Бакалаврські роботи (ІПІ)

Постійне посилання зібрання

У зібранні розміщено бакалаврські проєкти (роботи) на здобуття ступеня бакалавра.

Переглянути

Нові надходження

Зараз показуємо 1 - 20 з 330
  • ДокументВідкритий доступ
    Мобільний ігровий застосунок жанру Tower Defense з мультиплеєром
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Чеботок, Микита Володимирович; Ліщук, Катерина Ігорівна
    Пояснювальна записка дипломного проєкту складається з п’ятьох розділів, містить 43 таблиці, 27 рисунків та 11 джерел – загалом 56 сторіноки Дипломний проєкт присвячений розробці мобільного ігрового застосунку жанру Tower Defense з мультиплеєром. Мета: сприяння розвитку стратегічного мислення у користувачів та ознайомлення їх з основами логіки програмування за рахунок впровадження у Tower Defence мультиплеєру та можливості «програмування». Об'єкт дослідження: мобільний ігровий застосунок жанру Tower Defense з мультиплеєром. Предмет дослідження: процеси розробки, тестування, забезпечення якості, впровадження та супроводження ігрового застосунку у жанрі Tower Defense з мультиплеєром.
  • ДокументВідкритий доступ
    Вебсервіс для перегляду відеоконтенту в жанрі аніме
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Білий, Данило Олегович; Полупан, Юлія Вікторівна
    Пояснювальна записка дипломного проєкту складається з п’ятьох розділів, містить 38 таблиць, 23 рисунки та 18 джерел – загалом 66 сторінок. Дипломний проєкт присвячений розробці вебсервісу для перегляду відеоконтенту в жанрі аніме. Мета: підвищення зручності перегляду відеоконтенту в жанрі аніме та поліпшення соціальної взаємодії між користувачами. Об'єкт дослідження: вебсервіс для перегляду відеоконтенту. Предмет дослідження: процеси розроблення вебсервісу, що дозволяє перегляд відеоконтенту в жанрі аніме. У розділі «Передпроєктне обстеження предметної області» описані загальні положення, аналіз предметної області, аналіз відомих програмних продуктів та технічних рішень, бізнес-процеси, постановка задачі. Розділ «Розроблення вимог до програмного забезпечення» присвячений аналізу системних вимог, розробленню функціональних і нефункціональних вимог та варіантам використання програмного забезпечення. У розділі «Конструювання та розроблення програмного забезпечення» описані архітектура програмного забезпечення, обґрунтовано вибір засобів розробки, проведено конструювання програмного забезпечення та аналіз даних. Розділ «Аналіз якості та тестування програмного забезпечення» присвячений аналізу якості програмного забезпечення та опису процесів тестування і контрольного прикладу. Останній розділ «Розгортання та супровід програмного забезпечення» містить опис розгортання та підтримки програмного забезпечення.
  • ДокументВідкритий доступ
    Вебзастосунок для ведення кулінарного блогу
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Клімов, Ігор Сергійович; Полупан, Юлія Вікторівна
    Пояснювальна записка дипломного проєкту складається з п’яти розділів, містить 56 таблиць, 33 рисунки та 33 джерела – загалом 103 сторінки. Дипломний проєкт присвячений розробці вебзастосунку для ведення кулінарного блогу. Мета: вивчити особливості та специфіку створення вебзастосунків для ведення блогів кулінарної тематики. Об’єкт дослідження: вебзастосунок для ведення кулінарного блогу, його функціональні можливості. Предмет дослідження: актуальні інструменти та технології, призначені для створення сучасних вебзастосунків на прикладі кулінарної тематики. У першому розділі проведено аналіз предметної області, аналіз існуючих рішень, було описано бізнес-процеси та поставлена задача. У другому розділі виявлено варіанти використання програмного забезпечення, проведено аналіз системних вимог, розроблено функціональні та нефункціональні вимоги. У третьому розділі розроблено архітектуру програмного забезпечення, обґрунтовано вибір засобів розробки, зроблено конструювання програмного забезпечення та проведено аналіз безпеки даних. У четвертому розділі проведено аналіз якості ПЗ, описано процеси тестування та контрольний приклад. У п’ятому розділі було розгорнуто програмне забезпечення та описано кроки, потрібні для супроводу програмного забезпечення. Програмне забезпечення впроваджено на хостингу Render.
