Дипломний проект освітньо-кваліфікаційного рівня “Магістр” спеціальності 131. Прикладна механіка, спеціалізації – інжиніринг зварювання, лазерних та споріднених технологій. Сідун Карина Юріївна. Керівник Д. А. Лесик. КПІ ім. Ігоря Сікорського. Навчально-науковий інститут матеріалознавства та зварювання ім. Є.О. Патона, кафедра “Лазерної техніки та фізико-технічних технологій”. Група ФП-21мп. 2023. – 87 с. Пояснювальна записка складається із вступу, 5 розділів, висновку, переліку використаних джерел із 36 найменувань. Загальний обсяг роботи становить 87 сторінок основного тексту, 40 рисунків та 6 таблиць. Метою роботи є розробка процесу комбінованого лазерно-ультразвукового поверхневого оброблення інструментальних штампових сталей для того, щоб покращити експлуатаційні властивості поверхневого шару. Інструментальні сталі є одними із найпоширеніших видів матеріалу, які призначені для виготовлення штампів, прес-форм, матриць та інших інструментів, які повинні мати високу міцність, щоб витримувати високі навантаження і не деформуватися при роботі з металом. Крім того, є необхідність покращити корозійну стійкість, яка викликає пошкодження робочих поверхонь матриць, що призводить до втрати їх міцності та цілісності. Тому під час виготовлення матриці із сталі Х12М або Х12МФ є необхідність розробити новий метод поверхневого постооброблення для покращення якості робочих поверхонь матриці. Робота полягає в дослідженні впливу комбінованого лазерно-ультразвукового поверхневого оброблення з використанням високопотужного лазера, на якісні показники поверхневого шару сталі Х12МФ. Аналіз використаної лазерної технологічної установки приводиться до вимог охорони праці. Графічна частина дипломного проекту включає 6 креслеників/плакатів формату А1, що містять загальну інформацію щодо опису проблеми та задачі дипломного проекту, технологічного процесу та пристроїв, які використовуються під час виготовлення деталі.

лазерна обробка, ультразвукова обробка, laser processing, ultrasonic processing

Сідун, К. Ю. Технологічне забезпечення цілісності поверхні та підвищення корозійної стійкості штампової сталі комбінованим лазерно-ультразвуковим поверхневим обробленням : магістерська дис. : 131 Прикладна механіка / Сідун Карина Юріївна. – Київ, 2024. – 83 с.