Гришин І.В. Управління інтелектуальним капіталом підприємства в умовах соціально-політичної нестабільності – Кваліфікаційна робота на правах рукопису, містить 130 сторінок, 39 таблиць, 20 рисунків, 3 додатків. Перелік посилань нараховує 89 найменувань. Актуальність теми управління інтелектуальним капіталом підприємства в умовах соціально-політичної нестабільності та загостренням політичних суперечок і конфліктів, для забезпечення ефективності та результативності компаній все більше стає застосування підходів до вдосконалення стратегічних цілей та формування інтелектуального капіталу компанії. Крім того, сьогодні організації стикаються з необхідністю змінити свою політику та стратегії у відповідь на соціальні та демографічні зміни, такі як глобалізація, зростання конкуренції, технологічний прогрес і швидке старіння населення, і тому традиційне організаційне управління не вважається найбільш ефективним. відповідної стратегії, і організаціям необхідно думати про інші способи конкурувати на ринку. Магістерська дисертація на здобуття ступеня магістра виконувалась в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» відповідно до планів наукових досліджень кафедри менеджменту за ініціативною темою «Стратегічне управління відновленням економіки України» (№ ДР0123U101596). Роль автора полягає в розробленні теоретичних та практичних рекомендацій управління інтелектуальним капіталом підприємства в умовах соціально-політичної нестабільності. Метою роботи є розвиток теоретичних положень та розроблення практичних рекомендацій щодо вдосконалення управління формуванням і розвитком інтелектуального капіталу на підприємстві в умовах соціальнополітичної нестабільності. Поставлена мета роботи обумовила необхідність вирішення таких завдань: − розглянути сутність, структуру та функції інтелектуального капіталу; − проаналізувати методи оцінки інтелектуального капіталу підприємства; − дослідити управління інтелектуальним капіталом в умовах соціальнополітичної нестабільності; − надати аналіз господарсько- економічної діяльності ТОВ «Грона»; − зробити оцінку інтелектуального капіталу підприємства ТОВ «Грона»; − проаналізувати управління інтелектуальним капіталом на ТОВ «Грона»; − розробити проєкт з підвищення інтелектуального капіталу в ТОВ «Грона»; − запровадити механізм удосконалення управління інтелектуальним капіталом в ТОВ «Грона»; − оцінити економічну ефективність запропонованого проєкту та рекомендації з його впровадження. Об’єктом дослідження виступає інтелектуальний капітал виробничого підприємства. Предметом дослідження є сукупність теоретичних, методичних та прикладних засад управління формуванням та розвитком інтелектуального капіталу на підприємствах в умовах соціально-політичної нестабільності. У магістерській роботі було використано як загальнонаукові, так і прикладні методи дослідження (для визначення сутності та структури інтелектуального капіталу підприємства), аналіз, синтез, індукція, дедукція, графічне представлення даних (для визначення методик оцінки інтелектуального капіталу підприємства), економіко-статистичний, монографічний, розрахунково-конструктивний (для проведення оцінку інтелектуального капіталу підприємства з використанням різних методичних підходів), економікостатистичний (для проведення розрахунків ефективності діяльності підприємства), аналітичний і структурно-логічний (для розроблення пропозицій щодо організації управління інтелектуального капіталу та обґрунтування пропозиції), графічний (для представлення динаміки показників галузі, структурних підрозділів та ефективності розроблених пропозицій). Наукова новизна дослідження полягає в наступному: вперше: − розроблено модель системного управління інтелектуальним капіталом підприємства, яка ґрунтується на зв’язку всіх його основних елементів у досягненні єдиної мети підприємства та дає змогу визначити роль і потребу кожного з цих елементів; удосконалено: − удосконалено науково-методичний підхід щодо аналізу інтелектуальним капіталом підприємства; запропоновано: − запропоновано механізм ефективного управління професійними компетенціями персоналу з метою максимізації вартості інтелектуального капіталу організації. Результати дослідження, викладені в дисертаційній роботі на здобуття ступеня магістра, дозволяють дійти висновків: розроблені заходи з управління інтелектуальним капіталом можуть сприяти підвищенню ефективності роботи компанії, особлива в нестабільний час в Україні. Рекомендації та пропозиції щодо вдосконалення управління знаннями інноваційної компанії, розроблені в магістерській роботі для здобуття ступеня магістра, надані на розгляд генеральному директору ТОВ «Грона» з можливістю практичного застосування окремих заходів та пропозицій для управління інтелектуальним капіталом у майбутньому.

економіка знань, інтелектуальний капітал, знання, людський капітал, інновації, управління, інноваційний менеджмент, knowledge economy, intellectual capital, knowledge, human capital, innovation, management, innovative management

Гришин, І. В. Управління інтелектуальним капіталом підприємства в умовах соціально-економічної нестабільності : магістерська дис. : 073 Менеджмент / Гришин Іван Володимирович. - Київ, 2024. - 130 с.