Моделі конфліктної ситуації рефлексивних агентів в групі
Вантажиться...
Дата
2018
Науковий керівник
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
Анотація
Обсяг роботи: 106 сторінок, 56 ілюстрацій, 4 таблиці, 14 джерел посилань.
Завданням дослідження є вивчення питання рефлексії, детальний аналіз існуючих методів моделювання відносин у групі та методів прогнозування прийняття рішень. А головне - удосконалення власного дослідження та вже існуючої теорії, спроба створення нових методів аналізу рефлексивних систем, які будуть застосовані на практиці.
Об’єктом дослідження є процес прийняття рішень у групі, прогноз таких рішень з урахуванням інтенцій усіх агентів, сили впливів на агентів зі сторони групи та значимості відношень між агентами. Рішення будуть прийматися рефлексивним агентом у групі з врахуванням всіх відносин всередині групи та бажань всіх його членів.
Предметом дослідження є математична модель рефлексивного агента у групі, кількісна сила впливу групи на рішення рефлексивного агента, кількісна значимість відносин між агентами, вплив наведених факторів на визначення альтернативи, що може стати фінальними рішеннями агента.
Актуальність роботи заключається у постійній потребі суспільства у прийнятті складних рішень, їх прогнозуванні та їх аналізі. Теорія рефлексії є дуже зручним інструментом при прийнятті будь-яких рішень. Сьогодні подібні моделі рефлексивного аналізу та засновані на них комп'ютерні програми застосовуються в таких напрямках як переговорний процес, військова психологія і боротьба з тероризмом. Проте отримані моделі недостатньо досліджені і не охоплюють усіх можливих ситуацій. Отже, розвиток і доопрацювання подібних моделей на сьогодні є актуальним питанням.
Опис
Ключові слова
рефлексія, рефлексивний агент в групі, інтенція, декомпозиція, рефлексивне управління, reflexion, reflexing agent in the group, intention, decomposition, reflexial management