Бакалаврські роботи (БТІ)

Постійне посилання зібрання

Переглянути

Нові надходження

Зараз показуємо 1 - 20 з 50
  • ДокументВідкритий доступ
    Очищення побутових стiчних вод з розробкою метантенку
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2025) Гераскін, Назар Русланович; Косова, Віра Петрівна
    Дипломний робота освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» на тему: «Очищення побутових стiчних вод з розробкою метантенку»/НТУУ «КПІ імені І. Сікорського»; Керівник Косова Віра Петрівна, виконавець Гераскін Назар Русланович. Робота складається з переліку умовних позначень, вступу, дев’яти розділів, висновку, переліку посилань та додатків. Повний обсяг роботи становить 82 сторінки, 9 рисунків, 1 таблиці і переліку посилань з 29 найменувань. Мета проєкту ̶ вивчення методу очищення побутових стічних вод та стабілізації активного мулу шляхом анаеробного зброджування; створення апаратурного оформлення процесу утилізації органічних речовин і одержання біогазу як вторинного енергетичного ресурсу. Методи дослідження ̶ методи дослідження процесу очистки побутових стічних вод, вивчення особливостей конструкції метантенку, розрахунок та проектування метантенку для отримання заданих кінцевих продуктів з відповідними характеристики. Результати роботи та їхня новизна: описано процес очистки побутових стічних вод, розроблено апаратурну схему лінії; досліджено процес продукування біогазу при метаболізмі концентрованих субстратів в результаті метанового зброджування; розраховано параметри метантенку; На основі проведених розрахунків спроектовано метантенк для очистки побутових стічних вод та стабілізації активного мулу шляхом анаеробного зброджування.
  • ДокументВідкритий доступ
    Лінія виробництва дексалону з розробкою реактора
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2025) Зіпман, Рената Олегівна; Мельник, Вікторія Миколаївна
    Дипломний проєкт освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» на тему: «Лінія виробництва дексалону з реактора » / НТУУ «КПІ»; Керівник Мельник Вікторія Миколаївна, виконавець Зіпман Рената Олегівна. Робота складається з переліку умовних позначень, вступу, шести розділів, висновків, списку використаної літератури та додатків. Повний обсяг роботи становить 94 сторінки, 23 рисунків, 4 таблиці і переліку посилань з 17 найменувань (на 3 сторінках). Мета проєкту – дослідження процесу виробництва лікарського засобу Дексалону; розробка апаратурної схеми процесу із застосуванням реактора, обладнаного універсальною сорочкою для нагріву/охолодження. Методи дослідження – аналіз технологічної схеми виготовлення препарату, вивчення особливостей конструкції реакторів для фармацевтичної промисловості, техніко-технологічне обґрунтування вибору типу реактора, розрахунок основних та важливих. Результати роботи та їхня новизна: описано процес виробництва розчину Дексалону, розроблено апаратурно-технологічну схему виробництва, визначено послідовність і умови завантаження компонентів, обґрунтовано вибір конструкції реактора, проведено розрахунки. Виконано патентний пошук для визначення технічних аналогів. На основі проведених досліджень спроєктовано реактор із сорочкою для приготування розчину препарату, який забезпечує задану якість та відповідає фармацевтичним нормам. За результатами роботи опубліковано: одні тези доповіді на конференції.
  • ДокументВідкритий доступ
    Лінія виробництва цитрамону з розробкою реактора змішувача
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2025) Стацюк, Владислав Петрович; Косова, Віра Петрівна
    Дипломний проєкт на здобуття ступеня бакалавра на тему: «Лінія виробництва цитрамону з розробкою реактора змішувача» / «КПІ ім. І. Сікорського»; Керівник: асистент кафедри біотехніки та інженерії Косова В.П. – 2025. – 64 с.: іл. – К. Виконавець: Стацюк В.П. – Бібліогр.: 15 п. Об’єм дипломного проекту складає 3 аркуші креслень на перерахунок формату А1 та А2, 53 аркушів пояснювальної записки, 3 рисунка, 1 таблицю, додатки, використано 15 літературних джерела. В дипломному проекті розглянуто технологічну лінію виробництва цитрамону та виконані розрахунки, що підтверджують працездатність та надійність конструкції, виконаний патентний пошук реактора-змішувача. Також у проекті наведені креслення. Представлені заходи з охорони праці. Всі розрахунки та креслення виконані згідно чинних стандартів та використанням сучасних системних та інформаційних технологій.