  • ДокументВідкритий доступ
    Вебсервіс збору інформації з електронних торгівельних майданчиків
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Попов, Олександр Володимирович; Полупан, Юлія Вікторівна
    Пояснювальна записка дипломного проєкту складається з п’яти розділів, містить 29 таблиць, 42 рисунки та 9 джерел – загалом 129 сторінок. Дипломний проєкт присвячений проєктуванню та розробці автоматизованого вебсервісу для збору інформації з електронних торговельних майданчиків. Метою розробки є вивчення особливостей та специфіки створення вебсервісів, які призначені для швидкого та дистанційного отримування великих об’ємів даних та збереження їх для подальшої обробки та аналізу, а також створення ефективного та надійного інструменту для збору даних з електронних торговельних майданчиків (ЕТМ), що дозволить користувачам легко отримувати та аналізувати великий обсяг інформації з різних джерел та допоможе їм приймати обґрунтовані рішення в їхній подальшій діяльності. Перший розділ роботи охоплював аналіз вимог та постановку задачі. Другий розділ був присвячений проєктуванню архітектури програмного забезпечення. Третій розділ розглядав процес розробки програмного забезпечення. Четвертий розділ присвячений тестуванню та аналізу якості програмного забезпечення. П'ятий розділ розглядав аспекти розгортання та супроводу програмного забезпечення.
  • ДокументВідкритий доступ
    Вебзастосунок для управління особистими фінансами
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Березовський, Владислав Андрійович; Соколовський, Владислав Володимирович
    Пояснювальна записка дипломного проєкту складається з чотирьох розділів, містить 34 таблиць, 21 рисунків та 30 джерел – загалом 78 сторінок. Дипломний проєкт присвячений розробленню програмної системи яка дозволяє зручно відслідковувати свої фінансові надходження та збитки. Метою є підвищення зручності управління та обліку особистими фінансами та розвиток фінансового контролю. Об'єкт дослідження: система контролю особистих фінансів. Предмет дослідження: програмне забезпечення для систем фінансового обліку. У розділі аналізу вимог до програмного забезпечення розглянуто відповідну літературу, проаналізовано наявні технології та успішні ІТ-проєкти, а також вимоги до програмного забезпечення. Розділ моделювання та проектування програмного забезпечення присвячений побудові архітектури застосунку, опису деталей його імплементації, а також визначенню системних вимог й аналізу безпеки додатку. У розділі аналізу якості та тестування наводиться огляд результатів аналізу якості системи, опис методів і ходу тестування, контрольний приклад взаємодії із системою. У розділі, присвяченому впровадженню та супроводу, описані відповідні алгоритми розгортання додатку, а також рекомендації щодо його підтримки й супроводу. Програмне забезпечення було успішно розгорнуто на сервісі Microsoft Azure і тепер кожен бажаючий зможе отримати доступ до ресурсу.
  • ДокументВідкритий доступ
    Програмне забезпечення для організації та планування маршрутів та поїздок
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Качук, Владислав Дмитрович; Марченко, Олена Іванівна
    Пояснювальна записка дипломного проєкту складається з чотирьох розділів, містить 29 таблиць, 20 рисунків та 14 джерел – загалом 64 сторінки. Дипломний проєкт присвячений розробці та впровадженню програмного забезпечення для планування подорожей – TripPlanner. Мета проєкту полягає у створенні зручного інструменту для користувачів, який дозволяє планувати подорожі, зберігати маршрути та отримувати рекомендації щодо оптимальних маршрутів і зупинок. Об'єкт дослідження: процес планування подорожей з використанням веб-додатків. Предмет дослідження: методи та засоби розробки програмного забезпечення для планування подорожей, включаючи архітектурні рішення, бази даних та інтеграцію з API. У розділі 1 розглянуто аналіз існуючих рішень у сфері планування подорожей та обрані інструменти для реалізації проєкту. Розділ 2 присвячений аналізу бізнес-процесів, постановці задачі та опису вимог до програмного забезпечення. У розділі 3 детально описано процес конструювання та розробки програмного забезпечення, включаючи архітектурні патерни та компоненти системи. Розділ 4 охоплює тестування програмного забезпечення, аналіз якості та опис контрольного прикладу. Розділ 5 описує процес розгортання та супроводу програмного забезпечення TripPlanner, включаючи налаштування на платформі Azure та автоматизацію процесу публікації нових версій. Програмне забезпечення впроваджено на хмарній платформі Azure для забезпечення надійності та масштабованості.
