Магістерські роботи (КТК)

Постійне посилання зібрання

Переглянути

Нові надходження

Зараз показуємо 1 - 20 з 101
  • ДокументВідкритий доступ
    Архітектура програмної системи для інтелектуального керування мікрофермою
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020-12) Майлик, Владислав Валентинович; Резніков, Сергій Анатолійович
    У магістерській дисертації розглянуто проблему інтелектуального керування мікроклімату домашніх теплиць, або ж мікроферм. Синхронізації, зберігання та відображення даних, що надходять від інтелектуальної системи керування мікрокліматом для спрощення та підвищення ефективності ведення домашнього господарства. У розділі аналізу проблематики та постановки задачі визначено основні проблеми, що виникають при синхронізації даних такі як затримки в обробці, відмови в роботі сервісів, втрата даних та інші. Поставлено задачу розробити рішення, яке дозволить гнучко масштабувати систему, здійснювати відтворення втраченої інформації під час обробки та мінімізує затримки при надсилання сигналів керування. В даній роботі розглянуто сучасні методи, технічні та програмні засоби управління розподіленими в просторі теплицями. На основі аналізу для реалізації вибрано систему управління температурно-вологісним режимом з підтримкою прийняття рішень на основі бази знань та можливістю збору статистичних даних. Система підтримки прийняття рішень працює на основі динамічної бази знань. Розроблено алгоритмічне та програмне забезпечення системи керування за допомогою мови програмування С++ та JavaScript. Тестування програмного забезпечення підтвердило правильність та надійність його роботи. Дана інтелектуальна система керування мікрокліматом в домашніх теплицях, або ж мікроферм дозволить підвищити доступність, енергоефективність та якість виробництва продукції. Розмір пояснювальної записки – 86 аркушів, містить 23 ілюстрацій, 22 таблиць, 5 додатків.
  • ДокументВідкритий доступ
    Розробка підсистеми персоніфікації користувача з використанням голосової біометрії
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020-12) Мазовіта, Дмитро Олегович; Польшакова, Ольга Михайлівна
    У представленій роботі розглянуто розробку підсистеми біометричного розпізнавання особи по голосу Було проаналізовано предметну область та поставлена задача на проектування підсистеми. Проаналізовано існуючи системи голосової біометрії. Досліджено доступні класифікатори. Спроектовано схема та підсистема голосової біометрії. Розроблено консольний додаток голосової біометрії. Проведено маркетинг-аналіз розробленого консольного додатку. Результатом виконаної роботи є розроблена підсистема, яка виконую поставлені перед нею задачі з високою точністю та продуктивністю. Розмір пояснювальної записки – 85 сторінок, 25 ілюстрації, 24 таблиці, 4 додатки.
  • ДокументВідкритий доступ
    Багатокритеріальна система оптимізації налаштування нейронних мереж
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020-12) Любаченко, Микола Олександрович; Чумаченко, Олена Іллівна
    Штучні нейронні мережі є об’єктом дослідження, а предметом дослідження розглядаються ті генетичні методи та алгоритми нейронних мереж, які будуть налаштовувати нейронні мережі. Робота присвячена розробці програмного засобу, що допомагає в підборі параметрів для структурно-параметричного синтезу штучних нейронних мереж, та дозволяє отримати нейромережеві моделі, придатні для виробничого застосування. У дипломі розглянуті сучасні підходи до вирішення поставленого завдання. На їх основі розроблено архітектуру програмного застосунку, який являє собою програмну систему, яка складається з окремих компонентів, що робить її гнучкою для змін, легко керованою та дає можливість інтеграції з іншими системами. Застосунок побудований із використанням сучасних програмних засобів, може бути розгорнутий на широкому спектрі обчислювальних систем, є платформонезалежним. Отримані результати можуть бути корисними при застосуванні у багатьох галузях, що пов’язані з класифікації, апроксимацією, Розмір пояснювальної записки становить 88 аркушів, містить 29 ілюстрацій, 26 таблиць, 6 додатків.
  • ДокументВідкритий доступ
    Система управління розумним будинком
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020-12) Лємешко, Артем Дмитрович; Лісовиченко, Олег Іванович
    У роботі розглянуто проблеми управління автоматизованою системою розумного будинку, зручності налаштування автоматизованої системи. Порівнянно п'ять різних систем автоматизації, які підтримують Z-wave протокол. Розроблено програмне забезпечення, а також інтерфейс за допомогою платформи iobroker. Встановивши адаптер VIS-interfase, створенно зручний інтерфейс управління домашніми пристроями, а також термостатами. Створенна можливість моніторингу ближніх країн із сітуацією зараження коронавірусом. Управляти та створювати нові речі в інтерфейсі программного забезпечення можна з будь-якого пристрою. Також встановлено один із головних адаптерів створення інтерфейсу, який має назву Material Design. Розмір пояснювальної записки – 100 аркушів, містить 49 ілюстрації, 25 таблиць, 6 додатків.