  • ДокументВідкритий доступ
    Лінія виробництва біодизелю з розробкою фотобіореактора
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2025) Максименко, Катерина Володимирівна; Мельник, Вікторія Миколаївна
    Обсяг дипломного проєкту складає 3 аркуші креслень формату A1, 54 аркушів пояснювальної записки, 5 рисунків, 5 таблиці, 2 додатків, 15 використаних літературних джерел. У дипломному проєкті розглянуто процес культивування мікроводоростей у трубчастому фотобіореакторі з примусовою циркуляцією середовища. Виконано розрахунки, що підтверджують працездатність і надійність конструкції: розрахунок об'єму, товщини стінки труб, гідравлічного опору, теплового балансу, міцності рами, необхідної подачі CO2. Здійснено моделювання в SolidWorks, а також проведено аналіз конструктивних навантажень. Показано, що апарат витримує дію температури, гравітаційного навантаження та робочого тиску. Усі креслення та розрахунки виконані згідно з чинними державними стандартами України та з використанням сучасних систем комп’ютерного проєктування.
  • ДокументВідкритий доступ
    Лiнiя виробництва L-лiзину iз розробкою посiвного бiореактора
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2025) Хижна, Дарина Станіславівна; Костик, Сергій Ігорович
    Дипломний проєкт на здобуття ступеня бакалавр за спеціальністю “133 Галузеве машинобудування”, на тему: “Лiнiя виробництва L-лiзину iз розробкою посiвного бiореактора” / НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського»; керівник: к.т.н., доц., Костик С. І.; виконавець: Хижна Д. С., студентка групи БІ-11. Обсяг дипломного проєкту 4 аркуші креслень: 2 аркуші формату А1 та 2 аркуші формату А2, і також пояснювальна записка. Пояснювальна записка містить перелік умовних позначень, вступ, 8 розділів, висновки та перелік посилань. Загальний обсяг – 102 сторінки, 21 рисунок, 1 таблиця та 32 найменування у списку літератури. Зміст пояснювальної записки включає основні розділи: 1. Призначення та галузь застосування біореактора. 2. Опис технологічного процесу виробництва. 3. Опис і обґрунтування проєктованої конструкції посівного біореактора. 4. Технічна характеристика біореактора. 5. Розрахунки, що підтверджують працездатність та надійність біореактора. 6. Модернізація теплообмінної сорочки для посівного біореактора та оцінка її ефективності. 7. Рекомендації по монтажу та експлуатації. 8. Рівень стандартизації та уніфікації. Метою проєкту є розробка конструкції біореактора, дослідження процесу інокуляції продуцентів L-лізину та модернізація U-подібної сорочки. Виконані розрахунки підтверджують працездатність і відповідність стандартам.
  • ДокументВідкритий доступ
    Лінія виробництва ітаконової кислоти з розробкою теплообмінника типу «труба в трубі»
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2025) Василенко, Олександра Костянтинівна; Остапенко, Жанна Ігорівна
    Дипломний проєкт на здобуття ступеня «бакалавр» на тему: «Лінія виробництва ітаконової кислоти з розробкою теплообмінника типу «труба в трубі» НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського»; керівник ст. викл. кафедри Остапенко Ж.І., виконавець Василенко О.К. Обсяг роботи становить 48 сторінок пояснювальної записки, 2 аркуші креслень у перерахунку формату А1. Пояснювальна записка містить: 2 рисуноки та перелік посилань складається з 19 літературних джерел, зміст пояснювальної записки складається з основних розділів: 1. Призначення та галузь застосування виробу; 2. Технічна характеристика виробу; 3. Опис і обґрунтування вибраної конструкції; 4. Розрахунки що підтверджують працездатність та надійність конструкції; 5. Рекомендації по монтажу та експлуатації; Мета проєкту – проєктування теплообмінного обладнання, яке охолоджує середовище для проведення подальших технологічних операцій. В дипломному проєкті були розглянуті такі питання: актуальність, технічного процесу виготовлення ітаконової кислоти, область застосування теплообмінника його технічна характеристика, опис та розрахунки, що підтверджують працездатність та надійність конструкції. В дипломному проєкті представлена апаратурно–технологічна схема лінії виробництва ітаконової кислоти. Розроблені креслення: Теплообмінника типу «труба в трубі» та його деталювання.