  • ДокументВідкритий доступ
    Вебзастосунок для пошуку автозапчастин
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Стуканець, Василь Васильович; Сарнацький, Владислав Віталійович
    Пояснювальна записка дипломного проєкту складається з чотирьох розділів, містить 28 таблиць, 22 рисунки та 7 джерел – загалом 62 сторінки. Дипломний проєкт присвячений розробці сайту для пошуку автозапчастин. Метою даного дипломного проєкту є створення онлайн-платформи для покращення процесу пошуку та придбання автомобільних запчастин. Об'єкт дослідження: процес розробки веб-застосунку для пошуку автозапчастин. Предмет дослідження: веб-застосунок, який допомагає користувачам знайти та придбати автозапчастини онлайн. Розділ 1: Проведено аналіз предметної області, аналіз відомих аналогів, їх переваг і недоліків. Розроблено функціональні та нефункціональні вимоги, надано можливі варіанти використання застосунку та сформульовано задачі. Розділ 2: Змодельовано та детально описано бізнес-процеси, розглянуто особливості архітектури MVC, проаналізовано безпеку даних користувача. Детально описано інструменти для практичної реалізації застосунку та описано модулі застосунку та їх методи. Розділ 3: Проведено тестування розробленого застосунку, описано архітектуру програмного забезпечення, вибір інструментів для розробки клієнтської та серверної частин, а також бази даних. Розділ 4: Описано інструменти для розгортання застосунку та сам процес розгортання, проаналізовано якість програмного забезпечення та описано процеси тестування.
  • ДокументВідкритий доступ
    Вебзастосунок «Онлайн-ринок електронної комерції для цифрових продуктів»
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Іваницька, Оксана Вадимівна; Полупан, Юлія Вікторівна
    Пояснювальна записка дипломного проєкту складається з п’яти розділів, містить 30 таблиць, 42 рисунки та 21 джерело – загалом 77 сторінок. Мета дипломного проєкту: вивчити особливості та специфіку створення вебзастосунків для купівлі та продажу цифрових продуктів. Об’єкт дослідження: програмні інструменти здійснення електронної комерції. Предмет дослідження: процеси розроблення, впровадження, супроводження і забезпечення якості програмного забезпечення на прикладі вебзастосунку для здійснення електронної комерції. У першому розділі представлено загальні положення про стан ринку електронної комерції в Україні та світі. Наведено визначення цифрових продуктів, переваги їх продажу на онлайн-ринках, такі як: однакові можливості для торгівлі для великих та невеликих фірм, цілодобова доступність, гнучкість. Як приклад представлено такі платформи, як Amazon, GooglePlay, Rozetka. Проведено порівняння монолітної та мікросервісної архітектур. На основі зробленого порівняння та наявних для розробки ресурсів було прийнято рішення використовувати монолітну архітектуру. Представлено опис бізнес-процесів розробки у вигляді BPMN схем, покрокову послідовність кожного процесу. У другому розділі визначено основні функції додатку у вигляді діаграми варіантів використання. Загальною функцією було визначено забезпечення здійснення публікації своїх товарів для продавців та купівлі даних продуктів для споживачів. Також функціонал вебзастосунку передбачає пошук, сортування та додавання товарів до списку обраних. Представлено перелік функціональних вимог до вебзастосунку. Для візуалізації покриття розробки тестами була використана матриця трасування вимог. Також наведено список нефункціональних вимог, серед яких: безпека, кросбраузерність, простота у використанні. У третьому розділі описано архітектуру розробки, наведено її наочне зображення на діаграмі компонентів. Розглянуто існуючі засоби розробки, які можуть бути використані для створення вебдодатків, серед яких було обрано JavaScript, Next.js і MongoDB. Описано основні моменти розробки клієнтської та серверної частин додатку. У вигляді ER-моделі зображено структуру БД. Описано основні утиліти, бібліотеки та ресурси, що використовуються у розробці веб-додатку. Проведено аналіз безпеки даних. Передбачено перевірку аутентифікації користувача, безпечне зберігання пароля у вигляді шифру. Реалізовано основний функціонал веб-забезпечення. У четвертому розділі виконано тестування програмного забезпечення з метою перевірки правильності роботи додатку та виправлення помилок. Було описано покрокове використання розробленого вебдодатку. У п’ятому розділі описані стратегії та практики розгортання програм Next.js. Були також наведені основні практики для оптимізації процесу розгортання та підвищення продуктивності та надійності програми Next.js, такі як використання змінних середовища та Git. Після цього було наведено опис покрокового розгортання розробленого програмного забезпечення.