  • ДокументВідкритий доступ
    Система керування роботизованим аеродинамічним апаратом на новітній елементній базі
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020-12) Курило, Ростислав Олегович; Пархомей, Ігор Ростиславович
    Робота містить 80 сторінок, 32 рисунків, 15 таблиць, 6 додатків. Було використано 17 джерела. Мета роботи: розробка і дослідження системи керування аеродинамічним апаратом. Об’єкт дослідження: процес побудови системи керування роботизованим аеродинамічним апаратом Предмет дослідження: аеродинамічна роботизована платформа. В наведеній магістерській дисертації виконано розробку системи управління роботизованою аеродинамічною платформою. Розглянуті принципи побудови систем керування сучасними платформами, представлена архітектура коптерів. Виконано огляд літератури з теми дослідження, в якому розглянуті перспективні розробки систем управління сучасними аеродинамічними платформами. Наведено актуальність вдосконалення існуючих систем управління. В роботі представлено систему керування аеродинамічною платформою, наведено алгоритм керування. Виконано оцінку ефективності функціонування роботизованого аеродинамічного апарату. Наведено результати оцінки стартап-проекту.
  • ДокументВідкритий доступ
    Розробка системи розпізнавання тексту на зображенні
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020-12) Мальченко, Євгеній Євгенійович; Польшакова, Ольга Михайлівна
    У представленій роботі розглянуто розробку системи розпізнавання тексту на зображенні. Було проведено аналіз існуючих систем та методів розпізнавання тексту на зображенні, виявлено їх основні недоліки і переваги. Проаналізовано алгоритми розпізнавання та попередньої обробки зображення. Запропоновано власний продуктивний алгоритм попередньої обробки зображення, алгоритм побудови структурної моделі символу, та критерій схожості побудованих структурних моделей символів. Розроблено програмну реалізацію системи розпізнавання тексту на зображенні, здатну працювати з високою точністю при невеликій еталонній вибірці. Виконано перевірку ефективності розробленої системи та порівняння із аналогами. Результатом виконаної роботи є розроблена система розпізнавання тексту на зображенні, яка виконує поставлені перед нею задачі з високою точністю та продуктивністю. Розмір пояснювальної записки – 111 сторінок, 53 ілюстрації, 33 таблиці, 3 додатки.
  • ДокументВідкритий доступ
    Гібридний алгоритм автоматичної генерації тексту
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020-12) Кузнєцов, Денис Вячеславович; Пасько, Віктор Петрович
    У даній дисертації розглянуто проблеми генераторів тексту, показано основні особливості існуючих рішень, їх класифікацію, переваги та недоліки. Розглянуто основні методи обробки та генерації природної мови, проведено їх класифікацію, виявлено проблеми та сформульовано необхідність створення нової системи. Проаналізовано основні етапи та методи обробки та генерації тексту, розглянуто інтегровані та модульні архітектури систем автоматизованої генерації тексту, виявлено можливі структури гібридних алгоритмів. Розроблено гібридний алгоритм генерації тексту на основі комбінації нейронних мереж та програмне забезпечення для його випробування. Отриманий алгоритм натреновано на різних наборах даних різного розміру, тематики та інших характеристик. Алгоритм порівняно з існуючими поширеними алгоритмами генерації тексту, виявлено його сильні та слабкі сторони. Розмір пояснювальної записки – 93 аркушів, містить 15 ілюстрацій, 30 таблиць та 8 додатків.