  • ДокументВідкритий доступ
    Лінія виробництва лізину з розробкою пластинчастого теплообмінника рекуператора установки стерилізації поживного середовища
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2025) Паламарчук, Максим Володимирович; Костик, Сергій Ігорович
    Дипломний проект освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» на тему: «Лінія виробництва лізину з розробкою пластинчастого теплообмінника рекуператора установки стерилізації поживного середовища» / НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського»; Керівник доцент, к.т.н. Костик С.І. – К., 2024. – 71 с.: іл. –9. Виконавець Паламарчук М.В. До складу роботи входить пояснювальна записка, що містить: вступ, список умовних скорочень, вісім основних розділів, висновки, список літератури та додатки. Загальний обсяг записки – 67 сторінок, у тому числі 23 рисунка та 2 таблиці. Список джерел займає 2 сторінки. Графічна частина представлена такими документами: апаратурно-технологічна схема процесу отримання лізину (формат А1), складальне креслення пластинчастого теплообмінника (А1), креслення складових вузлів (нерухома плита – А1, штуцер – А1) і креслення окремих деталей (плита – А1, притискна плита – А1, фланець – А1). Основною метою проєкту є проектування теплообмінного пристрою пластинчастого типу, призначеного для охолодження культурального середовища після стерилізаційного етапу та попереднього підігрівну поживного середовища що поступає на стерилізацію. У першому розділі охарактеризовано сфери застосування лізину, а також фізико-хімічні характеристики цієї амінокислоти. Другий розділ присвячено опису технологічної лінії виробництва. У третьому розглянуто функціональне призначення пластинчастого теплообмінника, обґрунтовано його переваги та доцільність використання. Четвертий розділ містить результати патентного аналізу та порівняння параметрів розробленої конструкції з існуючими аналогами. П’ятий розділ надає технічні характеристики теплообмінника. Шостий розділ охоплює комплекс інженерних розрахунків, що підтверджують ефективність і надійність конструкції, а саме: – тепловий розрахунок для визначення необхідної площі теплообміну; – конструктивний аналіз для вибору пластини, формування пакету та перевірки площі поверхні; – гідродинамічний розрахунок з визначенням швидкостей потоків у штуцерах і вибором відповідних штуцерів та фланців; – розрахунок на міцність, що передбачає перевірку на міцність несучої конструкції теплообмінника. Сьомий розділ акцентує увагу на вимогах з охорони праці, пожежної безпеки та екологічних аспектах. У восьмому розділі розглянуто питання, пов’язані з установкою та подальшою експлуатацією теплообмінного обладнання. У результаті виконання проєкту спроєктовано пластинчастий теплообмінник, що повністю відповідає технічним вимогам та виробничим потребам.
  • ДокументВідкритий доступ
    Лінія виробництва лужної протеази з розробкою ферментеру
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2025) Воронов, Михайло Антонович; Дуган, Олексій Мартем'янович
    Об’єм дипломного проекту складає 2 аркуші креслень на перерахунок формату А1, 2 аркуші креслень на перерахунок формату А2, 49 аркушів пояснювальної записки, 4 рисунки, 2 таблиці, 5 додатків, 13 використаних літературних джерел. В дипломному проекті розглянуто стадію культивування культуральної рідини протеази та виконано розрахунки, що підтверджують працездатність та надійність конструкції, виконано патентний пошук ферментерів. Також у дипломному проекті наведені креслення та представлені заходи з охорони праці та рекомендації по монтажу та експлуатації. Всі розрахунки та креслення виконані згідно чинних стандартів та використанням сучасних системних та інформаційних технологій.
  • ДокументВідкритий доступ
    Лінія виробництва лимонної кислоти з розробкою теплообмінника кожухотрубного
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2025) Мороз, Олександра Андріївна; Остапенко, Жанна Ігорівна
    Дипломна бакалаврська робота за спеціальності 133 «Галузеве машинoбудування», присвячена темі: «Лінія виробництва лимонної кислоти з розробкою кожухотрубного теплообмінника». Загальний обсяг представленої дипломної роботи становить 79 сторінок текстового матеріалу (пояснювальної записки) та графічну частину, що виконана на 2 аркушах формату А1 та на 2 аркушах А2. Для ілюстрації матеріалу в пояснювальній записці використано 24 рисунків та 1 таблицю. Бібліографічний список налічує 14 посилань. Мета полягає у проектуванні лінії виробництва лимонної кислоти, що ґрунтується на вивченні її технологічних особливостей, та включає детальну розробку і розрахунок кожухотрубного теплообмінника як основного елемента теплового обладнання. У процесі виконання дипломної роботи було вивчено специфіку теплообміну при виробництві лимонної кислоти та здійснено проектування кожухотрубного теплообмінника. Розрахункова частина роботи доводить, що розроблений апарат є працездатним і надійним, та розглядає перспективи його оптимізації.
