Технологія отримання біоетанолу з целюлозовмісної сировини
Вантажиться...
Дата
2020-06
Автори
Ревіна, Юлія Олегівна
Науковий керівник
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
КПІ ім. Ігоря Сікорського
Анотація
Пояснювальна записка: 97 сторінок, 16 рисунків, 7 таблиць, 54 посилань. У дипломному проекті було розроблено та розраховано процес виробництва біопалива – біоетанолу з целюлозовмісної сировини, а саме з соломи пшениці. Вихід біопалива на добу складає 533,4 тис. л 98 % -ого етилового спирту. Технологічний процес включає в себе ряд стадій: підготовчі роботи персоналу та приміщень, підготовку поживного середовища та посівного матеріалу, культивування біологічних агентів, ферментативний гідроліз сировини, подальше зброджування дріжджами Saccharomyces cerevisiae, ректифікація та зневоднення спирту, пакування. Обґрунтовано вибір технології гідролізу целюлозовмісної сировини методом впливу целюлолітичними ферментами грибів Trichoderma reesei на структуру целюлози. Наведено характеристику кінцевого продукту. Розглянуто характеристику запропонованих біологічних агентів: Trichoderma reesei – продуцентів целюлолітичних ферментів та Saccharomyces cerevisiae - продуцентів спирту. Описано переваги використання соломи пшениці в якості сировини, так як сировина є економічно вигідною та утворюється у якості відходів сільського господарства в Україні. Обґрунтовано вибір азеотропного методу зневоднення спирту. Розраховано матеріальний баланс виробничого процесу, розроблена та описана технологічна та апаратурна схеми виробництва біоетанолу. Сформовані методи контролю виробництво на стадіях, що забезпечують моніторинг якісного перебігу процесів. Розраховано та спроектовано виробничий ферментер об’ємом 100 м^3, з діаметром 3,6 м для культивування Saccharomyces cerevisiae.
Опис
Ключові слова
біоетанол, солодове сусло, гідроліз, целюлази, Trichoderma reesei, бродіння, Saccharomyces cerevisiae, ферментер, зневоднення, bioethanol, malt wort, hydrolysis, cellulase, fertilization, fermenter, dehydration
Бібліографічний опис
Ревіна, Ю. О. Технологія отримання біоетанолу з целюлозовмісної сировини : дипломний проєкт ... бакалавра : 162 Біотехнології та біоінженерія / Ревіна Юлія Олегівна. – Київ, 2020. – 97 с.