  • ДокументВідкритий доступ
    Вебзастосунок для впорядкування активностей і підтримки емоційного стану
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Чапча, Святослав Олександрович; Крамар, Юлія Михайлівна
    Пояснювальна записка дипломного проєкту складається з п’яти розділів, містить 52 таблиці, 29 рисунків та 46 джерел – загалом 86 сторінок. Дипломний проєкт присвячений розробці веб-застосунку для впорядкування активностей та підтримці емоційного стану. Метою роботи є підвищення рівня продуктивності людей шляхом створення зручної платформи для організації, керування активностями та спостереження за емоційним станом. Об'єкт дослідження: веб-застосунок для впорядкування активностей і підтримки емоційного стану. Предмет дослідження: процеси розробки, модифікації, аналізу, забезпечення якості, впровадження і супроводження програмного забезпечення для впорядкування активностей та підтримки емоційного стану. У розділі передпроєктного обстеження предметної області розглянуто та проаналізовано обрану предметну область. Визначено ключові концепції, методології, алгоритмічні рішення, архітектуру та допоміжні засоби, а також оптимізовано бізнес-процеси за допомогою BPMN моделей. У кінці сформовано мету розробки та завдання для її досягнення. Розділ розроблення вимог до програмного забезпечення присвячений аналізу потреб користувачів та формуванню вимог. Описано бізнес-процеси, створено діаграму варіантів використання, виділено функціональні та нефункціональні вимоги. Як результат, сформовано технічне завдання на розробку програмного забезпечення. У розділі конструювання та розроблення програмного забезпечення проведено моделювання та конструювання. Розглянуто архітектуру програмного забезпечення, вибір засобів розробки, аналіз структури бази даних та питання захисту даних. Розділ аналіз якості та тестування програмного забезпечення розглядає методи аналізу якості коду. Проведено мануальне тестування, розроблено тест-кейси та контрольний приклад, що підтвердили успішне функціонування програмного забезпечення. У розділі розгортання та супровід програмного забезпечення описано процес впровадження. Розгорнуто базу даних через Azure SQL Database, клієнтську частину – через Netlify, серверну – на Azure Web App з використанням Docker. Визначено вимоги до підтримки, що забезпечують цілодобову доступність та безперервне розгортання оновлень.
  • ДокументВідкритий доступ
    Вебзастосунок “Персоналізований новинний агрегатор”
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Філіповський, Данііл Євгенович; Ліщук, Катерина Ігорівна
    Пояснювальна записка дипломного проєкту складається з п’яти розділів, містить 38 таблиць, 21 рисунок та 11 джерел – загалом 67 сторінок. Дипломний проєкт присвячений розробці веб-застосунку для персоналізованої агрегації новин. Мета – створення веб-застосунку для персоналізованої агрегації новин, який дозволить користувачам отримувати релевантний контент з різних джерел у зручному форматі. Об'єкт дослідження: програмне забезпечення для агрегації новин. Предмет дослідження: методи та засоби персоналізації новинного контенту у веб-застосунках. У розділі «Передпроєктне обстеження предметної області» було проведено аналіз предметної області, окреслено мету розробки проекту, визначено основні цілі та завдання. Розділ «Розроблення вимог до програмного забезпечення» присвячений розробці варіантів використання програмного забезпечення, аналізу системних вимог, формуванню нефункціональних та функціональних вимог. Розділ «Конструювання та розроблення програмного забезпечення» описує архітектуру програмного забезпечення, обґрунтовує вибір засобів розробки, описує структури даних та розглядає питання безпеки даних. Розділ «Аналіз якості та тестування програмного забезпечення» присвячений аналізу якості програмного забезпечення, проведенню тестувань та опису контрольних прикладів. Розділ «Розгортання та супровід програмного забезпечення» описує процеси розгортання системи та її подальший супровід.