  • ДокументВідкритий доступ
    Лінія виробництва пектину з розробкою ферментеру
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2025) Пустошкіна, Владилена Олександрівна; Остапенко, Жанна Ігорівна
    Дипломна робота на здобуття ступення бакалавру на тему: «Лінія виробництва пектину з розробкою ферментера»/ НТУУ «КПІ»; Керівник Остапенко Жанна Ігорівна, виконавець Пустошкіна Владилена Олександрівна. Робота містить 69 сторінок пояснювальної записки, яка містить перелік скорочень ,умовних позначок та термінів, вступ, 9 розділів, 19 літературних джерел, 8 рисунків, 3 специфікації, 1 скандальне креслення формату А1, 1 апаратурна схема формату А1, 2 складальник креслень кришки та корпусу формату А2. Мета дипломного проєкту полягає в розгляді лінії виробництва пектину. Основою лінії є ферментер для глибинного культивування мікроорганізмів, який дозволяє забезпечити високий рівень ефективності виробництва пектину та зменшити витрати на ресурси. Методи дослідження — дослідження процесу виробництва пектину під час глибинного культивування та вивчення специфіки конструкції ферментерів, розрахунок та проєктування ферментера для отримання пектину з заданими характеристиками, а також побудова апаратурнотехнологічної схеми виробництва. Технологія виробництва пектину включає багатоступеневий процес, який охоплює підготовку сировини, екстракцію, ферментацію, фільтрацію, концентрування та сушіння. У розрахунках було підтверджено працездатність конструкції ферментера. На основі проведених розрахунків та досліджень було спроєктовано 3Д модель ферментеру. Розрахунки та креслення виконуювалися згідно з діючими стандартами. За результатами роботи опублікованно: одні тези доповіді на конференції.
  • ДокументВідкритий доступ
    Лінія виробництва лимонної кислоти з розробкою ферментера
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2025) Самсоненко, Максим Олександрович; Мельник, Вікторія Миколаївна
    Дипломний проект складається з переліку умовних позначень, вступу, семи розділів, висновків, переліку посилань та додатків. Повний обсяг роботи становить 70 сторінок Пояснювальної записки, 16 рисунків, 2 таблиць і переліку посилань з 33-х найменувань. Мета роботи – детальне вивчення процесу тепло- та масопередачі в ферментері під час культивування поживного середовища; створення унікального нового апаратурного оформлення процесу культивування. Методи дослідження – дослідження тепло- та масообмінних характеристик в залежності від внесеної енергії на перемішування при розчиненні кисню в культуральній рідині. Було проведено комплексний інженерний аналіз ферментера, в результаті якого визначено оптимальні значення швидкостей потоків та напружень у конструкції. Це забезпечило надійність роботи обладнання в умовах експлуатації. На основі даних досліджень було розраховано та спроектовано біореактор для культивування клітинного середовища з врахуванням їх фізіологічних особливостей.
  • ДокументВідкритий доступ
    Лінія виробництва лактобактерину з розробкою ферментера
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2025) Мартишев, Олег Вадимович; Остапенко, Жанна Ігорівна
    Дипломний проект на здобуття ступеня «бакалавр», на тему: «Лінія виробництва лактобактерину з розробкою ферментера» «КПІ ім. І. Сікорського»; Керівник: Остапенко Жанна Ігорівна. Виконавець: Мартишев Олег Вадимович. Робота складається з переліку умовних позначень, вступу, шести розділів, висновків, переліку літературних посилань та додатків. Повний обсяг роботи становить 71 сторінки, 23 рисунки, 1 таблицю і перелік посилань з 33 найменувань (на 3 сторінках). Мета проекту – вивчення біопроцесів, що відбуваються під час культивування лактобактерій роду Lactobacillus plantarum в поживному середовищі, розрахунок та комп’ютерне моделювання ферментера кінцевої стадії культивування на основі отриманих даних та умов. Методи дослідження – аналіз запатентованих моделей конструкцій ферментерів і біореакторів, виконання математичних розрахунків та комп’ютерного моделювання окремих складальних одиниць конструкції. Результати роботи та їх новизна: виконані теоретичні математичні розрахунки допустимих навантажень елементів конструкції та опор, розрахунки матеріального та теплового балансу під час культивування, підбір відкритої турбінної мішалки, розрахована потужність перемішування та підібраний стандартизований асинхронний однофазний електродвигун. На основі отриманих даних та за результатами досліджень спроектовано ферментер для культивування лактобактерину.