  • ДокументВідкритий доступ
    Хмарна архітектура обробки даних в реальному часі для групи мобільних роботів
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020-12) Старовойтенко, Олексій Володимирович; Резніков, Сергій Анатолійович
    У магістерській дисертації розглянуто проблему синхронізації великих об’ємів даних в реальному часі, що надходять від групи мобільних роботів. В якості рішення обрано хмарні технології. У розділі аналізу проблематики та постановки задачі визначено основні проблеми, що виникають при синхронізації даних такі як затримки в обробці, відмови в роботі сервісів, втрата даних та інші. Поставлено задачу розробити рішення, яке дозволить гнучко масштабувати систему, здійснювати відтворення втраченої інформації під час обробки та мінімізує затримки при надсилання сигналів керування. У розділі вибору технологій проаналізовано можливі технологічні підходи та сервіси хмарного провайдера Amazon Web Services (AWS). Визначено перелік сервісів, що є основними компонентами в архітектурі: AWS IoT, AWS DynamoDB, AWS Kinesis та інші. У розділі проектування архітектури розроблено архітектурні концепції, що вирішують поставлено задачу. Описано сервіси агрегацій даних, що є складовими компонентами спроектованої архітектури. У розділі маркетингового аналізу стартап-проекту здійснено аналіз поточної ситуацію на ринку, створено стратегії та маркетинговий плани для впровадження рішення. Розмір пояснювальної записки – 136 аркушів, містить 57 ілюстрацій, 26 таблиць, 8 додатків.
  • ДокументВідкритий доступ
    Система моделювання гнучкого виробництва
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020-12) Щербінський, Артем Олександрович; Лісовиченко, Олег Іванович
    У роботі розглянуто проблеми управління гнучкими виробничими системами та автоматизації виробництв. Описано основні особливості та проблеми існуючих програмних комплексів «Delmia» та «AnyLogic». Розроблено програмне забезпечення, що надає необхідний функціонал для моделювання гнучкого виробництва у 3D-просторі. Користувач самостійно вводить назви операцій, обирає типи деталей та встановлює налаштування та місцерозташування цехів у додатку. Вбудована функція запуску симуляції дозволяє користувачу переглянути процес обробки деталей, виявити недоліки та розрахувати ефективність виробництва. Програмне забезпечення гнучке та може бути адаптоване під різні виробництва. Розмір пояснювальної записки – 107 аркушів, містить 43 ілюстрації, 23 таблиці, 8 додатків.
  • ДокументВідкритий доступ
    Веб-сервіс для реалізації управління інтерактивною системою обліку та контролю виконання навчального плану з інтеграцією сервісу для структуризації та збереження даних
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020-12) Юраш, Антон Павлович; Лісовиченко, Олег Іванович
    У представленій роботі розглянуто розробку веб-сервісу для реалізації управління інтерактивною системою обліку та контролю виконання навчального плану з інтеграцією сервісу для структуризації та збереження даних. Було проведено аналіз існуючих систем обліку та контролю виконання навчального плану, виявлено їх основні недоліки і переваги. Розроблено архітектуру веб сервісу та схему бази даних, розроблено Django застосунок. Виконано інтеграцію із Google API та чатботом для розсилки сповіщень. Результатом виконаної роботи є розроблений застосунок, що є платформою, що дозволяє викладачам створювати таблицю-журнал груп із певної дисципліни, керувати нею, здійснювати обмін інформацією (повідомлення про оновлення даних чи інші події), студентам дає можливість отримувати новини навчального закладу й контролювати власні досягнення при вивченні предмета. Розмір пояснювальної записки – 68 сторінок, 34 ілюстрації, 22 таблиці, 5 додатків.
  • ДокументВідкритий доступ
    Система моніторингу якості дорожнього покриття за допомогою мобільних пристроїв
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020-12) Скрипка, Даниїл Сергійович; Польшакова, Ольга Михайлівна
    У роботі розглянуто проблеми з дефектами на дорогах, які щоб зафіксувати потрібно затратити велику кількість ресурсів. Порівнянно п'ять різних систем моніторингу дорожнього покриття. Розроблен алгоритм роботи системі, алгоритм модулю сегментації зображення, класифікації дефектів. Проведено огляд методів машинного навчання. Розроблено інтерфейс мобільного додатку для системи моніторингу якості дорожнього покриття. Розмір пояснювальної записки – 82 аркуша, містить 42 ілюстрації, 30 таблиць, 6 додатків.
  • ДокументВідкритий доступ
    Автоматизація фронт-офісу ресторанного закладу
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020-12) Кравченко, Єлизавета Ігорівна; Корнага, Ярослав Ігорович
    Задача в межах даного дипломного проекту полягає в розробці програми для підвищення ефективності роботи складу ресторанних комплексів, шляхом автоматизації процесу обслуговування клієнта (та всю пов’язану з цим роботу працівників). Вирішення поставленої задачі досягається шляхом аналізу предметної області та існуючих аналогів, розробки архітектури та математичної моделі, а в кінцевому результаті розробки програмного забезпечення для системи автоматизації фронт-офісу ресторанного комплексу. В результаті дипломного проекту, була розроблена саме така система, яка готова до використання в сучасних закладах громадського харчування. Розмір пояснювальної записки – 114 сторінок, містить 21 ілюстрацію, 24 таблиці, 19 джерело та посилань, 8 додатків.
