Обсяг роботи – 123 сторінок. Дисертація містить 18 рисунків, 2 таблиці та 6 додатків. Мета дослідження – обґрунтування потребизастосування сервісів на основі штучного інтелекту для оптимізації та розвитку рекламної діяльності в умовах сучасних викликів. Методи дослідження. Для реалізації мети було використано загальнонаукові методи аналізу та синтезу аналізу та синтезу (для дослідження сучасних теоретичних підходів до використання штучного інтелекту в рекламній діяльності), порівняльний метод (для оцінки переваг і ризиків різних сервісів на основі ШІ у сфері реклами), проєктний метод (для розробки рекомендацій та створення WhatsApp-каналу як інструменту популяризації технологій штучного інтелекту). Із соціологічних було застосовано метод онлайн-опитування (для вивчення досвіду застосування ШІ спеціалістів рекламної галузі). Застосований інтерпретаційний підхід — для аналізу зібраних даних і формулювання висновків щодо перспектив впровадження ШІ у рекламну діяльність. Об’єкт дослідження є процеси використання технологій ШІ в рекламній діяльності. Предмет дослідження є використання сервісів на основі ШІ для вдосконалення методів рекламної діяльності та підвищення її ефективності. У роботі проаналізовано сучасні тенденції впровадження штучного інтелекту в рекламну індустрію; оцінено переваги та ризики використання ШІ в роботі рекламних агентств; надано характеристику основним сервісам на основі штучного інтелекту, що використовуються в рекламі; досліджено досвід рекламних агентств щодо застосування ШІ та визначено вплив цих технологій на професійну діяльність; розроблено рекомендації та практичний інструмент — WhatsApp-канал для популяризації теми використання ШІ в рекламі. Практичне значення одержаних результатів полягає в тому, що результати дослідження мають практичну значущість для рекламних агентств та рекламістів, оскільки надають інструменти для оптимізації рекламних кампаній та підвищення їхньої ефективності.
ДокументВідкритий доступ
Розробка рекламних відеороликів для магазину marisabell.shop
(КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Сорвіна, Анна Вікторівна; Смола, Лідія Євстахіївна
Магістерська дисертація Сорвіної Анни Вікторівни на тему «Розробка рекламних відеороликів для магазину marisabell.shop» зі спеціальності 061 «Журналістика» освітньо-професійної програми «Реклама і зв’язки з громадськістю», КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024, Київ. Магістерська дисертація складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел та додатків. Обсяг роботи – 86 сторінок. Дисертація містить 49 рисунків, 16 таблиць та 2 додатки. Мета дослідження полягає в розробці ефективних рекламних відео, які сприятимуть збільшенню продажів та впізнаваності магазину marisabell.shop. Для реалізації поставленої мети були використані такі методи: теоретичний аналіз (для вивчення праць та статей, присвячених відеоконтенту, його особливостей), SWOT-аналіз (для визначення сильних і слабких сторін, можливостей, загроз прямих конкурентів та marisabell.shop), соціологічний метод (проведення опитування серед цільової аудиторії магазину для визначення їх побажань у відеороликах), якісний контент-аналіз (для аналізу інстаграм- акаунтів конкурентів). Об’єктом дослідження є відеоконтент як інструмент просування бренду. Предметом дослідження ̶ розробка та поширення рекламних відеороликів в Інстаграм для просування бренду marisabell.shop. Практичне значення полягає у розроблені ефективних рекламних відеороликів, що сприятимуть збільшенню продажів та впізнаваності магазину.