  • ДокументВідкритий доступ
    Лінія виробництва бензилпеніциліну з розробкою ферментера
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2025) Ткачов, Данііл Русланович; Мельник, Вікторія Миколаївна
    Дипломний проект: 74 с., 13 рис., 3 табл., 8 посилань, 2 креслення формату А1, 2 креслення формату А2, 1 креслення формату А3. Дипломний проект присвячено розробці ферментера для виробництва бензилпеніциліну. Основним завданням було створення конструкції, яка забезпечує ефективні умови для культивування мікроорганізмів Penicillium chrysogenum — продуцентів антибіотика. В роботі представлено обґрунтування вибору конструкції ферментера, його технологічних параметрів і основних принципів роботи. Дипломний проєкт включає характеристику кінцевого продукту, описує його властивості та медичне застосування. Бензилпеніцилін отримується шляхом біотехнологічної ферментації, що дозволяє зберегти його активність та високу антибактеріальну ефективність. Описано технологічний процес виробництва, який складається з підготовки поживного середовища, культивування мікроорганізмів у стерильних умовах, виділення та очищення цільового продукту. Для забезпечення стабільної роботи системи розроблено детальну апаратурну та технологічну схему, а також складено матеріальний баланс виробництва. Розрахункова частина включає визначення геометричних параметрів ферментера, потужності перемішуючого пристрою, площі поверхні теплообміну та інших характеристик, що забезпечують надійну і безперебійну роботу. Окрема увага приділена забезпеченню стерильності та автоматизації процесу, що дозволяє зменшити ризик контамінації та підвищити економічну ефективність виробництва. Дипломний проект також містить рекомендації з монтажу та експлуатації ферментера, які забезпечують його довговічність і відповідність вимогам сучасної фармацевтичної промисловості.
  • ДокументВідкритий доступ
    Лінія виробництва лимонної кислоти з розробкою теплообмінника пластинчатого
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Пряніков, Іван Анатолійович; Мельник, Вікторія Миколаївна
    Дипломний проект освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» на тему: «Лінія виробництва лимонної кислоти з розробкою теплообмінника пластинчатого» / НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського»; Керівник професор, д.т.н. Мельник В.М. – К., 2024. – 77 с.: іл. –9. Виконавець Пряніков І..– Бібліогр.: 30 п. Проект включає: – пояснювальну записку, яка містить: перелік скорочень, умовних позначень, вступ, 8 розділів, висновки, перелік посилань та додатки. Повний обсяг пояснювальної записки становить 76 сторінок, 9 рисунків, 4 таблиці і перелік посилань з 30 найменувань (на 2сторінках). – графічну частину: апаратурно-технологічна схема лінії виробництва лимонної кислоти (А1); теплообмінник пластинчатий (складальне креслення – А1); креслення складальних одиниць (плита нерухома (А2); штуцер (А3)); креслення деталей ( плита (А2); плита прижимна (А2); фланець (А3)). Завдання проекту полягає у проектуванні теплообмінника пластинчатого, призначеного для охолодження культуральної рідини після стерилізації. В першому розділі наведено сфери використання, фізичні та хімічні властивості лимонної кислоти. В другому розділі представлено опис апаратурно-технологічної схеми лінії виробництва лимонної кислоти. В третьому розділі описано призначення та область застосування теплообмінника пластинчатого, наведено ряд переваг, що зумовлюють його використання у виробництві. В четвертому розділі проведений патентний пошук, виконаний порівняльний аналіз основних показників конструкції теплообмінника з діючими аналогами. В п’ятому розділі наведена технічна характеристика теплообмінника пластинчатого. В шостому розділі були проведені розрахунки, що підтверджують працездатність та надійність конструкції теплообмінника пластинчатого: – тепловий розрахунок. Метою якого є визначення площі поверхні теплообміну; – конструктивний розрахунок. Вибір пластини, визначення компоновки пакета пластин і перевірка площі поверхні теплообміну; – гідромеханічний розрахунок. Визначення швидкості руху теплоносіїв в штуцерах та вибір насосу; – розрахунок на міцність. Перевірка умов міцності, герметичності фланцевого з’єднання. В сьомому розділі наведені вимоги з охорони праці, пожежної та екологічної безпеки виробництва. В восьмому розділі розглянуті питання з монтажу та експлуатації теплообмінника. На основі проведених розрахунків спроектовано теплообмінник пластинчатий, який відповідає технічним вимогам і задовольняє потреби виробництва.
