Лінія виробництва ріпакової олії з розробкою екстрактора
Вантажиться...
Дата
2020
Науковий керівник
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
КПІ ім. Ігоря Сікорського
Анотація
На сьогоднішній день існує загроза вичерпності невідновлюваних природніх ресурсів. Це пов’язано зі збільшенням техногенного навантаження на навколишнє середовище. Саме з цієї причини виникла необхідність створювати та впроваджувати в виробництво ресурсозаощадні та екологічно безпечні новітні технології.
Однією з основних проблем, на яку сьогодні направлена увага, є максимальне вилучення корисних продуктів з сировини. Безпосередньо це стосується олій. Так як у сучасному виробництві, вони знаходять своє застосування не лише в харчовій промисловості, а є сировиною для виробництва біопалива.
У даній роботі було проведено аналіз літературних джерел, на основі якого можна зазначити, що для інтенсифікації процесу екстракції олії з рослинної сировини найперспективнішим є використання ультразвуку.
Також було описано технологічний процес отримання ріпакової олії, представлено апаратурну схему даної лінії. Розроблені креслення циркуляційно-акустичного екстрактора, представлені його основні складальні елементи (кришка, днище, корзина, виносний теплообмінний елемент). У програмному забезпечення SolidWorks спроектовано ЗD-модель циркуляційно-акустичного екстрактора. У пакеті Simulation провели випробування на міцність і стійкість конструктивних елементів апарату. Виконані розрахунки, що підтверджують працездатність та надійність конструкції апарату.
Опис
Ключові слова
циркуляційно-акустичний екстрактор, ріпакова олія, екстракція, екстрагент, ультразвук, рослинна сировина, circulation-acoustic extractor, rapeseed oil, extraction, extractant, ultrasound, vegetable raw materials
Бібліографічний опис
Фесенко, В. В. Лінія виробництва ріпакової олії з розробкою екстрактора : дипломний проєкт … бакалавра : 133 Галузеве машинобудування / Фесенко Валерія Володимирівна. – Київ, 2020. – 59 с.