  • ДокументВідкритий доступ
    Оптимізація зображень роботизованої охоронної системи
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020-12) Колодій, Олександр Валерійович; Крилов, Євген Володимирович
    У даній роботі розглянуто вирішення проблеми оптимізації розміру та процесу передачі зображень. Насамперед проаналізовано аналогічні системи захисту, визначено їх переваги та недоліки. В результаті отриманих даних визначено необхідні модулі системи, необхідні технології для розробки та методи для подальшої оптимізації зображень та процесу їх передачі. Результатом виконання даної магістерської дисертації є створена система, що складається з двох серверних частин та однієї клієнтської. Всередині серверної частини робота здійснено стиснення розміру зображень, а також оптимізовано процес передачі файлів від робота до клієнта та сховища. Для стиснення розміру файлів обрано формат WebP та його алгоритм стиснення, оскільки даний формат має значно менші розміри, у порівнянні з іншими типами зображень. Для оптимізації процесу передачі зображень від рухомої платформи до клієнтів та сховища, всі зображення та кадри відео-потоку переводяться в бінарний вигляд, що зменшує розмір файлів, що передаються. Розмір пояснювальної записки – 81 сторінка, 41 ілюстрацій, 28 таблиць, 3 додатки.
  • ДокументВідкритий доступ
    Інтелектуальна система класифікації типів аудіоконтенту
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020-12) Жіляєв, Артем Михайлович; Олійник, Володимир Валентинович
    У роботі проведено дослідження класифікації типів аудіоконтенту та розроблено інтелектуальну систему класифікації довгих аудіоданих, розглянуто типи радіоконтенту, процес вилучення аудіофіч, розглянуто особливості існуючих підходів до класифікації аудіоконтенту та попередня обробка звукового сигналу та методи покращення вилучених ознак. Об’єктом дослідження є класифікація типів аудіоконтенту. Було виконано всі кроки для переходу нейронних мереж від обробки даних до класифікації кінцевих ознак. Отримано результати тестів для двох різних розмічених наборів даних, створених за допомогою бібліотеки на мові python, було класифіковано їх із зміненими параметрами для роботи з довгим аудіоконтентом за допомогою інтерфейсу 8M, проведено аналіз отриманих результатів, їх точність та визначено необхідні зміни для покращення інтелектуальної системи. Розмір пояснювальної записки – 87 аркушів, містить 35 ілюстрацій, 23 таблиці, 6 додатків.
  • ДокументВідкритий доступ
    Людино-машинний інтерфейс для управління промисловим роботом
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020-12) Зволікевич, Андрій Валерійович; Цьопа, Наталія Володимирівна
    У роботі розглянуто проблеми розробки людино-машинного інтерфейсу для управління промисловим роботом. Приведено існуючі методи та засоби створення комплексних рішень на основі використання мікроконтролерних систем. Розроблено людино-машинний інтерфейс за допомогою якого можливо керувати трьома різними промисловими роботами, протокол передачі даних між ЛМІ та роботом. Для тестування та демонстрації роботи системи також було змодульовано поведінку промислових роботів при реагуванні на управлінські сигнали за допомогою програмного пакету Webots. Даний інтерфейс дозволяє точно задавати значення параметрів управління роботом та має можливість збереження конфігурацій на з’ємний носій. Досягнуто високих якісних показників протоколу обміну інформації між ЛМІ та роботом. Розмір пояснювальної записки – 86 аркушів, містить 15 ілюстрацій, 40 таблиць, 2 додатки.
  • ДокументВідкритий доступ
    Система моніторингу та оцінки загроз інформаційній безпеці розумного будинку
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020-12) Донченко, Андрій Григорович; Цьопа, Наталія Володимирівна
    У роботі розглянуто проблеми в області інформаційної безпеки у системах розумного будинку. Приведено основні особливості існуючих рішень, наведені їх переваги та недоліки. Запропоновано класифікацію ймовірних загроз інформаційній безпеці систем розумного будинку, що зв'язує можливі загрози з об'єктами керування. В результаті дослідження спроектовано систему моніторингу і оцінки загроз для розумного будинку і розроблено програмний додаток для спроектованої системи. Основними функціями системи є визначення складу системи розумного будинку і установка обмежень для показань об'єктів керування користувачем або автоматично, моніторинг даних і генерація оповіщень про стан системи розумного будинку. Розроблена система може бути використана в житлових приміщеннях, в яких встановлена система «розумний будинок». Розмір пояснювальної записки – 80 аркушів, містить 23 ілюстрації, 25 таблиць, 7 додатків.