  • ДокументВідкритий доступ
    Лінія виробництва ністатину з розробкою інокулятора
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Павлюк, Яна Дмитрівна; Мельник, Вікторія Миколаївна
    Дипломний проект на здобуття ступеня «бакалавр» за спеціальністю 133 – Галузеве машинобудування, на тему: «Лінія виробництва ністатину з розробкою інокулятора» Дипломний проект складається з 67 сторінок детальної пояснювальної записки та містить 3 креслення формату А1. У пояснювальній записці наявні 8 ілюстрацій, 2 таблиці та список літератури, що налічує 12 джерел. Зміст пояснювальної записки поділений на такі ключові розділи: 1. Призначення та галузь застосування виробу; 2. Технічна характеристика виробу; 3. Опис і обґрунтування вибраної конструкції; 4. Технічна характеристика; 5. Розрахунки що підтверджують працездатність та надійність конструкції; 6. Рекомендації по монтажу та експлуатації; 7. Рівень стандартизації та уніфікації. У рамках цього дипломного проєкту було детально досліджено технологічний процес культивування ністатину, розроблено інокулятор з механічним перемішувальним пристроєм та барботером, а також виконано розрахунки, які підтвердили працездатність, надійність та можливість подальшого вдосконалення апарату.
  • ДокументВідкритий доступ
    Лінія виробництва біовіту з розробкою біореактора
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Пшенична, Валентина Олегівна; Костик, Сергій Ігорович
    Дипломний проєкт на здобуття ступеня бакалавра на тему: «Лінія виробництва біовіту з розробкою біореактора» / «КПІ ім. І. Сікорського»; Керівник: Костик С. І. – 2024. – 64 с.: іл. – К. Виконавець: Пшенична В. О. – Бібліогр.: 8 п. Робота складається з переліку умовних позначень, вступу, семи розділів, висновків, переліку посилань та додатків. Повний обсяг роботи становить 55 сторінок, 4 рисунків, 2 таблиць і переліку посилань з 8-ми найменувань Мета проєкту – детальне вивчення процесу тепло- та масопередачі в біореакторі під час культивування поживного середовища; створення унікального нового апаратурного оформлення процесу культивування. Методи дослідження – дослідження тепло- та масообмінних характеристик в залежності від внесеної енергії на перемішування при розчиненні кисню в культуральній рідині. Результати роботи та їх новизна: була створена математична модель процесу культивування клітинного середовища в біореакторі, було визначено коефіцієнти критеріальних рівнянь досліджуваного апарату, встановлено величини швидкостей та напружень, виходячи з умов міцності та стійкості, під час процесу культивування та проведення стерилізації апарату. На основі даних досліджень було розраховано та спроектовано біореактор для культивування клітинного середовища з врахуванням їх фізіологічних особливостей.
  • ДокументВідкритий доступ
    Лінія виробництва лимонної кислоти з розробкою вакуум-випарного апарату
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Гончаренко, Карина Вячеславівна; Остапенко, Жанна Ігорівна
    Дипломна робота освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» на тему: «Лінія виробництва лимонної кислоти з розробкою вакуум-випарного апарату» / НТУУ«КПИ»; Керівник Остапенко Жанна Ігорівна – К.,2024. – 64 с.: іл. –21.Виконавець Гончаренко Карина Вячеславівна_– Бібліогр.:11 п. Робота складається з переліку умовних позначень, вступу, п’яти розділів, висновків, переліку посилань та додатків. Повний обсяг роботи становить 81 сторінки, 19 рисунки, 1 таблиця, 1 схема і перелік посилань з 11-ма найменуванями. Мета проєкту – детальне розбір роботи вакуум-випарного апарату з його природньою циркуляцією та винесеною гріючою камерою для випаровування та концентрування розчину лимонної кислоти Методи дослідження – проведення розрахунків, 3D моделювання апарату і його перевірку на міцність Результати роботи та їх новизна: Описані теплові витрати та показники теплопередачі, розрахунок на міцність, розрахунок днища гріючої камери, розрахунок фланцевого з’єднання, проведений вибір штуцерів На основі проведених досліджень спроєктовано вакуум-випарний апарат для концентрування лимонної кислоти з виносною гріючою камерою фізіологічних особливостей.
