Дослідження впливу режимів різання на шорсткість обробленої поверхні при фрезеруванні кінцевими фрезами горизонтальних поверхонь

Вантажиться...
Ескіз

Дата

2024

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

КПІ ім. Ігоря Сікорського

Анотація

В даній роботі досліджується вплив режимів різання на шорсткість поверхні при фрезеруванні кінцевими фрезами горизонтальних поверхонь. Для цього був проведений повний факторний експеримент і на основі нього побудована математична модель залежності шорсткості поверхні від параметрів різання, таких як: швидкість подачі, швидкість різання, глибина різання та наявність МОР. Було визначено наскільки фактори описують побудовану модель, оцінено її адекватність. За моделлю було визначено вплив факторів на відгук, оцінено вид функції та на основі отриманих даних проаналізовано її прогностичні властивості. Магістерська дисертація на тему: «Дослідження впливу режимів різання на шорсткість обробленої поверхні при фрезеруванні кінцевими фрезами горизонтальних поверхонь», містить 68 сторінок пояснювальної записки, рисунків – 19, таблиць – 18 , використаних джерел – 40, загальний об’єм роботи складає 78 сторінок. Актуальність Часто на виробництвах при фрезеруванні користуються заданими режимами різання від виробника інструменту, не знаючи, яку шорсткість поверхні вони отримають в результаті. Також постає проблема в пришвидшенні обсягу вироблених деталей. Якщо поверхня не відповідальна і відповідно її шорсткість, то важливо змінити режими різання задля пришвидшення процесу оброблення з забезпеченням необхідної шорсткості. Мета дослідження Отримати математичну модель залежності шорсткості від режимів різання, визначити вплив параметрів різання на шорсткість за моделлю, оцінити прогностичні властивості моделі. Задачі дослідження 1. Огляд літературних джерел за темою дослідження. 2. Виконання натурних експериментів. 3. Побудова й аналіз математичної моделі. 4. Розробка стартап проекту. Об'єкт дослідження Об’єктом дослідження є параметри різання та їхній вплив на шорсткість поверхні. Предмет дослідження Предметом дослідження є статистичні методи для побудови математичної моделі. Наукова новизна отриманих результатів Результати відрізняються від результатів попередників, при побудові математичної моделі було використано метод Чебишева (ортогональних контрастів). Практичне значення отриманих результатів Побудована математична модель залежності шорсткості від параметрів різання, оцінені вплив факторів на відгук моделі та прогностичні властивості моделі. Ключові слова: шорсткість поверхні, режими різання, статистичні методи, повний факторний експеримент, емпірична залежність, математична модель.

Опис

Ключові слова

Бібліографічний опис

Макарицький, Ю. С. Дослідження впливу режимів різання на шорсткість обробленої поверхні при фрезеруванні кінцевими фрезами горизонтальних поверхонь : магістерська дис. : 131 Прикладна механіка, Технологія машинобудування / Макарицький Юрій Сергійович. – Київ, 2024. – 68 с.

DOI