Технологічна здатність до зварювання сплавів алюмінію плазмово-дуговим способом

Вантажиться...
Ескіз

Дата

2024

Автори

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

КПІ ім. Ігоря Сікорського

Анотація

Під час стану війни у військовій промисловості, безпека та надійність є критично важливими. Сплави алюмінію є незамінними матеріалами в авіабудівному та ракетобудівному виробництві. Ефективні технології зварювання гарантують високий рівень безпеки. Оптимізовані технології виготовлення дозволять виробникам ефективно реагувати на змінні сценарії та вимоги. Вдосконалення технологічних процесів може сприяти швидкому та ефективному виробництву. Мета дослідження: оцінити технологічну здатність до зварювання алюмінієвих сплавів АМг6 та 1570 плазмово-дуговим способом з метою визначення оптимальних параметрів та умов реалізації процесу зварювання. Для досягнення даної мети визначені наступні задачі: – виконати конструктивно – технологічний аналіз застосування сплавів алюмінію у промисловості; – обрати методи досліджень та обладнання для виконання зварних з’єднань зі сплавів алюмінію; – обрати присадні матеріали, режими зварювання та методику визначення схильності сплавів алюмінію до утворення гарячих тріщин; – дослідити структуру зварних з’єднань, вплив присадних матеріалів на її формування, визначити стійкість до утворення гарячих тріщин зварних з’єднань зі сплавів АМг6 та 1570. Об'єкт дослідження: процес плазмово-дугового зварювання різнополярним асиметричним струмом листового прокату алюмінієвих сплавів АМг6 та 1570. Предмет дослідження: процеси формування структури металу зварних з’єднань зі сплавів алюмінію та стійкість до утворення гарячих тріщін. Методи дослідження: При виконанні досліджень використовували методи металографічного аналізу зі застосуванням оптичної та електронної растрової мікроскопії, експериментальні методи визначення технологічної здатності матеріалів до зварювання на основі проби Хоулдкрофта. Наукова новизна одержаних результатів полягає в наступному: Вперше доведена можливість застосування потоншених до товщини 4 мм зразків, з метою оцінки тріщиностійкості більш товстого металу зі сплавів АМг6 та 1570 з використанням проби Хоулдкрофта. За результатами проведених експериментальних досліджень встановлено, що розбіжність між товщинами листів 4 та 6,35 мм становить близько 6 %, що є прийнятним результатом. За результатами порівняльних досліджень тріщіностійкості сплавів АМг6 та 1570 підтверджено, що застосування плазмово-дугового зварювання різнополярним асиметричним струмом у нижньому положенні разом з присадним дротом Св1571 легованого скандієм, сприяє подрібненню зеренної будови металу зварного шва, забезпечує формування якісних стикових з'єднань із рівноважною дендритною структурою в центральній частині шва. Практичне значення одержаних результатів. Застосування розробленої технології процесу зварювання сплавів алюмінію плазмово-дуговим способом із застосуванням різнополярного асиметричного струму та присадного дроту легованого скандієм дозволить підвищити якість зварних з’єднань та розширити сферу використання алюмінієвих сплавів у виробництві.

Опис

Ключові слова

сплави алюмінію, зварювання в інертному газі, плазмово – дугове зварювання, різнополярний асиметричний струм, зварювальне виробництво, охорона праці

Бібліографічний опис

Ван Чжен. Технологічна здатність до зварювання сплавів алюмінію плазмово-дуговим способом : магістерська дис. : 131 Прикладна механіка / Ван Чжен. – Київ, 2024. – 106 с.

DOI