Біотехнологічна очистка стічних вод на вітамінних заводах

Вантажиться...
Ескіз

Дата

2024

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

КПІ ім. Ігоря Сікорського

Анотація

Об’єктом дослідження обрано процес одержання біогазу в біореакторі з перемішуючим пристроєм та інертним носієм біоплівки. Проблемним залишається питання утримання біоплівки на інертних носіях при певній кількості обертів перемішуючого пристрою. Увага зосереджена на впливі гідродинаміки в біореакторі з рухомим носієм біоплівки на процес одержання біогазу. Представлена схема лабораторної установки для дослідження процесу виділення біогазу в біореакторі з інертним носієм. Це дозволить з’ясувати характер поверхні теплообміну біореактора, яка необхідна для відведення тепла та процес одержання біогазу. Була визначена важлива величина – питома швидкість виділення субстрату , без якої неможливо розрахувати поверхню біоплівки та визначити кількість виділеного метану. Було з’ясовано вплив гідравлічного руху течії (критерій Рейнольдса) на утворення метану. Підібрано число обертів перемішуючого пристрою для утримання біоплівки на інертних носіях та унеможливлення її відриву. Розглянуто процес масопереносу субстрату зі стічної води до поверхні біоплівки; перетворення субстрату активною кислотогенною біомасою в оцтову кислоту; перетворення оцтової кислоти метаногенною біомасою в біогаз. Акцентується перевага пропонуємого дослідження впливу гідродинаміки на процес одержання біогазу в анаеробних умовах від процесу псевдозрідження, при якому, в наслідок інтенсивної циркуляції рідини можливий відрив біоплівки від поверхні інертних носіїв. Пропонується створення оптимального апарату біореактора, який би забезпечував, у повній мірі, такий технологічний процес. При оптимальному режимі роботи біореактора число обертів перемішуючого пристрою n=2 об/с. Кінцева концентрація субстрату у стічній воді досягає значення S2 =0,1кг ХСК/куб.м. Кількість одержаного метану складає VCH4=0,409 куб.м/добу.

Опис

Ключові слова

конструкція біореактору, отримання біогазу, анаеробні умови, рухомий носій біоплівки, bioreactor design, biogas production, anaerobic conditions, moving biofilm carrier

Бібліографічний опис

Горбунов, А. Д. Біотехнологічна очистка стічних вод на вітамінних заводах : магістерська дис. : 162 Біотехнології та біоінженерія / Горбунов Артем Дмитрович. – Київ, 2024. – 150 с.

DOI