  • ДокументВідкритий доступ
    Лінія виробництва таблеток "Септефрил" з розробкою ферментера-змішувача
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Плещук, Андрій Ілліч; Мельник, Вікторія Миколаївна
    Плещук Андрій Ілліч cтудент 4-го курсу, гр. БІ-01 кафедри Біотехніки та інженерії факультету біотехнології і біотехніки КПІ ім. Ігоря Сікорського. Керівник практики –Мельник Вікторія Миколаївна. Тема: “ Лінія виробництва таблеток «Септефрил» з розробкою ферментера-змішувача” Місце проходження практики: ПРАТ «ФАРМАЦЕВТИЧНА ФІРМА "ДАРНИЦЯ" Мета: Ознайомлення з виробництвом сучасної фармації, принципом роботи великого підприємства та сучасним обладнанням, яким укомплектовані виробничі цехи. В звіті про проходження переддипломної практики розглянуто загальні відомості про ПРАТ «ФАРМАЦЕВТИЧНА ФІРМА "ДАРНИЦЯ", його продукцію та виробничі цехи. Досліджено технологічний процес і типи устаткування. Представлено креслення устаткування . Описано технологічну схему. Розраховано економічні показники та зібрано матеріал з охорони праці. Об’єм звіту про проходження практики складає 47 с., містить 3 рисунків, 9 таблиць, 19 використаних літературних джерел .
  • ДокументВідкритий доступ
    Лiнiя для виробництва лимонної кислоти харчової з розробкою теплообмiнника труба в трубi для вiддiлення пiдготовки поживного середовища
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Чоповенко, Ілля Олександрович; Мельник, Вікторія Миколаївна
    Дипломний проєкт «Лiнiя для виробництва лимонної кислоти харчової з розробкою теплообмiнника труба в трубi для вiддiлення пiдготовки поживного середовища». Об'єм дипломного проекту складає 57 сторінок пояснювальної записки Пояснювальна записка містить: 3 рисунків, 2 таблиць, перелік посилань складається з 11 літературних джерел, зміст. У дипломному проекті було розглянуто низку питань, включаючи мету та актуальність дослідження, опис технічного процесу виготовлення лимонної кислоти, надаго характеристику готової продукції, розкриємо призначення та область застосування апарату, також визначимо технічні характеристики та опис теплообмінника типу “труба в трубі”. Крім того, ми розглянемо проведення розрахунків, які підтверджують працездатність та надійність конструкції апарату. Після теплових і матеріальних розрахунків було підтверджено правильність обраної конструкції апарату для забезпечення ефективного протікання процесів у ньому. Нарешті, будуть розглянуті рекомендації щодо монтажу та експлуатації. У дипломному проекті була представлена апаратурно-технологічна схема лінії виробництва лимонної кислоти, а також було розроблено теплообмінний апарат. Крім того, на кресленнях проекту були показані апаратурно-технологічна схема лінії виробництва лимонної кислоти (формат А1) і складальне креслення апарату (формат А1).
  • ДокументВідкритий доступ
    Установка для виробництва бензилпеніциліну з розробкою ферментера
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Каліка, Назарій Михайлович; Косова, Віра Петрівна
    Каліка Назарій Михайлович, студент 4 курсу, гр. БІ-01 кафедри біотехніки та інженерії факультету біотехнологій та біотехніки КПІ ім. Ігоря Сікорського. Керівник - Косова Віра Петрівна Тема: "Установка для виробництва бензилпеніциліну з розробкою ферментера" Мета: Ознайомлення з виробництвом сучасної аптеки, принципом роботи великого підприємства та сучасним обладнанням, яким оснащені виробничі приміщення. Представлено креслення обладнання. Описано технологічну схему. Розраховано економічні показники та зібрано матеріал з охорони праці. Обсяг звіту становить 70 сторінок, містить 3 рисунки, 9 таблиць та 19 використаних літературних джерел.