Модернізація анаеробного біореакторів установки очищення стічної води
Вантажиться...
Дата
2020
Науковий керівник
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
КПІ ім. Ігоря Сікорського
Анотація
Магістерська дисертація складається з вступу, п’яти розділів, висновків, переліку умовних позначень та скорочень, переліку посилань та додатків. Повний обсяг роботи становить 136 сторінок, 38 рисунків, 5 таблиці, 2 додатків і перелік посилань з 66 найменувань.
Актуальність. Однією з суттєвих проблем, що виникає в процесах біотехнологічних, фармацевтичних, харчових виробництв є великі обсяги стічної води, що містять значну кількість органічних забруднень. Для вирішення цієї проблеми набули поширення процеси біологічного очищення стічної води від органічних відходів, які є одним з найбільш прогресивних, економічно ефективних і екологічно прийнятних способів запобігання забруднення навколишнього середовища. При біологічному очищенні води використовують аеробні та анаеробні процеси і обладнання для їх здійснення. Для інтенсифікації анаеробного очищення стічної води останнім часом застосовуються процеси в обладнанні з прикріпленими мікроорганізмами, які здійснюються в біореакторах з іммобілізованою (прикріпленою) мікрофлорою. Актуальним є розроблення нових конструкцій біореакторів, в яких досягається необхідний ступінь очищення стічної води за участі прикріплених мікроорганізмів при значно менших витратах коштів на будівництво, експлуатацію та матеріально-енергетичні ресурси.
Отже, мета роботи – модернізація анаеробних біореакторів іммобілізованою мікрофлорою для очищення стічної води.
Об’єктом дослідження обрано біореактор з іммобілізованою мікрофлорою, а предметом дослідження - кінетику процесу очищення стічної води в біореакторах з іммобілізованою мікрофлорою.
Методи досліджень: теоретичний аналіз кінетики процесу деградації органічних забруднень в анаеробному біореакторі з іммобілізованою мікрофлорою, комп’ютерне моделювання анаеробного біореактора та елементів його конструкції.
Результати роботи. В роботі описано процес анаеробного очищення стічної води в обладнанні з іммобілізованими мікроорганізмами і конструкція біореактора, в якому досягається необхідний ступінь очищення стічної води при значно менших витратах коштів на будівництво, експлуатацію та матеріально-енергетичні ресурси.
Новизна роботи полягає в розробленні нової конструкції теплообмінного пристрою анаеробного біореактора для забезпечення необхідного температурного режиму роботи біореактора.
Практичне значення отриманих результатів. За результатами проведеного дослідження спроєктований анаеробний біореактор з іммобілізованою мікрофлорою. Конструкція апарату дозволяє забезпечити необхідний ступінь очищення стічної води прикріпленими до нерухомих носіїв мікроорганізмами при суттєвому зменшенні витрат коштів на будівництво, експлуатацію та матеріально-енергетичні ресурси.
Опис
Ключові слова
біореактор, мікроорганізми, органічні забруднення, стічна вода, кінетика процесу, площинне завантаження, іммібілізована мікрофлора, bioreactor, microorganisms, organic pollution, wastewater, process kinetics, plane loading, immobilized microflora
Бібліографічний опис
Остапенко, Н. В. Модернізація анаеробного біореакторів установки очищення стічної води : магістерська дис. : 133 Галузеве машинобудування / Остапенко Наталія Володимирівна. – Київ, 2020. – 124 с.