Технологія виробництва рекомбінантного інтерферону-гамма. Дільниця біосинтезу
Ескіз недоступний
Дата
2023
Автори
Науковий керівник
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
КПІ ім. Ігоря Сікорського
Анотація
Пояснювальна записка: 116 ст., 12 рисунків, 6 таблиць, 101 посилання.
Метою роботи є розробка технології виробництва високоякісного рекомбінантного ІФН-у, що призначений для терапевтичного застосування. З метою підвищення продуктивності білка було обрано та обґрунтовано генно-інженерний метод виробництва рекомбінантного білка за допомогою періодичних процесів з підживленням. На основі аналізу переваг і недоліків мікроорганізмів-продуцентів рекомбінантного ІФН-у обґрунтовано вибір штаму - Escherichia coli BL21 (DE3). На основі порівняння способів очищення рекомбінантних білків було запропоновано найбільш оптимальну та економічно вигідну технологію очищення ІФН-у.
Охарактеризовано кінцевий продукт – ІФН-у, його біологічні властивості, механізм дії та біохімічні перетворення в ході його отримання. Було проведено аналіз методів створення високопродуктивних промислових продуцентів і запропоновано схему отримання обраного штаму.
Виконано розрахунок матеріального балансу виробництва в рік, розроблено технологічну та апаратурну схеми виробництва та підібрано відповідне апаратурне обладнання, яке є максимально автоматизованим. Розраховано та обґрунтовано вибір виробничого ферментеру.
Технологія виробництва рекомбінантного ІФН-у, представлена в даній роботі відповідає екологічним та санітарно-гігієнічним нормам та техніці безпеки і охорони праці.
Опис
Ключові слова
інтерферон, рекомбінантні білки, імунітет, генетична інженерія, escherichia coli, фармацевтичні продукти, технологія рекомбінантної днк, ферментер, культивування
Бібліографічний опис
Даллул, Л. І. Технологія виробництва рекомбінантного інтерферону-гамма. Дільниця біосинтезу : дипломний проєкт ... бакалавра : 162 Біотехнології та біоінженерія / Даллул Лінда Ісхак. - Київ, 2023. - 132 с.