Технологія виробництва рекомбінантного інсуліну людини середньої тривлості дії. Дільниця виробничого біосинтезу
Вантажиться...
Дата
2023
Автори
Науковий керівник
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
КПІ ім. Ігоря Сікорського
Анотація
Дипломний проект містить: 82 с., 16 рис., 5 табл., 58 посилань.
Проєкт присвячено розробці технології виробництва рекомбінантного людського інсуліну та дільниці виробничого біосинтезу. В якості продуцента обрано штам Escherichia Coli JM109/pHINS05 та запропоновано схему виробництва інсуліну шляхом культивування продуценту з подальшим руйнуванням клітини, рефолдингом, ферментативним гідролізом, хроматографічною очисткою, кристалізацією та приготуванням суспензії для розливу у флакони та картриджі. Обрано поживне середовище для виробничого культивування на основі гідролізату казеїну, глюкози та екстракту пекарських дріжджів.
Для отримання культуральної рідини було обрано ферментер обʼємом 0,16 м3 з відкритою турбінною мішалкою, наведено технологічний, конструктивний та тепловий розрахунки культивування.
В проєкті представлені технологічна та апаратурна схеми виробництва рекомбінантного інсуліну люлини. Технологія відповідає санітарно-гігієнічним та екологічним нормам, а також вимогам техніки безпеки та охорони праці.
Опис
Ключові слова
escherichia coli jm109/phins05, e. coli, рекомбінантний інсулін людини, факультативний анаероб, технологія виробництва, ферментер., recombinant human insulin, facultative anaerobe, production technology, fermenter
Бібліографічний опис
Бондар, А. О. Технологія виробництва рекомбінантного інсуліну людини середньої тривлості дії. Дільниця виробничого біосинтезу : дипломний проект ... бакалавра : 162 Біотехнології та біоінженерія / Бондар Артем Олександрович. - Київ, 2023. - 104 с.