  • ДокументВідкритий доступ
    Мобільний застосунок мультиплеєрної гри на розвиток логіки
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Стрільчук, Михайло Васильович; Марченко, Олена Іванівна
    Пояснювальна записка дипломного проєкту складається з п’яти розділів, містить 32 таблиці, 38 рисунків та 8 джерел – загалом 70 сторінок. Дипломний проєкт присвячений розробці мобільного застосунку мультиплеєрної гри на розвиток логіки. Метою розробки є створення унікальної карткової гри, яка буде використовуватись для розвитку уяви і вміння правильного формування своїх думок. Об'єкт дослідження: мобільні карткові ігри. Предмет дослідження: ігрова механіка популярних карткових ігор. У розділі передпроєктного обстеження предметної області розглядались базові питання про розробку даного проєкту, а саме загальна теорія про карткові ігри, аналіз предметної області та використання її знань у програмному забезпеченні, бо без цих знань створення унікального продукту було б неможливим. У розділі розроблення вимог до програмного забезпечення було описано функції додатку та виокремлено головну функцію - реалізація карткової гри, яка буде цікавою та розвиватиме логіку, створюючи ментальний зв’язок між друзями. Також було створено 12 таблиць в яких наведені варіанти використання програмного забезпечення. У розділі конструювання та розроблення програмного забезпечення було описано архітектуру додатку та виділено патерни, які було використано у розробці. Також було продемонстровано переваги вибору бази даних та наведено приклад збереження ігрових даних користувача у базі даних. У розділі аналіз якості та тестування програмного забезпечення було проведено дослідження якості додатку за допомогою порівняння метрик аналізу. Також було описано всі можливі тест-кейси, які покривали всі функціональні вимоги додатку. У розділі розгортання та супровід програмного забезпечення увага акцентувалась саме на розгортанні та зручній та швидкій підтримці програмного забезпечення. Вкрай важливо вдало підібрати платформу на яку буде завантажений додаток, тому вибір було зроблено за допомогою порівняння різних сервісів за критеріями такими як попит, цільова аудиторія та популярність.
  • ДокументВідкритий доступ
    Вебзастосунок підвищення ефективності діяльності служби доставки води
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Мартишенко, Павло Сергійович; Лісовиченко, Олег Іванович
    Пояснювальна записка дипломного проєкту складається з п’ятьох розділів, містить 57 таблиць, 45 рисунків та 13 джерел – загалом 95 сторінок. Дипломний проєкт присвячений розробці вебзастосунку підвищення ефективності діяльності служби доставки води. Метою розробки є підвищення ефективності роботи служби доставки води за рахунок автоматизації. Об’єкт дослідження: технології реалізації вебзастосунку. Предмет дослідження: протоколи обміну даними, API, інтерфейс у Telegram та база даних. У розділі «Аналіз вимог до програмного забезпечення» описані загальні положення, аналіз предметної області, аналіз існуючих технологій та успішних ІТ-проєктів, аналіз вимог до програмного забезпечення, постановка задачі. Розділ «Моделювання та конструювання програмного забезпечення» присвячений аналізу та моделюванню програмного забезпечення, опису архітектури, конструюванню програмного забезпечення та аналізу безпеки даних. У розділі «Аналіз якості та тестування програмного забезпечення» проведений аналіз якості ПЗ, описані процеси тестування та контрольний приклад. Останній розділ «Впровадження та супровід програмного забезпечення» містить опис розгортання та підтримки програмного забезпечення.
  • ДокументВідкритий доступ
    Вебзастосунок для організації робочого процесу стоматологічної клініки
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Полтава, Віолетта Віталіївна; Ліхоузова, Тетяна Анатоліївна
    Пояснювальна записка дипломного проєкту складається з п’яти розділів, містить 55 таблиць, 43 рисунки та 13 джерел – загалом 90 сторінок. Дипломний проєкт присвячений розробці вебзастосунку для автоматизації робочого процесу стоматологічної клініки. Мета розробки є підвищення зручності та продуктивності роботи лікарів та адміністраторів, а також забезпечення зручного надання послуг відвідувачам клініки. Об'єкт дослідження: робочий процес стоматологічної клініки. Предмет дослідження: функціонал та ефективність системи управління робочого процесу стоматології. У розділі 1 здійснено аналіз предметної області, аналіз існуючих рішень, включаючи відомі програмні продукти та технічні рішення, описано бізнес процеси та сформульовано постановку задачі. У розділі 2 розглянуто розроблення вимог до програмного забезпечення. Визначено варіанти використання програмного забезпечення, проаналізовано системні вимоги, розроблено функціональні та нефункціональні вимоги. Розділ 3 присвячений конструюванню та розробленню програмного забезпечення. Представлено архітектуру програмного забезпечення, обґрунтовано вибір засобів розробки, детально описано процес конструювання програмного забезпечення та проведено аналіз безпеки даних. У розділі 4 проаналізовано якість програмного забезпечення та проведено його тестування. У розділі 5 описано розгортання та супровід програмного забезпечення. Програмне забезпечення впроваджено на сервісах Railway та Netlify. Результати роботи опубліковані у статті «Полтава В.В., Ліхоузова T.А. Аналіз шляхів автоматизації робочого процесу стоматологічної клініки // Системні технології, том 5(154), 2024.
