Електронний архів наукових та освітніх матеріалів КПІ ім. Ігоря Сікорського

ELAKPI – інституційний репозитарій, що накопичує, зберігає, розповсюджує та забезпечує довготривалий, постійний та надійний доступ через Інтернет до наукових та освітніх матеріалів професорсько-викладацького складу, співробітників, студентів, аспірантів та докторантів КПІ ім. Ігоря Сікорського. За посиланням можна ознайомитися з положенням про ELAKPI.

Доступ до матеріалів ELAKPI

Доступ до повних текстів матеріалів ELAKPI вільний в мережі Інтернет, крім:

  • частини матеріалів з зібрань факультетів/кафедр, завантажених до 2016 року, доступ до яких надається в локальній мережі університету, що вказано в описі матеріалу;
  • звітів про НДР – доступ з комп’ютерів у залі № 6.6 НТБ;
  • дисертацій та авторефератів, завантажених до 2016 року, які доступні тільки для перегляду з комп’ютерів у залі № 6.6 НТБ.

Щоб отримати права на перегляд/скачування повних текстів ресурсів, доступних тільки в локальній мережі університету, зареєстровані користувачі Бібліотеки КПІ ім. Ігоря Сікорського можуть скористатися послугою Віддалений доступ до "локальних" ресурсів.

Розміщення матеріалів в ELAKPI
Контакти

Бібліотека КПІ ім. Ігоря Сікорського, зал № 4.4, тел. +38 (044) 204-96-72, elakpi@library.kpi.ua, elakpi.ntb@gmail.com

 

Фонди

Виберіть фонд, щоб переглянути його зібрання.

