Коригуючий модуль для регуляції подачі кисню в апарат ЕКМО на основі зворотного зв'язку

Ескіз недоступний

Дата

2019-12

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

КПІ ім. Ігоря Сікорського

Анотація

Обсяг пояснювальної записки становить 71 сторінку, міститься 37 ілюстрації, 20 таблиць, 5 формул. Загалом опрацьовано 34 інформаційних джерела. Екстракорпоральна мембранна оксигенація є найбільш вживаним на сьогоднішній день методом заміщення функцій серця та легень і підтримки життя пацієнта протягом довготривалого часу. Завдяки верифікації систем контролю газового складу крові в реальному часі з'явиться можливість більш точної регуляції подачі кисню в апарат ЕКМО і тим самим забезпечити адекватність проведення перфузії, яка є основним завданням процедури екстракорпоральної мембранної оксигенації. Метою роботи є підтвердити ефективність повірки оптичних та амперометричних систем контролю газового складу крові в реальному часі та на основі отриманих даних оптимізувати лабораторний макет коригуючого модуля для роботи з різними системами контролю, що базуються на оптичних та амперометричних методах вимірювання. Для досягнення мети МД були поставлені наступні задачі: - проаналізувати інформаційні джерела та теоретично обґрунтувати наявність похибок вимірювання в існуючих системах; - проаналізувати літературні джерела та на їх основі розробити метод верифікації датчиків за еталонним сигналом в реальному часі; - провести розрахунок апаратної похибки створюваної системи та її компенсація для отримання еталонного сигналу; - розробити алгоритм роботи коригуючого модуля; - розробити функціональну схему системи та на її основі створити лабораторний макет; - провести ряд експериментів та проаналізувати отримані результати; - провести калібрування системи для забезпечення максимальної точності роботи. Об'єктом дослідження є показники точності оптичних та амперометричних систем контролю газового складу крові. Предметом дослідження є частотні характеристики датчиків насичення крові киснем, парціального тиску кисню і вуглекислого газу в крові та макет коригуючого модуля на апаратно – обчислювальній платформі ArduinoUno. В магістерській дисертації доведено ефективність використання коригуючого модуля для автоматичної верифікації існуючих систем контролю газового складу крові. Це пояснюється тим, що з часом точність даних систем істотно знижується і негативно впливає на якість проведення процедури екстракорпоральної мембранної оксигенації. Згідно даним, отриманим експериментальним шляхом, було встановлено, що верифікація датчиків в реальному часі за еталонним сигналом є доволі ефективним методом підвищення точності вимірювань.

Опис

Ключові слова

екстракорпоральна мембранна оксигенація, коригуючий модуль, регуляція подачі кисню, верифікація, extracorporeal membrane oxygenation, correcting module, oxygen supply control, verification

Бібліографічний опис

Пустовий, Д. П. Коригуючий модуль для регуляції подачі кисню в апарат ЕКМО на основі зворотного зв'язку : магістерська дис. : 163 Біомедична інженерія / Пустовий Дмитро Павлович. – Київ, 2019. – 71 с.

ORCID

DOI