  • ДокументВідкритий доступ
    Мобільний застосунок для тимчасового користування майном
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Піць, Денис Олександрович; Стельмах, Олександр Петрович
    Пояснювальна записка дипломного проєкту складається з чотирьох розділів, містить 30 таблиць, 22 рисунки та 9 джерел – загалом 60 сторінок. Дипломний проєкт присвячений розробці мобільного застосунку для тимчасового користування майном. Метою розробки є спрощення процесу тимчасового користування майном шляхом реалізації застосунку, який надасть можливість брати та здавати в оренду різноманітні речі. Об'єкт дослідження: мобільний застосунок для тимчасового користування майном. Предмет дослідження: проектування та розробка мобільного застосунку, який дозволить користувачам зручно орендувати та здавати в оренду речі. У розділі “Передпроєктне обстеження предметної області” проаналізовано предметну область, проаналізовано відомі продукти та технічні рішення, описано бізнес-процеси та зроблено постановку задачі. Розділ “Розроблення вимог до програмного забезпечення” присвячений визначенню варіантів використання програмного забезпечення, аналізу системних вимог, розробленню функціональних та нефункціональних вимог. У розділі “Конструювання та розроблення програмного забезпечення” визначено архітектуру програмного забезпечення, обґрунтовано вибір засобів розробки, проведено конструювання програмного забезпечення, а також проаналізовано безпеку даних. У розділі “Аналіз якості та тестування програмного забезпечення” проведено аналіз якості програмного забезпечення, описано процеси тестування та описаний контрольний приклад. Розділ “Розгортання та супровід програмного забезпечення” присвячений процесам встановлення, налаштування та підтримки програмного забезпечення після його розробки.
  • ДокументВідкритий доступ
    Комп'ютера гра у жанрі Roguelike на рушії Godot
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Панов, Владислав Євгенович; Ліщук, Катерина Ігорівна
    Пояснювальна записка дипломного проєкту складається з п’яти розділів, містить 43 таблиці, 49 рисунків та 42 джерела – загалом 97 сторінок. Дипломний проєкт присвячений комп’ютерній грі у жанрі Roguelike для дозвілля та розвитку інтелектуальної реакції. Мета – розвиток логічного мислення гравця та підвищення швидкості реакції за рахунок процедурної генерації рівнів та їх наповнення ворогами. Об'єкт дослідження: комп’ютерна гра у жанрі Roguelike. Предмет дослідження: комп’ютерні ігри як інcтрумент дозвілля та розвитку інтелектуальної реакції. У розділі «Передпроєктне обстеження предметної області» було проведено аналіз предметної області, аналіз існуючих рішень, опис бізнес процесів та постановка задачі. Розділ «Розроблення вимог до програмного забезпечення» присвячений розробленню варіантів використання програмного забезпечення, аналізу системних вимог, розробленню нефункціональних та функціональних вимог. Розділ «Конструювання та розроблення програмного забезпечення» присвячений архітектурі програмного забезпечення, обґрунтуванню вибору засобів розробки та конструюванню програмного забезпечення. Розділ «Аналіз якості та тестування програмного забезпечення» присвячений аналізу якості програмного забезпечення та опису тестувань і контрольного прикладу. Розділ «Розгортання та супровід програмного забезпечення» присвячений опису розгортання та супроводу програмного забезпечення. Програмне забезпечення впроваджено для персональних комп’ютерів на платформах Windows та Linux.
