Новітні тенденції у творенні термінології в галузі розробки програмного забезпечення
Вантажиться...
Дата
2023
Автори
Науковий керівник
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
КПІ ім. Ігоря Сікорського
Анотація
Основною метою статті є дослідження новітніх тенденцій у формуванні термінологічних одиниць у галузі розробки програмного забезпечення та виявлення труднощів перекладу багатокомпонентних термінів, які виступають основним засобом поліпшення міжнародної комунікації в інноваційних розробках та взаємодії ІТ-галузі на міжнародному рівні. Робота спрямована на вирішення проблем формування та перекладу термінів української технічної документації з програмної розробки. Галузь інформаційних технологій перебуває на стадії активного розвитку, що ускладнює роботу українських фахівців у покращенні бізнес-процесів та комунікацій. Зокрема, термінологія науковотехнічного дискурсу у галузі ІТ-розробки та програмування ґрунтується на англомовних термінах. Одним із основних факторів, які ускладнюють переклад, є наявність великої кількості багатокомпонентної лексики в терміносистемі комп’ютерної англійської мови. Стаття аналізує технічні терміни галузі розробки програмного забезпечення, обґрунтовує особливості формування термінологічних одиниць та простежує способи їх перекладу українською мовою. Результатами аналізу послужило виявлення моделей словотвору складних слів-термінів. Також важливим аспектом дослідження є збагачення аналізованої термінологічної системи термінами-абревіатурами та акронімами. Зроблено висновок про особливості перекладацьких трансформацій та виявлено основні труднощі, що виникають під час роботи перекладача.
Опис
Ключові слова
термін, багатокомпонентний термін, ІТ-термінологія, галузь розробки програмного забезпечення, переклад термінів, терміни-скорочення, term, multi-component term, IT terminology, software development field, term translation, abbreviation terms
Бібліографічний опис
Корнєва, З. Новітні тенденції у творенні термінології в галузі розробки програмного забезпечення / Зоя Корнєва, Ірина Козак // Advanced Linguistics. – 2023. – № 12. – Pр. 107-114.