Фізична терапія при комбінованій контрактурі, яка розвинулася після мінно-вибухової травми на підгострому етапі реабілітації

Ескіз недоступний

Дата

2024

Науковий керівник

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

КПІ ім. Ігоря Сікорського

Анотація

Актуальність теми. У зв’язку з повномасштабним вторгненням російської федерації на територію України у 2022 році, станом на травень 2022 року на службі у лавах Збройних Сил України перебувало близько 700 тисяч осіб, і з продовженням військових дій це число продовжує зростати [10]. Під час дії воєнного стану не розголошується кількість поранених військовослужбовців, але за статистикою часів антитерористичної операції можна стверджувати, що мінно-вибухова травма посідає перше за поширеністю місце серед поранень, що виникають внаслідок бойових конфліктів, та призводить до близько 25% втрат під час бойових дій. Внаслідок мінно-вибухової травми найчастіше пошкоджуються кінцівки – 55,44%, а особливо нижні кінцівки – 85,67%, множинну травму внаслідок мінно-вибухової травми отримують 85,67% поранених військовослужбовців. За статистикою 2014-2018 років Військового мобільного госпіталю мінно-вибухова травма діагностувалася у 60,95% випадків бойової травми та у 40,5% супроводжувалася акубаротравмою, акубаротравма в поєднанні з вогнепальними та іншими ушкодженнями складала 23,1%, а у 16,5% спостерігалися ураження з боку нервової системи [11]. Предмет та Об'єкт дослідження. Предметом магістерської роботи є індивідуальний план реабілітації пацієнтів з комбінованою контрактурою, яка розвинулась після мінно-вибухової травми на підгострому етапі реабілітації. Об'єктом дослідження є пацієнти з комбінованою контрактурою, яка розвинулась після мінно-вибухової травми на підгострому етапі реабілітації. Мета роботи. Метою даної магістерської роботи є систематизація наукових знань та визначення оптимальних стратегій фізичної терапії для пацієнтів із комбінованою контрактурою, що виникла після мінно-вибухової травми на підгострому етапі реабілітації. Дослідження спрямоване на вдосконалення практичних аспектів лікування та надання рекомендацій для медичних фахівців, спрямованих на поліпшення результатів лікування та підвищення якості життя пацієнтів у даній категорії. Методи дослідження. Аналіз спеціальної наукової та методичної літератури, й інформаційних джерел; клініко-інструментальні методи дослідження (огляд, ВАШ, ММТ Ловетта, Тест Встати і пройти, 6-хвилинний тест ходьби, гоніометрія), методи математичної статистики. Практична значимість. Подані матеріали можуть бути використаними у процесі діяльності спеціалізованих лікувальних, реабілітаційних та оздоровчих закладів, медичних центрів, а також для практичного вивчення студентами вищих навчальних закладів за спеціальністю «Фізична терапія, ерготерапія».

Опис

Ключові слова

фізична терапія, мінно-вибухова травма, контрактура, гоніометрія, постізометрична релаксація, електроміостимуляція

Бібліографічний опис

Ніколаєв, О. Д. Фізична терапія при комбінованій контрактурі, яка розвинулася після мінно-вибухової травми на підгострому етапі реабілітації : магістерська дис. : 227 Фізична терапія, ерготерапія / Ніколаєв Олексій Дмитрович. - Київ, 2024. - 78 с.

DOI