  • ДокументВідкритий доступ
    Вебзастосунок для допомоги у діагностиці захворювань у професійній медичній практиці
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Дьомкіна, Єлизавета Андріївна; Ліщук, Катерина Ігорівна
    Пояснювальна записка дипломного проєкту складається з чотирьох розділів, містить 27 таблиць, 23 рисунків та 15 джерел – загалом 56 сторінок. Дипломний проєкт присвячений розробці веб-застосунку для допомоги у діагностиці хвороб в професійній медичній практиці. Мета проєкту полягає у створенні надійного, інтуїтивно зрозумілого інструменту, який спрощує процес діагностики захворювань, зменшує час на визначення діагнозу і забезпечує точність у визначенні можливих захворювань на основі симптомів. Об'єкт дослідження: процес діагностики захворювань у медичній практиці. Предмет дослідження: методи та інструменти автоматизації діагностики захворювань, включаючи використання алгоритмів машинного навчання для аналізу медичних даних. У розділі передпроєктного дослідження предметної області проведено аналіз предметної області, розглянуто існуючі рішення в області медичних діагностичних систем, їхні функціональні можливості та обмеження, описано бізнес-процеси майбутнього застосунку. У розділі розроблення вимог до програмного забезпечення проведено роботу над узагальненням функціональних та нефункціональних вимог для розроблюваного веб-застосунку, виокремлення пріоритетних процесів у взаємодії компонентів. У розділі конструювання і розроблення програмного забезпечення обґрунтовано вибір архітектури веб-застосунку та технології програмування, які застосовувалися під час розробки, описано конструювання програмного забезпечення та проведено аналіз безпеки даних. Розділ тестування програмного забезпечення містить сценарії тестування створеного веб-застосунку, наведено варіанти їх виконання та проведено опис контрольного прикладу. У розділі впровадження та супровід програмного забезпечення наведена інструкція по розгортанню створеного веб-застосунка на хмарній платформі Heroku. Описано варіанти підтримки та вдосконалення впровадженого програмного забезпечення.
  • ДокументВідкритий доступ
    Вебзастосунок для підтримки діяльності пункту обміну валют
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Кльова, Микола Михайлович; Жаріков, Едуард В'ячеславович
    Пояснювальна записка дипломного проєкту складається з п’яти розділів, містить 62 таблиці, 100 рисунків та 12 джерел – загалом 105 сторінок. Дипломний проєкт присвячений розробці системи для підтримки діяльності пункту обміну валют. Метою розробки є створення застосунку для підтримки діяльності пункту обміну валют за рахунок впровадження боту в телеграмі для системи обліку для працівників і власника бізнесу. Об'єкт дослідження: процесс отримання і видачі валюти обмінником. Предмет дослідження: способи збереження валюти і інформації про неї у обміннику. У розділі «Аналіз вимог до програмного забезпечення» розглядаються загальні положення, аналіз предметної області, дослідження існуючих технологій та успішних ІТ-проєктів, аналіз вимог до програмного забезпечення, а також постановка задачі. Розділ «Моделювання та конструювання програмного забезпечення» зосереджений на аналізі та моделюванні програмного забезпечення, описі архітектури, розробці програмного забезпечення та аналізі безпеки даних. У розділі «Аналіз якості та тестування програмного забезпечення» здійснюється аналіз якості ПЗ, описуються процеси тестування та наводиться контрольний приклад. Останній розділ «Розгортання та супровід програмного забезпечення» містить опис розгортання та підтримки програмного забезпечення.
  • ДокументВідкритий доступ
    Смарт-асистент зі здорового харчування
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Максименко, Антон Сергійович; Іванова, Любов Миколаївна
    Пояснювальна записка дипломного проєкту складається з п’яти розділів, містить 28 таблиць, 33 рисунка та 8 джерел – загалом 75 сторінок. Дипломний проєкт присвячений розробці комплексного додатку для спрощення процесу відстеження та управління звичками здорового харчування. Мета полягає e використанні технології машинного навчання, включаючи розпізнавання зображень і штрих-кодів і обробку природної мови, задля спрощення рутини моніторингу споживання їжі та води, керування особистими даними про здоров’я. Об'єкт дослідження: мобільні додатки та прикладні програмні інтерфейси для управління здоров’ям та харчуванням. Предмет дослідження: впровадження технологій машинного навчання для покращення користувацького досвіду та ефективності додатків для моніторингу стану здоров’я. У першому розділі проаналізована предметна область, включаючи дослідження існуючих рішень і бізнес-процесів, а також сформульовано проблеми, заклавши основу для розробки нового рішення. Другий розділ зосереджено на розробці вимог до програмного забезпечення, окреслено варіанти використання, функціональні та нефункціональні вимоги, які формують основу для дизайну та функціональності програми. У третьому розділі представлено проектування та розробку програмного забезпечення, деталізовано архітектуру програмного забезпечення, обґрунтовано інструменти розробки, принципи проектування програмного забезпечення та комплексний аналіз безпеки даних для забезпечення надійної та безпечної роботи програми. Четвертий розділ сфокусовано на аналізі якості програмного забезпечення та тестування, описано процеси та методи, що використовуються для перевірки функціональності програмного забезпечення, збереження даних, сумісності та зручності використання інтерфейсу користувача, забезпечуючи надійну роботу системи та її складових. У п’ятому розділі описано розгортання та підтримку програмного забезпечення, обумовлено переваги використання контейнерів Docker для розгортання, переваги платформи DigitalOcean перед альтернативами, такими як Azure, і наведено детальний опис процесу розгортання за допомогою GitHub Actions і Docker Hub.