  • ДокументВідкритий доступ
    Інтелектуальна система оцінювання ринкової вартості житла
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020-12) Велітченко, Юлія Вікторівна; Корнага, Ярослав Ігорович
    У роботі розглянуто проблему в області автоматизованого оцінювання ринкової вартості житла, показано основні особливості існуючих рішень та додатків, визначено їх переваги та недоліки. Розроблено інтелектуальну систему оцінювання ринкової вартості житла, що базується на нейронній мережі, здатній приймати на вхід кілька типів даних одночасно, а саме: числові, категоріальні та дані зображення. У роботі досліджено, як використовувати методи глибокого навчання для вилучення особливостей зображення, з метою використання цих витягнутих функцій у передбачувальному алгоритмі. Описано структуру мережі та проведено навчання та тестування створеної моделі. Для взаємодії з кінцевим користувачем розроблено веб-додаток. Дана система може бути використана для автоматизації процесу оцінювання вартості житла. Розмір пояснювальної записки – 81 аркуш, містить 40 ілюстрацій, 25 таблиць, 6 додатків.
  • ДокументВідкритий доступ
    Удосконалення системи компенсації флуктуацій вхідного сигналу робота
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020-12) Боговіс, Антон Віталійович; Пархомей, Ігор Ростиславович
    В роботі розглянуто проблему компенсації руху камери в роботизованих системах. Все більше роботизованих систем, від роботів захватів до автомобілів з автопілотом, використовують зображення як вхідний сигнал для власного керування. Проаналізовано основні особливості існуючих методів оптичної і цифрової стабілізації зображення у сучасних камерах та розглянуто можливість та доцільність використання цих систем у роботах. Розроблено систему яка використовує дані з акселерометрів для цифрової компенсації зображення. Такий підхід значно спрощує та пришвидшує процес компенсації флуктуацій зображення і не вимагає наявності механічної або оптичної стабілізації лінзи камери. Розмір пояснювальної записки – 81 аркуш, містить 43 ілюстрацій, 25 таблиць та 6 додатків.
  • ДокументВідкритий доступ
    Впровадження фізичної симуляції робототехнічних модулів методом цифрового двійника на основі реальних даних
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020-12) Сізов, Данило Сергійович; Поліщук, Михайло Миколайович
    У роботі розглянуто проблему в області важкого та середнього виробництва із отриманням актуальної виробничої статистики у реальному часі, показано основні особливості існуючих рішень впровадження інфраструктури для вирішення проблеми статистики, їх переваги та недоліки. Розроблено систему впровадження у виробництво симуляції методом цифрового двійника, що надає можливості сбору даних, їх аналізу та прийняття рішень на основі проведеного аналізу.Дана система може бути використана на виробництві будь-якого масштабу. Система дозволяє підвищити відказостійкість виробництва та підвищити його ефективність за рахунок обробки статистики у реальному часі. Головною особливістю системи є її гнучкість та адаптивність, а такох архітектура, що дозволяє конструювати підсистеми на основі впровадження модулів. Розмір пояснювальної записки – 65 аркушів, містить 11 ілюстрацій, 21 таблиць, 6 додатків.
  • ДокументВідкритий доступ
    Підсистема обробки даних на мобільній платформі пристроїв господаря розумного будинку
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020-12) Серга, Олексій Максимович; Мелкумян, Катерина Юріївна
    Дипломна робота виконана на 92 сторінках і містить 36 ілюстрацій, 38 таблиці, 4 формули, 6 додатків. При розробці використано інформацію з 15 джерел. Метою даної роботи є поліпшення методів семантичного аналізу XML- файла за рахунок створення бібліотеки та апробація її у додатку для плафторми Android. Метод дослідження аналізує реалізовані методи за наступними параметрами: час повної обробки та ресурсоємкість. Було розроблено бібліотеку з використанням інструментів, які дозволяють працювати з багатопоточністю, а саме: Threads, RxJava, Kotlin Coroutines. За допомгою першої бібліотеки було реалзовано два методи обробки: в один потік та у два потоки, за допомогою другої – три методи: в один потік, у два потоки та з використання методу parallelStream(), за допомогою третьої – три методи: в один потік, в два потоки, в чотири потоки. Після реалізації програмної частини та систематичних тестів було розроблено алгоритм з пошуку найоптимальнішого методу на певному девайсі при певних умовах. Програмний продукт розроблено у середовищі Android Studio, частково протестовано реалізовані методи також у Android Studio.