Зараз показуємо 1 - 39 з 39

Нові надходження

ДокументВідкритий доступ
Автоматизована система керування мікрокліматичними параметрами у виробничих приміщеннях
(КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Васильченко, Євгеній Володимирович; Шевченко, Вадим Володимирович
Обсяг роботи: 103 Кількість ілюстрацій: 40 Кількість таблиць: 30 Кількість джерел з переліком посилань: 30 Актуальність теми Відповідно до нових концепцій Industry 4.0 і CPPS, необхідно постійно контролювати багато виробничих параметрів, починаючи від поточних параметрів обладнання до параметрів мікроклімату у виробничих приміщеннях. Щоб скоротити витрати на переобладнання цілого виробничого приміщення, часто створюють системи моніторингу. Мікроклімат виробничих приміщень – це сукупність фізичних параметрів, таких як температура, вологість, тиск, рух повітря та повітря. рівень забруднення, який контролюється та регулюється для забезпечення оптимальних умов виробництва та функціонування виробничого обладнання. Мікроклімат є важливим елементом для забезпечення якості та ефективності виробництва, оскільки багато процесів можуть бути чутливими до змін цих параметрів. Наприклад, висока температура може вплинути на якість продукції, а вологість – на роботу обладнання чи зберігання сировини. Розумне управління мікрокліматом у виробничому приміщенні повинно забезпечувати дотримання оптимальної температури та вологості. Проте забезпечення необхідних параметрів мікроклімату вимагає використання великої кількості енергоресурсів, як стають все дорожчими. Тому розроблення систем, які дозволяють більш ефективно використовувати ресурси для регулювання мікрокліматичних параметрів у приміщення є актуальною задачею на сьогоднішній час. Мета і завдання дослідження Метою роботи є розробка автоматизованої системи керування мікрокліматичними параметрами у виробничих приміщеннях впровадження якої, дозволить підвищити продуктивність і знизити собівартість. Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити такі задачі: 1. Провести аналіз методів побудови систем керування мікрокліматичними параметрами у виробничих приміщеннях. 2. Розробити математичну модель системи керування та дослідити параметри регулятора. 3. Розробити структурну схему системи керування та вибрати елементну базу. 4. Розробити алгоритм роботи системи керування 5. Розробити стартап-проєкт. Об’єкт дослідження Процес керування мікрокліматичними параметрами виробничих приміщень. Предмет дослідження Автоматизована система керування опаленням, вентиляцією та кондиціонуванням у виробничому приміщенні. Наукова новизна одержаних результатів Розроблено алгоритм системи керування мікрокліматичними параметрами у виробничому приміщенні. Практичне значення одержаних результатів Автоматизована система керування мікрокліматом приміщення, що забезпечує економію енергоресурсів та підвищення якості продукції.
ДокументВідкритий доступ
Неінвазивне вимірювання глюкози в крові
(КПІ ім.Ігоря Сікорського, 2024) Дуга, Сергій Олександрович; Велигоцький, Дмитро Володимирович
Обсяг роботи: 127 сторінки. Кількість ілюстрацій: 37 ілюстрацій. Кількість таблиць: 37 таблиці. Кількість джерел за переліком посилань: 50 джерел. Магістерська дисертація присвячена неінвазивному вимірюванні глюкози в крові. Вона містить в собі вступ, чотири розділи, висновок до кожного із розділів, містить 127 сторінок. У вступі до магістерської дисертації сформульовано мету, предмет дослідження, перелік завдань, об’єкт дослідження та наукову новизну та практичну цінність. У першому розділі магістерської дисертації проаналізовані існуючі методи вимірювання глюкози в крові людини, класифікація цих методів як інвазивних так і не інвазивних, описаний принцип роботи неінвазивних систем вимірювання глюкози та проаналізовані алгоритми методів машинного навчання, методи визначення основних ознак та зроблені висновки до першого розділу. У другому розділі показано розробку алгоритма для неінвазивного вимірювання глюкози в крові людини, розроблення функціональної схеми системи, продемострована система багатохвильової фотоплетизмографії, її апаратна конструкція, приведена електрична схема та опис до неї, описано конструкцію оптичного датчику, структура програмного забезпечення системи багатохвильової фотоплетизмографії, описаний процес збору бази даних та зроблені висновки до другого розділу. У третьому розділі описано розроблене програмне забезпечення для системи неінвазивного вимірювання глюкози в крові за допомогою машинного навчання на основі попередньо зібраної бази даних. Була проведена детальна підготовка для машинного навчання, яка складається з розділення, перетворення, очищення від аномалій та детрендування даних. Після відбувалося навчання, тестування на власних даних та оцінка точності результатів. У четвертому розділі магістерської дисертації розроблено стартап-проєкт для неінвазивної системи вимірювання глюкози в крові, описано ідею проекту, розроблення ринкової та маркетингової стратегії проєкту, проведено аналіз ринкових можливостей.
ДокументВідкритий доступ
Підвищення точності позиціонування роботів-маніпуляторів
(КПІ ім.Ігоря Сікорського, 2024) Бубнов, Юрій Олегович; Вислоух, Сергій Петрович
Магістерська дисертація складається з таких частин: вступ, сім основних розділів, загальний висновок, список використаної літератури та додатків. Додатки представлені у вигляді тексту програмного коду та візуалізації результатів. Основний текст записки складається зі 106 сторінок і включає у собі 31 таблиць, 50 рисунків та 5 додатків. У першому розділі проведено аналіз роботів-маніпуляторів, що використовуються у приладобудуванні. Описано питання автоматизації у приладобудуванні. У другому розділі виконано аналіз факторів, що впливають на точність позиціонування робота-маніпулятора. У третьому розділі виконано аналіз існуючих загальних підходів та визначення вимог до методів підвищення точності роботів-маніпуляторів. У четвертому описано методи визначення точності позиціонування та вибір ефективного. Розглянуто використання та роль ШНМ у визначенні точності позиціонування. У п’ятому розділі описано автоматизовану систему забезпечення заданої точності позиціонування. Описано загальну структуру та функціональність автоматизованої системи забезпечення точності. Розглянуто питання впровадження та принцип роботи ШНМ у межах задачі підвищення точності. У шостому розділі проведено дослідження системи підвищення точності позиціонування робота маніпулятора. Описано процес попередньої обробки даних, особливості архітектури та процесу навчання моделі. Виконано оцінку отриманих результатів прогнозування корекції позиціонування та візуалізацію. У сьомому розділі виконано розробку стартап-проєкту, де було проведено оцінку конкурентоспроможності системи підвищення точності позиціонування з використання методів машинного навчання.
ДокументВідкритий доступ
Автоматизована система ультразвукового очищення виробів
(КПІ ім.Ігоря Сікорського, 2024) Селюк, Даніл Сергійович; Шевченко, Вадим Володимирович
Обсяг роботи: 93 Кількість ілюстрацій: 29 Кількість таблиць: 29 Кількість джерел з переліком посилань: 24 Актуальність теми Ультразвукове очищення забезпечує можливість якісно очистити деталі в технологічному процесі різних виробництв. Порівняно з іншими видами очищення воно володіє рядом переваг, зокрема високі показники якості отриманих поверхонь, менш токсичні миючі речовини, суттєве зменшення ручної праці. В роботі було розроблено автоматизовану систему для забезпечення процесу ультразвукової очищення деталей, що забезпечує підвищення якості очищення поверхні деталей, збільшує продуктивність та зменшує собівартість обробки. Мета і завдання дослідження Метою роботи було розробити систему керування ультразвукового очищення деталей перед складанням на основі ультразвукового генератора та мікроконтролера, використання якої дозволить підвищити якість продукції та продуктивність очищення. Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити такі задачі: 1. Провести аналіз методів ультразвукового очищення та параметрів, які вливають на якість процесу. 2. Провести моделювання системи ультразвукового очищення. 3. Розробити структурну схему системи керування та вибрати елементну базу. 4. Розробити алгоритм роботи системи керування. 5. Розробити стартап-проєкт Об’єкт дослідження Автоматизований процес ультразвукового очищення виробів Предмет дослідження Автоматизована система керування ультразвуковим очищенням Наукова новизна одержаних результатів Розроблено інтелектуальний алгоритм контролю тривалості процесу очищення, що дозволяє автоматично зупиняти процес на основі аналізу каламутності та провідності миючого розчину. Практичне значення одержаних результатів Розроблена автоматизована система ультразвукового очищення виробів, що дозволить підвищити якість продукції та продуктивність очищення.