  • ДокументВідкритий доступ
    Вебзастосунок органайзеру з функцією бюджетного планування
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Коцюба, Богдан Романович; Крамар, Юлія Михайлівна
    Пояснювальна записка дипломного проєкту складається з пʼяти розділів, містить 35 таблиць, 32 рисунки та 5 джерел – загалом 79 сторінок. Дипломний проєкт присвячений розробці програмного забезпечення для обліку разових та регулярних витрат і доходів, планування заощаджень і аналізу фінансів користувачами будь-якого віку, що мають проблеми з керуванням капіталом чи хочуть його покращити. Метою розробленого програмного продукту є мінімізація негативних наслідків від постійних відволікаючих факторів, маркетингових стратегій і повсякденної недбалості на фінансовий стан користувачів, їх грошові транзакції, заощадження та особистий бюджет загалом. Об'єкт дослідження: вебзастосунок органайзеру з функцією бюджетного планування. Предмет дослідження: проєктування та створення серверної й клієнтської частин застосунку для організації, планування та аналізу руху особистих фінансів. Перший розділ «Передпроєктне обстеження предметної області» присвячено змістовному аналізу предметної області, дослідженню існуючих рішень у вигляді програмних продуктів-конкурентів, опису бізнес-процесів та постановці завдання для розробленого застосунку. Другий розділ «Розроблення вимог до програмного забезпечення» зосереджено на побудові варіантів використання, аналізі можливих системних вимог і, особливо, на розробленні нефункціональних та функціональних вимог до об’єкта дослідження. У розділі «Конструювання та розроблення програмного забезпечення» увагу приділено аналізу та вибору архітектури й мови програмування розробленого клієнт-серверного продукту. Як результат, представлено архітектуру програмного забезпечення, засоби розробки, структуру бази даних та способи захисту даних. У четвертому розділі "Аналіз якості та тестування програмного забезпечення" проведено аналіз якості застосунку, а також описано процеси й контрольний приклад тестування. Останній розділ «Розгортання та супровід програмного забезпечення» містить у собі опис процесу розгортання створеного продукту у хмарному середовищі та подальшого його супроводу задля підтримки функціонування.
  • ДокументВідкритий доступ
    Вебзастосунок для підтримки роботи бібліотеки
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Коновальчук, Андрій Володимирович; Ліхоузова, Тетяна Анатоліївна
    Пояснювальна записка дипломного проєкту складається з п’яти розділів, містить 47 таблиць, 30 рисунків та 16 джерел – загалом 84 сторінки. Дипломний проєкт присвячений розробці вебзастосунку для спрощення роботи бібліотеки з каталогами і відвідувачами, їх заборгованостями, а також для покращення взаємодії читача з бібліотекою і полегшення пошуку відповідної книги. Мета розробки – збільшення влучності пошуку і полегшення навігації в каталозі, впровадження рекомендацій, покращення контролю боргів для читачів та працівників, впровадження нагадувань. Об’єкт дослідження: система обслуговування користувачів у бібліотеці. Предмет дослідження: програмне забезпечення для роботи бібліотеки. Розділ 1 присвячений аналізу предметної області, існуючих рішень (відомих програмних продуктів, алгоритмічних та технічних рішень), описано бізнес-процеси та постановка задачі. Розділ 2 присвячений розробленню вимог до програмного забезпечення, де описано варіанти використання програмного забезпечення, проведено аналіз системних вимог та розроблено функціональні та нефункціональні вимоги. Розділ 3 присвячений опису конструювання програмного забезпечення, а саме опису архітектури програмного забезпечення, обґрунтування вибору засобів розробки, опису процесу та особливостей конструювання програмного забезпечення, аналізу безпеки даних. У розділі 4 проаналізовано якість програмного забезпечення та проведено його тестування. У розділі 5 описано розгортання та супровід програмного забезпечення. Програмне забезпечення впроваджено на сервісах RailWay та Netlify. Результати роботи опубліковані у статті «Коновальчук А.В., Ліхоузова T.А. Аналіз сервісів для підтримки роботи бібліотеки // Системні технології, том 5 (154), 2024».